Stratégiai együttműködési megállapodás a Magyar Innovációs Szövetség és a Tungsram között
A Magyar Innovációs Szövetség és a Tungsram együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Innovációs Szövetség 2019. november 15-én megtartott, összevont választmányi és elnökségi ülésén, melynek a Tungsram volt a helyszíne, ill. házigazdája. A cél, hogy tevékenységük eredményeiből szűkebb környezetükön túl a tágabb közösség is részesülhessen. Az aláírást követően, Jörg Bauer elnök-vezérigazgató előadásában bemutatta, miért lett a Tungsram szlogenje az, hogy "Örökségünk az innováció".
A megállapodást a Magyar Innovációs Szövetség részéről dr. Pakucs János, tiszteletbeli elnök, Prof. Dr. Szabó Gábor, elnök és a Tungsram részéről Jörg Bauer, elnök-vezérigazgató látta el kézjegyével. A választmány és az elnökség tagjai jelenlétében aláírt szerződés nagy hangsúlyt helyez a hazai startup ökoszisztéma fejlesztésére és a tehetség-kutatásra, -gondozásra.
"A Tungsramnál úgy tartjuk, hogy az innováció egyben örökségünk és jövőnk záloga is. Így természetes, hogy a Magyar Innovációs Szövetséggel szoros partnerségre léptünk, amire rendkívül büszkék vagyunk", mondta Jörg Bauer, a Tungsram elnök-vezérigazgatója. "Mindkét szervezet fontos célja Magyarország versenyképességének növelése, és osztjuk azt az elképzelést, hogy ennek kulcsa az innováció."
Pakucs János kiemelte: „Mivel a Tungsramnál a K+F és innovációs tevékenység előtérbe került, a Magyar Innovációs Szövetség csatlakozik ehhez, és – a saját eszközeivel – segíti. A Tungsram pedig segíti a Szövetség tevékenységét.˝
Szabó Gábor hozzátette: „Nagyon bízunk abban, hogy a stratégiai együttműködési megállapodás valóban csak egy kezdetet jelent, és közös aktivitásokat, projekteket és együttműködéseket eredményez.˝
Az aláírást követően, Jörg Bauer elnök-vezérigazgató előadásában bemutatta, miért lett a Tungsram szlogenje az, hogy "Örökségünk az innováció". A vállalat már a két világháború közötti időszakban, aranykorában is mai szóval ökoszisztémákat épített és kutatás-fejlesztési tevékenységet az ipari hasznosítás szolgálatába állította. Ma a Tungsram hasonló kihívások elé néz, mint ebben az időszakban. A vállalat megoldásai azon alapulnak, hogy az intelligens lámpaoszlopokra épülő közvilágítás egy okosváros (smart city) legértékesebb ingatlanja lehet. A nyitott, moduláris, okos szolgáltatásokra előkészített (smart ready) lámpák mesh hálózatba kapcsolhatók, ezáltal ráépíthető a teljes smart city rendszer. Mindehhez társulnak a Tungsram Agritech beltéri növénytermesztési megoldásai, amelynek révén, technológiai okosmegoldásokkal együtt, a cég a jelen és a jövő nagy megapoliszainak lakóit segíti.
A Magyar Innovációs Szövetség az innováció területén működő több száz szervezetet, társaságot integráló, horizontális szakmai és érdekvédelmi szervezet. Alapvető célkitűzése az ország innovációs képességének növelése és az innovációs szemlélet terjesztése.
Kapcsolódó cikkek
- Újra lehet pályázni az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre
- A 28. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny legjobbjai a Kutatók Éjszakáján
- Együttműködés a munkavállalók digitális kompetenciájának fejlesztéséért
- Ezüstérem a 34. Kínai Ifjúsági Tudományos és Technológiai Innovációs Versenyen
- Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az EFISZ és a Debreceni Egyetem
- 2,5 millió forint a jövő feltalálóinak és tudósainak
- Ingyenes dolgozói Vodafone előfizetés a Tungsramnál
- Egyszerűsíti az IoT elterjedését a Vodafone Business és az Arm
- Tisztújító közgyűlést tartott a Magyar Innovációs Szövetség
- Együttműködési megállapodást kötött a HDH Mérnök Kft. és az Óbudai Egyetem
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt a Médiatanács
A román társhatósághoz fordult a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) egy, a Mozi+ csatornán közvetített akciófilm korhatár-besorolásával kapcsolatban, mert a médiaszolgáltató által választott korhatári kategória és sugárzási időpont nem felelt meg a magyar követelményeknek. A Médiatanács október 29-i ülésén szerződéses vállalások megsértése miatt bírságolt, emellett állampolgári bejelentések nyomán vizsgált meg több műsorszámot.
Gőzerővel beindult az oktatás a Logiscoolban
A programozó táborok és a tanévkezdő nyílt napok idén is számos új diákot és szülőt ismertettek meg a magyar alapítású, többszörös díjnyertes nemzetközi franchise, a Logiscool élményalapú programozó iskola oktatási módszereivel. A legtöbb szülő számára ma már nem kérdés, hogy a digitális írástudás elsajátítása rendkívül fontos a gyerekek jövőjére nézve, hiszen felkészíti őket a digitális világ kihívásaira.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?