A Fujitsu és a Qumulo közös nagyvállalati fájltároló megoldásokkal lép piacra
A strukturálatlan adatok mennyiségének robbanásszerű növekedése a digitális kor egyik legnagyobb kihívása. A digitális vállalkozások egyre több olyan információt kezelnek, amelyeket különféle helyszíneken és alkalmazásokban kell tárolni és elérni. A Fujitsu a hibridfelhő-alapú adattárolás egyik vezető vállalatával, a Qumulóval* közösen azon dolgozik, hogy egyszerre tudja biztosítani ügyfeleinek a horizontálisan bővíthető (scale-out) helyi NAS-tárolók biztonságát és megbízhatóságát és a felhőalapú adattárolás rugalmasságát és költségelőnyeit.
Az új partnerkapcsolatnak köszönhetően a szervezetek könnyebben megbirkózhatnak a minden eddiginél gyorsabb ütemben keletkező, folyamatosan duzzadó adattömeggel. A Fujitsu a Qumulo hibridfelhő-alapú adattárolási szoftverét saját portfóliójába beépítve olyan modern fájltároló megoldást hoz létre, amellyel a strukturálatlan adatok konszolidálhatók, láthatóvá tehetők, feldolgozhatók és tartósan megőrizhetők.
Az adattömeg példátlan növekedésének hátterében főként a multimédiás tartalom, a térfigyelő kamerák, a lézeralapú távérzékelés (LIDAR), a diagnosztikai képalkotás és az IoT terjedése áll. A strukturálatlan adatokat gyakran eltérő földrajzi helyszíneken tárolják (a hálózat peremén, középpontjában vagy éppen a felhőben), így az IT-vezetők nehezen tudják ezeket az adatokot online elérhetővé tenni – az egyes alkalmazások számára megfelelő sebességgel.
A strukturálatlan adatok mennyisége várhatóan megháromszorozódik
A Gartner elemzőcég előrejelzése szerint a vállalatoknál átlagosan háromszoros növekedés várható a tárolt strukturálatlan adatok mennyiségében 2019 és 2024 között**. Ez különösen nagy problémát jelent a régebbi horizontálisan és vertikálisan bővíthető (scale-out és scale-up) tárolómegoldások számára, amelyek nem a jelenlegi adatvolumen, fájltípusok, alkalmazások, feladatok és osztott környezetek támogatására készültek.
„A vállalatoknak többé nem kell több megoldást telepíteniük a strukturálatlan adatkörnyezet skálázhatóság, teljesítmény és felhőkapacitás terén támasztott követelményeinek teljesítéséhez” – mutatott rá Gregg Machon, a Qumulo globális értékesítési csatornákért felelős alelnöke. „A Qumulo hibrid fájltároló szoftverét úgy alkottuk meg, hogy hatékony, nagy teljesítményű és gazdaságos hozzáférést nyújtsanak az adatokhoz a felhőalapú és az adatközpontban futó alkalmazások számára. Most azon dolgozunk, hogy elérhetővé tegyük a Fujitsu hűséges felhasználói közössége számára a két vállalat közös innovációját.”
A Qumulo szoftverével a Fujitsu felhőnatív tárolóvá alakítja a nagyvállalati scale-out hálózatot. Ez összhangban áll a Fujitsu filozófiájával, mely szerint a vállalat a digitális átalakulás központi elemeként, egykapus támogatást kínál ügyfeleinek minden adattárolási és adatvédelmi igény kielégítésére.
„A Qumulóval kiépített partneri együttműködéssel a Fujitsu az adatközponti tárolók teljesítménybeli, biztonsági és nagyvállalati funkcióit kiterjesztve lehetővé teszi, hogy ezek a megoldások natív módon fussanak a hibrid IT-környezetben. Zökkenőmentesen automatizáljuk az adatok helyszíni és felhőkörnyezetek közötti mozgatását – eltávolítva ezzel a digitális átalakulás útjában álló egyik fő akadályt. A helyszíni és felhőalapú adattárolás megfelelő kombinációjával ügyfeleink jelentős költségmegtakarítást érhetnek el hosszú távon” – nyilatkozta Olivier Delachapelle, a Fujitsu Europe termékkategóriáért felelős vezetője.
A Fujitsu és a Qumulo lehetővé teszik a fájltároló fürtök problémamentes skálázását az adatközpontban és a felhőben. A Qumulóval kiépített partnerkapcsolat révén a Fujitsu ügyfelei egyszerűbben, zavarmentesen skálázhatják fájltároló fürtjeiket. Ráadásul az összes adatot valós időben láthatják és felügyelhetik.
__________________
* A Gartner nemrég a „vezetők “(leaders) szegmensébe sorolta a Qumulót az osztott fájlrendszerek és az objektumalapú tárolás piacáról készített Magic Quadrant felmérésében (Magic Quadrant for Distributed File Systems and Object Storage). A felmérés szerzői: Julia Palmer, Raj Bala és Chandra Mukhyala
** Forrás: Gartner Magic Quadrant for Distributed File Systems and Object Storage, 2019. szeptember 30.
Kapcsolódó cikkek
- A legújabb PRIMEFLEX a kulcs a jövőbiztos IT-infrastruktúra gyors bevezetéséhez
- A Fujitsu a Microsofttal közösen ösztönzi a helyben telepített infrastruktúra modernizálását
- 2020: az adatok évtizedének kezdete
- Öt megatrend, amely meghatározza a kiskereskedelem jövőjét
- Ismét bajnoki státuszt szerzett a Fujitsu
- A Fujitsu első díjat nyert az Airbus versenyén
- Tökéletes eszköz a rendezett íróasztal kialakításához
- Különleges fejlesztéssel hódíthatnak az MI-megoldások
- Százféle innováció, egy közös szikra
- Megérkezett az új generációs Fujitsu ETERNUS CS800 és ETERNUS CS8000
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.