Meghirdették a 2019. évi Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot
A Magyar Innovációs Szövetség, az ITM-mel és az NKFIH-val együtt, keresi azokat a gazdasági társaságokat, ill. szervezeteket, melyek 2019-ben kiemelkedő innovációs tevékenységgel, jelentős üzleti hasznot értek el. Az Országházban, nagy nyilvánosság előtt átnyújtandó Innovációs Nagydíjra és további hét innovációs díjra, 2020. február 12-ig lehet jelentkezni.
2019. december 2-án, az MTA-n, a Magyar Innovációs Klub „Kiemelkedő innovációs teljesítmények” c. konferenciáján hirdette meg a Magyar Innovációs Szövetség a 28. Magyar Innovációs Nagydíjat, az ITM-mel és az NKFIH-val együtt. A pályázaton azok a Magyarországon bejegyzett vállalkozások, ill. szervezetek vehetnek részt, amelyek a 2019. évben kiemelkedő műszaki, gazdasági innovációs teljesítménnyel (új termékek, új eljárások, új szolgáltatások értékesítése) jelentős üzleti hasznot értek el.
A találkozón Dr. Pakucs János, a Magyar Innovációs Szövetség tiszteletbeli elnöke ismertette a jelentkezés feltételeit, az eddigi tapasztalatokat. A pályázat először 1992-ben került kiírásra, az azóta eltelt 27 év során 1229 pályázat érkezett, s az 1068 mérhető innovációs teljesítmény közül 210 kapott innovációs díjat.
Az elbírálás során a bírálóbizottság a 2019-ben az innovációból elért eredmény/árbevétel, és egyéb műszaki, gazdasági előnyök mellett, az innováció eredetiségét, újszerűségét, ill. társadalmi hasznosságát, valamint a pályázat kidolgozottságának színvonalát is értékeli.
A meghirdetésen a bírálóbizottság elnöke, Dr. Palkovics László, miniszter nevében Bódis József, az ITM államtitkára tartott köszöntőt, és előadott Birkner Zoltán, az NKFIH elnöke is „A 2020. év innovációs célkitűzései” címmel.
A „Kiemelkedő innovációs teljesítmények” c. konferencia keretében a 2018. évi innovációs díjakat elnyert vállalkozások közül
- az Innovációs Nagydíjat nyert Omixon Biocomputing Kft. ügyvezető igazgatója, Simon Zoltán – aki egyben az idei Innovációs Klub ülés házigazdája is volt –,
- az Ipari Innovációs Díjban részesült FUX Zrt. vezérigazgatója, Barkóczi István, az Informatikai Innovációs Díjban részesült Sanatmetal Kft. üzletág-vezetője, Pajtók Marina, az NKFIH 2018. évi “Alapkutatástól a piacig˝ Innovációs Díjában részesült Mirrotron Kft. ügyvezetője, Mezei Ferenc, a 2018. évi Startup Innovációs Díjban részesült Webshippy Magyarország Kft. igazgatósági tagja, Perényi András, az SZTNH 2018. évi Innovációs Díjában részesült Teqball Kft. Kft. egyik alapítója, Huszár Viktor
számolt be a 2019. évi innovációs tevékenységükről.
A rendezvényen került sor a Magyar Innovációs Szövetség és a Valor Hungariae Zrt. együttműködési megállapodásának aláírására is. A megállapodást a Szövetség részéről dr. Pakucs János, tiszteletbeli elnök, Prof. Dr. Szabó Gábor, elnök, a Valor részéről Lepsényi István vezérigazgató látta el kézjegyével.
Kapcsolódó cikkek
- Negyedik alkalommal kapott Zöld Nyomda díjat a Xerox
- Kihirdették a 2019-es Az Év Honlapja pályázat díjazottait!
- Influencer témájú szakdolgozatok nyertek az IAB Hungary pályázatán
- Stratégiai együttműködési megállapodás a Magyar Innovációs Szövetség és a Tungsram között
- A Médiatanács elfogadta a közösségi rádióknak és tévéknek szóló négyszázmillió forintos üzemeltetési pályázatot
- Lezárult Magyarország legrangosabb marketingkommunikációs pályázata
- Médiatanács: Jövőre is 1,3 milliárd forintot nyerhetnek el a médiaszolgáltatók támogatásra
- November 15-ig várják a pályázatokat a Sportmarketing Díjra!
- Médiatanács-bírságok helytelen korhatár-besorolás miatt
- Újra lehet pályázni az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyre
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.