Következetes felhőmenedzsment

forrás: Prím Online, 2020. április 3. 10:27

A Dell Technologies legújabb tanulmánya szerint a többfelhős rendszerek egységes felügyelete csökkenti az informatikai költségeket, növeli az adatbiztonságot és felgyorsítja az innovációt.

Az Enterprise Strategy Group a Dell Technologies megbízásából készített jelentést a többfelhős rendszerek* összetettségéról és költségeiről. A tanulmány azt vizsgálja, hogy a következetesség és az egységes felügyelet kialakítása hogyan teremthet értéket egy cég vagy szervezet számára, valamint segítséget nyújthat azon vállalatok számára, akik felhőstratégiájuk kialakításán dolgoznak. A jelentés ugyanakkor rámutat, hogy a felhő alapú rendszerek lehetséges előnyei és a jelen valóság között még hatalmas szakadék tátong.

 

Az eredmények azt mutatják, hogy a cégek és szervezetek ugyan felismerték a többfelhős rendszerekben rejlő értékeket, ám számos tennivalójuk van még. A közép- és nagyvállalatok vezető technológiai döntéshozóinak közel 80 százaléka szerint nagy érték rejlik a hibrid rendszerekben, mégis csupán a válaszadók 5 százaléka mondta, hogy vállalatánál sikerült kialakítani egy egységes hibrid felhőt. A vezetők hisznek a technológiában és a stratégiában, de küzdenek annak összehangolt és hatékony kialakításával, és gyorsan kellene lépniük a megvalósítás érdekében.

 

A szakadék talán annak a megközelítésnek a következménye, amelyet a cégek eddig alkalmaztak a felhőstratégiájukat illetően. Legtöbbször nem egy összehangolt, átgondolt és központosított stratégiával indítottak, hanem szinte minden vállalat egy kevésbé egységes, organikus irányt követett a többfelhős rendszerek bevezetése során. Ennek következménye, hogy kénytelenek a szervezeten belül alkalmazott megközelítés összehangolásán utólag dolgozni.

 

 

A következetes hozzáállás előnyei

Az adatokból más érdekes tendenciák is kirajzolódnak. Az egységesítés és a következetes hozzáállás leegyszerűsíti az informatikai rendszerek felügyeletét, az előnyök azonban jóval túlmutattak a ledolgozott óraszám csökkenésén.

 

A jelentés legérdekesebb megállapításai:

  • Az egységes felügyelet csökkenti a költségeket. A megkérdezett szervezetek szerint a privát és a nyilvános felhők egységes felügyelete várhatóan átlagosan 19 százalékkal csökkenti az informatikai költségeket.
  • Egységes adatvédelemmel nagyobb biztonságban vannak az adatok. A vállalatok a privát- és nyilvános felhőkörnyezetekben alkalmazott egységes felügyeleti eszközök használatától átlagosan 30 százalékos csökkenést várnak a biztonsági fenyegetések, az alkalmazásleállások és más, a nyilvános felhőben tárolt adatokra hatást gyakorló események számában.
  • Az egységesítés a fejlesztők számára is előnyös. A megkérdezett szervezetek 96 százaléka szerint a privát és a nyilvános felhők egységes informatikai felügyelete várhatóan könnyebbé teszi a fejlesztők számára a kódok élesítését.
  • A központosítás akár az innováció forrásává is válhat. A megkérdezett cégek és szervezetek 74 százaléka szerint a privát és a nyilvános felhők egységes informatikai felügyelete várhatóan megnöveli az innováció sebességét.

 

A felhőstratégia és a felügyeleti eszközök központosítása egyrészt rendkívül hasznos az informatikai részlegek számára, másrészt a stratégia legnagyobb nyertesei a végfelhasználók és maga a vállalkozás lehetnek.

 

A szakadék áthidalása

A jelentés azt is megmutatja, mekkora utat kell még sok vállalatnak bejárnia ahhoz, hogy elérjék a többfelhős rendszerekkel kapcsolatos céljaikat. Egyértelműen ismerteti azt is, hogy azok a vállalatok, amelyek készek voltak befektetni a megfelelő – modern, jól teljesítő, egységes – helyszíni infrastruktúrába, megerősítették pozíciójukat és üzleti eredményeiket. Ellenben azoknak a vállalatoknak sem késő rendet és központosított stratégiát vinni a felhőalapú rendszerekbe, vagy megerősíteni az adatközpontot, akik még ezt nem tették meg.

 

A kutatásról

A teljes jelentés itt olvasható. A Dell Technologies, a VMWare és az Intel Corporation által megrendelt, „The Cloud Complexity Imperative: Why Organizations Must Unify and Simplify the Management of their Sprawling Multicloud Environment” (A felhő összetettségének fontossága: miért szükséges a szervezeteknek egységesíteni és egyszerűsíteni burjánzó többfelhős környezeteiket) című ESG-tanulmány, 2020. február. Az eredmények egy olyan felmérésen alapulnak, amelynek a részeként 11 ország 1257 informatikai döntéshozóját kérdezték meg, és nyilvános felhőinfrastruktúrákat és modern helyszíni privát felhőinfrastruktúrákat is magukban foglaló egységes üzemeltetési rendszerek teljesítményértékelését is figyelembe veszik. A tényleges eredmények eltérhetnek a tanulmányban foglaltaktól.

 

_____________

* A jelentés a hibrid felhőt úgy határozza meg, mint egy rendszert, amelyben egységesen felügyelhető több nyilvános és privát felhő.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port

Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port.  A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.

2024. november 20. 19:56

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01

Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 5. 11:59