Matematikai oktatóprogram távoktatáshoz
A rendkívüli egészségügyi és oktatási vészhelyzetre való tekintettel az Akriel is szeretne segíteni ahol tud, ezért a programjuk teljes funkcionalitását és tananyagát átmenetileg – anyagi lehetőségeik erejéig – ingyenesen hozzáférhetővé tették. A szoftver távoktatásra, egyéni és csoportos tanulásra is tökéletesen alkalmas. Az 5. évfolyamtól a 12. évfolyamig 124 témakörrel állnak rendelkezésre a matematikatanárok és a számtant és algebrát tanuló diákok számára.
Az alábbiakban összegyűjtöttük, hogy mire képes az Akriel:
- A tanárok tanulócsoportba tudják szervezni a diákokat, és egy összesítő kijelzőn valós időben, online nyomon tudják követni a haladásukat.
- Ezen kívül lehetőség van házi feladat feladására, valamint csoportos dolgozatok írására is, amelyeket az Akriel automatikusan kijavít és kiértékel.
- A feladatok megoldása során a program azonnali visszajelzést ad a diákok lépéseire.
- Az interaktív, többszintű magyarázó technológia személyre szabott válaszokat ad a diákok kérdéseire.
- Korlátlan számú gyakorlópélda áll rendelkezésre minden feladattípusból.
- A program játékos pontrendszerrel jutalmazza a diákokat a helyes megoldás után.
- A szoftver a lemaradó tanulók felzárkóztatására is lehetőséget nyújt, hiszen meg tudják érteni és be tudják gyakorolni a korábbi évfolyamok tananyagait is.
- Esettanulmány alapján a csoportok akár másfélszer jobb dolgozatátlagokat érhetnek el, ha az Akrielt is használják gyakorló órákon és házi feladat feladásnál.
- Az oldalt skálázható szerveren üzemeltetik, így ki tudnak szolgálni nagy terheltséget is.
A program az akriel.io weboldalon érhető el, ahol videókon keresztül mutatják be, hogy mire képes, illetve hogyan lehet használni.
Kapcsolódó cikkek
- A Videotanár ingyenes tananyagokkal segíti a diákokat a koronavírus idején
- Megmutatjuk, milyen jó lehetőség a digitális oktatás
- Codecool segítség a digitális tanuláshoz
- Ingyenes tartalmakkal segíti a diákokat és a tanárokat a Vodafone
- Matek érettségire segít felkészülni a mateking.hu
- Felnőttként szakmát tanulni? Ezek lesznek az új lehetőségek
- Nők az informatikában: már nem számítanak csodabogárnak, de van hova fejlődni
- A bosszúpornótól a virtuális valóságig: elindult a Gyerekaneten.hu
- Progmatic Academy üzletrészt vásárol a Kulcs-Soft
- Tovább bővíti portfólióját az amerikai techpiacon a magyar Stylers Group
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.