3 milliárdos állami megbízást teljesített sikeresen a Delta Csoport
Több mint 15.000 informatikai eszközt – laptopokat, projektorokat, routereket – szállított le sikeresen az idei évben a Delta Csoport az ország 1.500 Digitális Jólét Pontjára. A Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) 3,2 milliárd forint értékben kötött szerződést a vállalattal közösségi internet-hozzáférési pontok felszerelésére és beüzemelésére.
Sikeresen lezárult a kormányzat közösségi internet-hozzáférési pontok fejlesztésével, valamint szolgáltatási portfóliójuk bővítésével kapcsolatos, európai uniós pályázati forrásból megvalósuló projektje. Az elsősorban kistelepüléseken létrehozott „Digitális Jólét Pontok” célja, hogy helyet biztosítsanak a digitális írástudás fejlesztéséhez, illetve az elektronikus ügyintézéshez. A Digitális Jólét Pontok kialakítása egyedülálló kormányzati projekt mind a széles földrajzi lefedettség, mind a komplexitás tekintetében.
A projektet vezető Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) a Delta Csoportot egy közbeszerzési eljárás nyerteseként bízta meg az informatikai eszközök – pontonként 3 laptop, 2 tablet, 2 telefon, multifunkciós nyomtató, router, valamint beltéri és kültéri WiFi-hozzáférési pont – telepítésével. A vállalat egy év alatt több mint 15.000 eszközt szerzett be és szállított le országszerte; 1.500 közintézmény pályázott, és mindenhol sikeresen megtörtént a telepítés. A Delta Csoport 24 hónapos garancia biztosítását is vállalni tudta az eszközökre, országos szervízhálózata segítségével.
A KIFÜ – amely Magyarország legnagyobb informatikai megrendelője – és a Delta Csoport között létrejött szerződés összeértéke több mint 3,2 milliárd forint volt.
„Komoly logisztikai kihívást jelentett a projekt megvalósítása: 1.500, eltérő adottságokkal rendelkező helyszínen kellett informatikai infrastruktúrát kialakítanunk, illetve a helyi internetszolgáltatók sajátosságait integrálni egy központi menedzsment rendszerbe. Az elmúlt években több sikeres projektet bonyolítottunk le a KIFÜ-vel, és a Delta csapata ezúttal is jól vette az akadályokat” – nyilatkozta Szűr Krisztián, a Delta Csoport technológiai vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- Megtartották Magyarország eddigi legnagyobb informatikai versenyét
- Hódít az agilis módszertan az IT után az üzleti területeken is
- Több mint 100 informatikai szakembert vesz fel a Nokia Magyarországon
- Elképesztő exportsiker: magyar cég megoldása támogatja a lett és észt gázpiac összevonását
- Az Informatika a Látássérültekért Alapítvány Fehér bot napi rendezvényéről
- Ingyenesen letölthető közösségimédia-kisokost adott ki a Neumann Társaság
- Megszavazta az Est Media rendkívüli közgyűlése a Delta-tranzakciót
- Új IT-állásportál érkezik Magyarországra
- IT security üzletágat indít az OTT-ONE
- Karrierváltás fél év alatt? – Szakértői tippek, hogy ne fussunk zátonyra!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.