Egy verseny a programozók krémjének
Harmadik alkalommal indult útjára az Országos IT Megmérettetés az IThon.info szervezesében, idén 2200 IT szakember mérte össze tudását. A DXC Technology a kezdetektől részt vesz a feladatok kidolgozásában: idén két kategóriában adta fel a leckét a jelentkező IT-szakembereknek. Tóth Mária, a cég szoftverfejlesztési igazgatója szerint egy ilyen verseny nem is csak a képességeket, hanem inkább az attitűdöt méri: ki veszi a fáradságot a jelentkezésre és feladatok megoldására.
Nem is egy, hanem rögtön nyolc kategóriában indult az egyik jelentkező, aki második alkalommal vett részt az Országos IT Megmérettetésen. Tanulási céllal jelentkezett, végül két első díjat is bezsebelt. „Kicsit fárasztó volt végigcsinálni a 8 kategóriát, de nagyon pozitív, hogy a tavalyihoz képest jóval kevesebb hibával találkoztam a feladatokban” – mondja a versenyző, aki a .NET fejlesztés C# nyelven kategória győztese lett, melyhez a DXC írta a feladatokat. „Tetszett a feladat kerettörténete, főleg hogy valóban kapcsolódott hozzá a megoldandó probléma, nem csak úgy oda volt írva valami mese. A kódok hatékonytalansága elég zavaró volt, de persze a valóságban is meg kell tudni küzdeni az ilyesmivel.”
„A feladatkiírásban egyre rutinosabbak lettünk, kevesebb hibajelzés és kérdés érkezett hozzánk, mint az elmúlt években. A csapatom nagyon szereti együtt kitalálni a sztorikat, igazi csapatépítő tréninggé szoktak alakulni az ötletelések” – mondja Tóth Mária, a DXC szoftverfejlesztési igazgatója. „Szerintem egy ilyen versenyre a programozók krémje jön el. Nem csak képességet mér, hanem jól megmutatja, hogy ki az, aki veszi a fáradságot és jelentkezik, ki érzi úgy, hogy ez a valódi, szeretett hivatása. A belső ambíció megnyilvánulása, hogy megmutassa a világnak a tudását” – mondja Tóth Mária, aki szerint az IT Megmérettetés, az informatikai szakemberek országos versenye egyértelműen hiánypótló.
A versenyen idén 2200-an indultak, a legnépszerűbb kategória a Szoftvertechnológia nevű nyelvfüggetlen programozással foglalkozó új kategória volt, melynek 1100-an kezdtek neki és 702-en be is fejezték a feladatokat. A 2200 nevező mindössze 5 százaléka volt női IT-s – ez az arány körülbelül megegyezik a munkaerőpiacon tapasztalható férfi-nő aránnyal. A legjobb 20 közé is hasonló nagyságrendben jutottak női versenyzők.
„A III. Országos IT Megmérettetésen induló versenyzők ismét bebizonyították, hogy szeretik játékosan megmérni tudásukat. A végzős egyetemistáktól kezdve a tapasztaltabb szakemberekig mindenki talált kihívást a megmérettetésben. Sokan azt szeretik benne, hogy egyszerre ad lehetőséget a specialistáknak, kiemelkedő tudásukat bizonyítani, és a sokoldalú IT szakembereknek, sok fronton megmérettetni. Az alaptudáson kívül megmutatkozik a gyorsaság, a nyomás alatt való reagálás mikéntje, kitartás, a türelem mint fontos soft skillek is az IT szakmában” – mondja Pulay Gellért, a versenyt rendező IThon.info portál vezetője.
„Egy ilyen verseny fordulói során nagyon jól felmérhető, hogy milyen mennyiségben és minőségben találhatók a munkaerőpiacon a feladatunk megoldásához szükséges tudással rendelkező programozók. Ez fontos hozadéka számunkra a versenynek. És persze emellett nagy megtiszteltetés, hogy már harmadik éve szerepelhetünk mint kategória-hitelesítők, ebben az évben két kategóriában is” – mondja Czibók Zoltán, a cég ügyvezető igazgatója.
Az online verseny célja idén is az volt, hogy megmutassa a magyar informatikusok kimagasló tudását és kreativitását. Az abszolút győztes a 2017-ben már egyszer az első díjat megszerző Zentai Ármin lett.
Kapcsolódó cikkek
- Új megoldás a senior szűkében lévő szoftverfejlesztő cégeknek
- Három szakma, ami 10 év múlva is sokat fizet majd
- Megtartották Magyarország eddigi legnagyobb informatikai versenyét
- Hogyan lesz egy háromgyerekes fizikusból programozó egy innovatív ITC-cégnél?
- Középiskolás lányokat tanít matematikára és programozásra a Morgan Stanley
- Karrierváltás: a vendéglátós, a marketinges és a katona is programozóként kezdett új életet
- Már 400. diákját helyezte állásba Magyarországon a Codecool Programozóiskola
- Indul Magyarország legnagyobb IT versenye
- Munkába állnak a programozó anyukák - végzett az első évfolyam
- Fizetést ad a szoftverakadémiáján tanulóknak az NNG
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.