Idén jelentősen nőtt az ELTE Informatikai Karra jelentkezők száma
A 2020 szeptemberében induló felsőoktatási képzésekre összesen 91 460-an jelentkeztek, többségük állami ösztöndíjas formában kíván továbbtanulni, a legnépszerűbb egyetem továbbra is az ELTE.
Tavalyhoz képest országosan mintegy húszezerrel csökkent a jelentkezési létszám, az ELTE Informatikai Karára ennek ellenére mind alap-, mind a mesterszakra többen jelentkeztek első helyen, mint 2019-ben. Mintegy 1517-en szeretnének bejutni első helyen.
A Kar legsikeresebb képzési területén, a programtervező informatikus alapszakon az első helyes jelentkezések idén 15.7 %-os növekedést mutattak. (ellentétben a többi hasonló képzést biztosító egyetemmel, ahol jelentősen esett a jelentkezők száma) Az országos statisztika szerint a leendő programtervező informatikus hallgatók több, mint 60%-a az ELTE IK-t jelölte meg első helyen.
Mesterszakokra kétszázan szeretnének bejutni, kiugróan, mintegy 40%-al növekedett a programtervező informatikus mesterképzésre a kereslet.
2020 szeptemberében új képzés indul Szombathelyen a programtervező informatikus mesterképzés angol nyelven 4.0 nyelvű specializációval.
A 2018-ban elindított az önvezető autózást és az autonóm rendszereket középpontba állító Autonómrendszer-informatikus mesterképzésre jelentkezők száma is 40%- kal nőtt a tavalyihoz képest.
Az informatika tanárnak készülők száma továbbra is nagyon alacsony, itt kormányzati intézkedésre lenne szükség, hogy az informatika tanári szak és pálya sokkal vonzóbb legyen.
Kapcsolódó cikkek
- A MOL Mester-M Díjával jutalmazták a Neumann Társaság alelnökét, Erdősné dr. Németh Ágnest
- Így lehet eredményes az egyetemek alapítványi működése
- Égető kérdések megvitatásával kezdte meg a távolléti oktatást az ELTE Informatikai Kara
- Már elérhetők az államilag támogatott kurzusok a Codecoolnál
- Online feladatbankkal segíti az informatika érettségire készülő diákokat a Neumann Társaság
- Hasznos tippek, hogy előnyünkre fordítsuk a bezártságot!
- Nők az informatikában: már nem számítanak csodabogárnak, de van hova fejlődni
- Tovább bővíti portfólióját az amerikai techpiacon a magyar Stylers Group
- Mutatjuk hogyan válhatsz fejlesztővé!
- Hogyan ne stresszeljük le a gyerekeket a nyelvvizsgával?