Az Ericsson és a Microsoft együttműködése gyorsíthatja fel a hálózatba kapcsolt járművek fejlődését
Az Ericsson és a Microsoft megállapodást kötött, amellyel egyesítik a két cég hálózatba kapcsolt járművek fejlesztésének terén szerzett tapasztalatait. A jövőben az Ericsson a Microsoft Azure platformon futó Microsoft Connected Vehicle Platformra építi Connected Vehicle Cloud felhőmegoldását.
Világszerte mintegy 180 országban, több mint 4 millió jármű kapcsolódik az Ericsson Connected Vehicle Cloud platformjához – ez a hálózatba kapcsolt járműpiac 10 százalékát jelenti. A platform képes a járműgyártók skálázhatóság és rugalmasság iránti növekvő igényét kielégíteni, és bármilyen hálózatba kapcsolt járműszolgáltatást támogat.
Az integrációnak köszönhetően az autógyártók sokkal egyszerűbben, gyorsabban és alacsonyabb költségek mellett tudnak számos globális hálózatba kapcsolt szolgáltatást – például a flottakezelést, a vezeték nélküli szoftverfrissítést, a hálózatba kapcsolt biztonsági szolgáltatásokat – kialakítani és bővíteni. A moduláris kialakítás és sokféle alkalmazási lehetőség nagyfokú rugalmasságot biztosít.
Az Ericsson Connected Vehicle Cloud platformja leegyszerűsíti a járműgyártók számára a hálózatba kapcsolt járművekkel kapcsolatos, globális, folyamatos (24/7) működés és életciklus menedzsment feladatok ellátását, garantált szolgáltatási szint megállapodás (SLA) mellett.
A Microsoft Connected Vehicle Platform (MCVP) konzisztens, felhőaalapú, minden digitális felhasználáshoz alkalmazható platformot nyújt a járműgyártók számára, akik szinte bármilyen, az ügyfeleknek nyújtott szolgáltatást ráépíthetnek, például a fedélzeti információs és szórakoztató rendszereket, fejlett navigációs megoldásokat, önvezetést, telematikus és előrejelző szolgátatásokat vagy vezeték nélküli szoftverfrissítést (OTA).
Az Ericsson és a Microsoft együttműködésének köszönhetően a hálózatba kapcsolt járművek átfogó, globális platformja jelenik meg a piacon. Az integrált megoldások révén a járműgyártók gyorsabban tudják kialakítani a hálózatba kapcsolt járművekhez kínált szolgáltatásaikat, és kényelmesebbé, egyszerűbbé tehetik a közlekedést a járművezetők és utasaik számára. A megállapodás célja, hogy a két vállalat segítse a járműgyártókat abban, hogy ügyfeleik igényeire tudjanak összpontosítani és minél hamarabb egyedi, testreszabott vezetési élményt kínálhassanak számukra
Kapcsolódó cikkek
- A Dell Technologies bemutatja a számítógépek és kijelzők új korszakát
- Mi indíthatná jobban az évet, mint a CES?
- CES 2020: Mesterséges intelligencia az LG-vel
- CES 2020 – Bosch: Fókuszban a mesterséges intelligencia
- A Sony új 75” 8K Full Array LED és 48” 4K OLED TV-kkel bővíti kínálatát
- Valódi 8K képminőségű, mesterséges intelligenciával felszerelt tévék az LG-től
- Különleges növénytermesztő készüléket mutat be az LG
- Az LG az okoshűtők új generációjával a jövő konyhájába enged betekintést a CES-en
- Az LG minőségi hangprojektorokat vitt a CES-re
- Munkához és játékhoz is ideálisak az LG 2020-as Ultra monitorai
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.