Forradalmi koncepcióabroncs a jövő elektromos járműveihez
A Goodyear luxemburgi Innovációs Központja által kifejlesztett reCharge koncepcióabroncs egy forradalmian új, kapszulás technológiai megoldásra épül, amely így könnyen képes alkalmazkodni és változni az egyes járművek igényei szerint.
Mike Rytokoski, a Goodyear Europe alelnöke és marketingvezetője szerint a koncepció kidolgozásával az volt a céljuk, hogy olyan koncepcióabroncsot hozzanak létre, amely megfelel a jövő személyre szabott elektromos közlekedési eszközei által támasztott követelményeknek.
A Goodyear reCharge koncepcióabroncsot három innovatív tulajdonság jellemzi:
Személyre szabottság
- Az egész reCharge koncepció egy külön kapszulákkal újratölthető és biológiailag lebomló futókeveréken alapul, ami radikálisan leegyszerűsíti az abroncsok cseréjét. Az egyedi folyékony keverékkel töltött kapszulák segítségével a mintázat könnyen helyreállítható, az abroncs pedig a keverék révén képes alkalmazkodni az időjárási körülményekhez, az útviszonyokhoz és akár az egyedi vezetési igényeinkhez is. A mesterséges intelligencia felhasználása révén egyedi vezetői profilok is létrehozhatók, amely által a futókeverék teljesen személyre szabható lehetne.
Fenntarthatóság
- Maga a futókeverék biológiai anyagokból készülne, az azt megerősítő szálakat pedig a világ egyik legerősebb természetes anyaga, a pókselyem inspirálta, amely elképesztően tartós, ugyanakkor 100%-ban biológiailag lebomló.
Könnyű használhatóság
- Mindamellett, hogy az újratölthető kapszulák jelentősen leegyszerűsítik az abroncscserét, a futófelületet könnyű és levegő nélküli vázzal, valamint magas és keskeny kialakítással tervezték. Egy vékony, masszív, minimális karbantartást igénylő konstrukcióra gondoljunk, amely esetében nem kell a nyomásellenőrzéssel vesződnünk, illetve a defekteknek köszönhető állásidő miatt sem kell többé aggódnunk.
„A Goodyear reCharge koncepcionális abroncs kialakításakor nem kötöttünk kompromisszumokat. A személyre szabott, fenntartható és gondtalan elektromos közlekedés biztosítását tűztük ki célul” – foglalta össze Sebastien Fontaine, a Goodyear luxemburgi Innovációs Központjának vezető tervezője.
A Goodyear reCharge bemutató videója:
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB és a Covariant MI-vel támogatott robotikai megoldásokat fejleszt
- Együttműködik az Eaton és a Green Motion
- Az ABB és a Microsoft AI technológiával segíti a fenntartható élelmiszertermelést
- Az autókat, a munkagépeket és a babakocsikat is hálózatba kapcsolja a Bosch
- Így alkalmazza a mesterséges intelligenciát a Bosch
- A chatbot a cégvezető legjobb barátja
- MI-alapú energetikai szolgáltatással lép piacra az eNET
- Az infokommunikációs szakemberek a mesterséges intelligenciában bíznak
- Mesterséges intelligenciával a cégek 80 százalékkal gyorsabban növelik nyereségüket
- Bemutatkozik a Samsung Galaxy S20
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.