Meghirdették a 2019. évi Magyar Innovációs Nagydíj pályázatot

forrás: Prím Online, 2019. december 5. 20:35

A Magyar Innovációs Szövetség, az ITM-mel és az NKFIH-val együtt, keresi azokat a gazdasági társaságokat, ill. szervezeteket, melyek 2019-ben kiemelkedő innovációs tevékenységgel, jelentős üzleti hasznot értek el. Az Országházban, nagy nyilvánosság előtt átnyújtandó Innovációs Nagydíjra és további hét innovációs díjra, 2020. február 12-ig lehet jelentkezni.

2019. december 2-án, az MTA-n, a Magyar Innovációs Klub „Kiemelkedő innovációs teljesítmények” c. konferenciáján hirdette meg a Magyar Innovációs Szövetség a 28. Magyar Innovációs Nagydíjat, az ITM-mel és az NKFIH-val együtt. A pályázaton azok a Magyarországon bejegyzett vállalkozások, ill. szervezetek vehetnek részt, amelyek a 2019. évben kiemelkedő műszaki, gazdasági innovációs teljesítménnyel (új termékek, új eljárások, új szolgáltatások értékesítése) jelentős üzleti hasznot értek el.

 

A találkozón Dr. Pakucs János, a Magyar Innovációs Szövetség tiszteletbeli elnöke ismertette a jelentkezés feltételeit, az eddigi tapasztalatokat. A pályázat először 1992-ben került kiírásra, az azóta eltelt 27 év során 1229 pályázat érkezett, s az 1068 mérhető innovációs teljesítmény közül 210 kapott innovációs díjat.

 

Az elbírálás során a bírálóbizottság a 2019-ben az innovációból elért eredmény/árbevétel, és egyéb műszaki, gazdasági előnyök mellett, az innováció eredetiségét, újszerűségét, ill. társadalmi hasznosságát, valamint a pályázat kidolgozottságának színvonalát is értékeli. 

 

A meghirdetésen a bírálóbizottság elnöke, Dr. Palkovics László, miniszter nevében Bódis József, az ITM államtitkára tartott köszöntőt, és előadott Birkner Zoltán, az NKFIH elnöke is „A 2020. év innovációs célkitűzései” címmel.

 

A „Kiemelkedő innovációs teljesítmények” c. konferencia keretében a 2018. évi innovációs díjakat elnyert vállalkozások közül 

  • az Innovációs Nagydíjat nyert Omixon Biocomputing Kft. ügyvezető igazgatója, Simon Zoltán – aki egyben az idei Innovációs Klub ülés házigazdája is volt –, 
  • az Ipari Innovációs Díjban részesült FUX Zrt. vezérigazgatója, Barkóczi István, az Informatikai Innovációs Díjban részesült Sanatmetal Kft. üzletág-vezetője, Pajtók Marina, az NKFIH 2018. évi “Alapkutatástól a piacig˝ Innovációs Díjában részesült Mirrotron Kft. ügyvezetője, Mezei Ferenc, a 2018. évi Startup Innovációs Díjban részesült Webshippy Magyarország Kft. igazgatósági tagja, Perényi András, az SZTNH 2018. évi Innovációs Díjában részesült Teqball Kft. Kft. egyik alapítója, Huszár Viktor 

számolt be a 2019. évi innovációs tevékenységükről.

 

A rendezvényen került sor a Magyar Innovációs Szövetség és a Valor Hungariae Zrt. együttműködési megállapodásának aláírására is. A megállapodást a Szövetség részéről dr. Pakucs János, tiszteletbeli elnök, Prof. Dr. Szabó Gábor, elnök, a Valor részéről Lepsényi István vezérigazgató látta el kézjegyével.

Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak

Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.

2024. október 22. 13:19

A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát

Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.

2024. október 11. 10:03

Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja

A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.

2024. szeptember 20. 14:55

24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra

Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért. 

2024. szeptember 20. 13:17

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59