Az OnRobot bemutatja az “Eyes” 2.5D-s képfelismerő rendszert
Az Eyes fejlett és megfizethető 2.5D-s látása mélységérzékeléssel és a tárgyak felismerésével látja el a vezető robotkarokat, melyhez zökkenőmentes integrációt, egyképes kalibrációt, és intuitív programozást biztosít, miközben mellőzi a létező képfelismerő rendszerek komplexitásait. Az Eyes rugalmasan rögzíthető a robotkarra, de akár azon kívül is, így ideális megoldást nyújt szinte az összes látásvezérlést igényelő strukturálatlan alkalmazás számára.
A robotkarok gyakran kapják azt a feladatot, hogy úgy vegyenek fel tárgyakat, hogy azok nincsenek egységesen rendezve, illetve különböző alakkal és mérettel rendelkeznek. A folyamatos pozicionálás érdekében a gyártóvállalatok gyakran fordulnak kiegészítő eszközökhöz, adagolókhoz, illetve egyéb felszerelésekhez, amelyek további kiadást és komplexitást jelentenek egy olyan alkalmazás számára, ami így a végén merevvé válik, nem képes a különböző típusú tárgyak kezelésére, és aminek új termék esetén átalakítása hosszabb időt igényel.
„Ügyfélbázisunk jelentős része nem szeretne egy rögzített pozícionáló állomást építeni ahhoz a termékhez, amit mozgatni szeretne.” – mondja Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója. „Ügyfeleink örülnének neki, ha mindezt a komplikált, méretes és drága adagolók kihagyásával tudnák elérni, ám eddig a képfelismerő rendszerek túl távolinak tűntek. Az új Eyes képfelismerő rendszerünk most változtat ezen.”
Az egyéb, piacon jelenleg elérhető képfelismerő rendszerekkel ellentétben az Eyes-nak mindössze egy képet kell készíteni a kalibrációhoz és a tárgy felismeréséhez, valamint automatikus fókuszának köszönhetően különböző távolságokról is együtt tud dolgozni ugyanazzal az alkalmazással.
Az Eyes ideális tárgyak széles választékának válogatására, CNC gépek kiszolgálására olyan fém munkadarabokkal, melyeket alakjuk határoz meg, illetve számos egyéb felvétellel és lerakással járó feladatra, ahol fontos a tárgyak pozíciója. Az Eyes megfizethető és könnyen telepíthető 2.5D-s rendszere továbbá mélységérzékelést is nyújt.
„Egyre szélesebb körben terjed el a 2.5D technológia, ami tökéletesnek bizonyul a látásvezérelt alkalmazások számára.” – mondja Iversen. „A 2D-hez képest nem csak a hosszúságot és távolságot érzékeli, hanem az egyes munkadarabok magasságáról is információt szolgáltat, ami ideális olyan esetben, amikor a tárgyak magassága különbözhet, illetve amikor egymásra kell őket rakodni.”
Az Eyes könnyedén rögzíthető a robotkar csuklójára, de a roboton kívül is elhelyezhető, emellett pedig tökéletesen kompatibilis az összes vezető együttműködő és könnyű ipari robotkarral az OnRobot egyrendszeres megoldásának köszönhetően. A vállalat Gyorscserélőjén alapuló egységesített mechanikus és kommunikációs interfész mostanra már az összes OnRobot termék alaptartozéka lett.
Az új képfelismerő rendszer közvetlenül lép kapcsolatba más OnRobot eszközökkel, így rendkívül egyszerű az Eyes és bármelyik OnRobot gripper közös használata. A duális kialakításnak és a Duális Gyorscserélőnek köszönhetően a gripper szerszám-középpontját (TCP) az Eyes automatikusan be tudja állítani, így nincs lehetőség a különböző márkájú eszközök és a különböző szoftvercsomagok közötti esetleges inkompatibilitásra. Az optimális rögzítés az alkalmazástól függ. Amennyiben az Eyes a roboton kívül kerül telepítésre, akkor például nem kell a robot mellett húzódó kábelekre figyelni, és a rendszer képes javítani a ciklusidőt is, mivel mialatt az Eyes elkészíti a képet és feldolgozza azt, a robot egy másik művelettel foglalkozhat.
Kapcsolódó cikkek
- Biztonságos megoldás vírustesztelésre az OnRobot grippereivel
- Új lízing programot indít és bővíti partnereinek számát Magyarországon a Universal Robots
- Az OnRobot puha gripperével egyszerűbbé válhat az élelmiszeripari alkalmazások automatizálása
- Az automatizált csomagolás hasznos a KKV-k számára
- Miért van szüksége az FMCG szektornak automatizált belső logisztikára?
- Az ABB és a Covariant MI-vel támogatott robotikai megoldásokat fejleszt
- Nagy átfogású, háromujjas grippert dob piacra az OnRobot
- Az OnRobot bővíti termékcsaládját!
- Ezekre a techológiai trendekre érdemes most figyelnie cégvezetőként!
- Bemutatkozik az autonóm fúrórobot
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.