MiR-diadal: a dán cég ismét új mércét állított fel egy új robottal

forrás: Prím Online, 2020. március 11. 11:40

A MiR – a mobil robotokat gyártó nemzetközi piacvezető vállalat – 2017 óta minden évben új robotot vezet be a piacra, amely teljesen új lehetőségeket teremtett a belső logisztika automatizálásában. Az együttműködő mobil robotokat gyártó dán cég ismét új mércét állított fel a belső logisztika terén egy olyan robottal, amely gyorsabb, biztonságosabb és mozgékonyabb, mint az azonos kategóriába tartozó bármely más megoldás a világpiacon. Az innovatív MiR250 robot a legújabb technológiákkal rendelkezik, továbbá akadálymentesen és hatékonyan navigál olyan környezetben, ahol sok ember közlekedik. 

A Mobile Industrial Robots az Atlantai (USA) Modex logisztikai vásáron mutatja be az új MiR250 robotot. A MiR250 bemutatása lehetővé teszi, hogy az ipari, logisztikai és egészségügyi ágazat mostantól teljesen új eszközzel optimalizálhatja a logisztikát. Az új robot sebessége 7,2 km/óra. Kialakítása rövidebb és alacsonyabb, ezáltal szűk helyen is képes a közlekedésre, például 80 cm széles ajtókon is át tud haladni.

 

 

„Minél mozgékonyabbak a robotok, annál hasznosabbak. Számos ipari létesítményben nagyon korlátozott hely áll rendelkezésre. A mobil robotokkal kapcsolatos trend az, hogy azokat a már meglévő környezetekben használják. Azt látjuk, hogy óriási az igény az iparban olyan robotok iránt, amelyek a tárgyak alatt, szűk helyeken, kis felvonókon képesek a mozgásra és gyorsan kanyarodnak. Ezért megépítettük pontosan azt a robotot, amelyet a piac igényel” – nyilatkozta a MiR vezérigazgatója, Thomas Visti. 

 

 

A mostoha ipari körülményekre készült

A belső logisztika sok vállalatnál problémát jelent a feladatok gyakorisága és egyezősége, valamint a szakképzett munkaerő hiánya miatt. Az emberek és egyéb tárgyak körül mozgó  autonóm mobil robotok világszerte javítják a belső logisztikát a különféle ágazatokban. A MiR új MiR250 robotja pedig még áramvonalasabbá teszi a logisztikát.

 

„Optimalizáltuk a MiR robot üzemi idejét 24 órás időszakra vetítve, hiszen a MiR250 fele annyi idő alatt tölthető fel, mint a kisebb mobil robotok. Ez egy éjjel-nappal üzemelő robot esetében 24 órás időszakot tekintve plusz három órányi működést jelent. Ha pedig nem szeretne állásidőt, akkor az akkumulátor csupán két perc alatt cserélhető – mondja Thomas Visti. 

 

Az autonóm mobil robotokat úgy tervezték, hogy az emberekkel együttműködve külső biztonsági intézkedések nélkül működjenek. A biztonság ebből adódóan optimális, és integráltabb biztonsági funkciókkal rendelkezik, mint bármely más mobil robot, így bátran állítható, hogy a MiR250 a legbiztonságosabb ilyen robot a piacon, teljesíti az összes alkalmazandó biztonsági szabványt.

  

A MiR erősebb alkatrészekre cserélte több szabványos alkatrészét a MiR250 esetében, így a robot élettartama hosszabb lett, és ipari környezetben való használatra tervezett.

 

 

„A logisztikai automatizálásban csak nagyon kevés kisebb robot fejlett eléggé  ahhoz, hogy megfeleljen az ipari környezetek robusztussággal kapcsolatos követelményeinek. E szegmensben is egyedülálló pozíciót tudhatunk magunkénak robotgyártóként, mivel felhasználók által vezérelt innovációval jelentős ismeretekre tettünk szert az ügyfelek, a piac és az igények tekintetében” – mondja Thomas Visti, a MiR vezérigazgatója.

 

A MiR többi termékéhez hasonlóan a MiR250 is nagyon rugalmas, és különféle felső moduljaival gyorsan testreszabható, hogy megfeleljen az adott ügyfél igényeinek. A MiR most, első alkalommal standard modul emelőt is kínál MiR250 Shelf Carrier néven, amely a MiR250-re szerelhető. Így a robot polcokat gyűjt és szállít, és görgős szállítószalaggal, robotkarokkal, tárolóval és egyéb alkalmazással van ellátva a MiR külső szállítóinak kiterjedt hálózata révén.

 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01