A HP 3D nyomtatással küzd a koronavírus ellen
A HP és digitális gyártási közössége a 3D nyomtatásban rejlő lehetőségek kihasználásával járul hozzá a COVID-19 járvány elleni harchoz. A 3D nyomtatással foglalkozó csapatok a rendelkezésre álló technológiát, tapasztalatot és gyártási kapacitást arra használják fel, hogy a vírus elleni védekezésben elengedhetetlen alkatrészeket készítsenek.
Több mint 1000 darab, 3D nyomtatással készült elem már eljutott a vírus ellen küzdő kórházakba. A HP 3D K+F központjai Barcelonában, az oregoni Corvallisban, San Diegoban és a Washington állambeli Vancouverben folyamatosan együttműködnek partnereikkel világszerte, hogy növeljék a termelést és a legszükségesebb alkatrészeket eljuttassák a megfelelő helyre. Az első jóváhagyott és legyártott eszközök között megtalálhatók védőmaszkok, arcvédő pajzsok, maszk rögzítők, orrtisztítók, higiénikus ajtónyitók és lélegeztetőgép-alkatrészek is. A HP számos ország egészségügyi hatóságaival és iparági szakértőivel együttműködik a hatékony és egységes fellépés érdekében.
„A HP és a digitális gyártási partnerei is részt vállalnak az elmúlt évtizedekben példa nélküli vírus elleni harcban. Határokon és iparágakon átívelő együttműködésekkel határozzuk meg a legkeresettebb alkatrészeket, jóváhagyatjuk a terveket és azonnal legyártjuk ezeket 3D nyomtatással – mondta el Enrique Lores, a HP elnök-vezérigazgatója. – Nagyra értékeljük a munkavállalóink, a partnereink, az ügyfeleink és a HP közösség minden tagjának fáradhatatlan munkáját, amellyel az egészségügyi dolgozókat támogatják.”
3D nyomtatott eszközök a koronavírus visszaszorításáért
A HP gyártási partnereinek globális hálózata azért dolgozik, hogy biztosítsa a 3D nyomtatással előállított alkatrészek elérhetőségét világszerte.
Az első jóváhagyott és legyártott kiegészítők között hasznos mindennapi eszközök találhatók.
- Alternatív ajtónyitó: A kilincsek a kórokozókkal leginkább fertőzött felületek közé tartoznak az otthonokban, kórházakban, gyárakban vagy szociális intézményekben. Ezzel a kiegészítővel az ajtók könnyedén, a fertőzés minimális kockázatával nyithatók- és csukhatók könyökkel is.
- Maszk rögzítő: A kórházi személyzet gyakran kénytelen hosszú időn keresztül védőmaszkban dolgozni. Ez a csat kényelmesebbé teszi a maszkokat és csökkenti a fülek terhelését.
- Arcvédő pajzs: Az arcvédő pajzsok a legkeresettebb egyéni védőeszközök közé tartoznak. A pajzsot rögzítő szíj garantálja a tartást és a kényelmes viseletet.
Számos további eszköz jelenleg is tesztelés alatt áll, ezek gyártása hamarosan elkezdődhet.
- Lélegeztető berendezések: A 3D nyomtatással gyártott elemek bekerülnek a mechanikus lélegeztető ballonokba, amelyeket a koronavírusos megbetegedésben szenvedők rövid távú sürgősségi ellátására használnak. Az egyszerűsített kialakítás egy erősebb és kevésbé összetett működésű eszköz összeállítását teszi lehetővé, amely így gyorsabban szolgálatba állítható.
- FFP3 típusú maszkok: A koronavírusos betegek ellátását végző egészségügyi dolgozóknak hatékony védőeszközökre van szüksége, ilyenek az FFP3 maszkok. A HP több különböző, kórházi használatra alkalmas védőmaszk jóváhagyását kérte, amelyek hamarosan elérhetővé válhatnak.
Számos alkatrész terve elérhető lesz
A HP és a partnerei a vonatkozó weboldalon ingyenesen elérhetővé és letölthetővé teszik számos olyan alkatrész jóváhagyott tervét, amelyeknek összeszerelése egyszerűen házilag is megoldható.
Azok a 3D tervezők és alkotók, akik szeretnének a koronavírus elleni harcban részt venni, ezen a weboldalon tehetik közzé új ötleteiket és applikációikat.
A 3D-nyomtatott alkatrészek beszerzése
Az applikációk fejlesztéséhez való segítség és alkatrészek beszerzése ezen a weboldalon, egy előzetes regisztrációt követően érhető el.
A HP kiterjedt nemzetközi 3D Nyomtatási és Digitális Gyártási Partnerhálózata egy magasabb szintre lép, hogy a beérkezett megrendeléseket teljesíteni tudja és ezzel is támogassa az egészségügyet a világ számos pontján.
Kapcsolódó cikkek
- 11 iskola életét változtatja meg a 3D nyomtatás
- Kisszériás gyártás 3D nyomtatással költséghatékonyan
- 3D nyomtató központ nyílt a kisvárdai Szent László Katolikus Középiskolában
- Közel félszáz szakképzési centrumban segíti az oktatást 3D nyomtató
- Intelligens nyomtatók és időtakarékos megoldások kisvállalkozások számára
- Hiperrealisztikus 3D-nyomtatott szobrok a marketing szolgálatában
- Bővített A3 és A4 portfolióval rukkol elő a HP
- Az új nyomtatási technológiák elengedhetetlenek a tanulmányi sikerekhez és új képességek elsajátításához
- HP LaserJet nyomtatók kompromisszumok nélkül
- Hatékonyság és biztonság mindenek felett
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.