COVID-19 adatelemzési verseny
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) égisze alatt meghirdetett online versenyre a járványok életciklusával kapcsolatos, adatvezérelt megoldásokkal lehet pályázni.
A COVID-19 világjárvány egészségügyi, szociális és gazdasági szempontból is nehéz feladatok elé állította a döntéshozókat, és rendkívüli intézkedéseket tett szükségessé. Ezek segítenek a járvány terjedésének fékezésében, ugyanakkor hatalmas csapást mérnek a gazdaságra, ami recesszióhoz és hirtelen megnövekedő munkanélküliséghez vezet. Ebben a helyzetben különösen fontos, hogy a mobiltelefonok és a közösségi hálózatok adatait, a mesterséges intelligenciákat és a modern adatelemzési módszereket bevetve modellezni lehessen a járványok viselkedését.
A versenyre nem gyógyszer vagy vakcina fejlesztésével kapcsolatos ötleteket várnak, hanem kifejezetten adatokon alapuló riasztó- és monitoring-rendszerekkel, különböző régiókra, populációkra és korcsoportokra vonatkozó adatelemzési és adatintegrációs módszerekkel lehet nevezni. Az eseményre április 27-ig pályázhatnak hallgatók, start-upok, kis- és középvállalkozások, nagyvállalatok, illetve az ezek képviselőiből álló csapatok. A versenyre legfeljebb 15 csapatot válogatnak be, amelyek 15 ezer dolláros összdíjazásért versenyezhetnek, emellett néhányan hat hónapra szóló anyagi támogatást is kaphatnak ahhoz, hogy teljesen kifejlesszék az általuk benyújtott ötletet. A beérkezett pályamunkákat gazdasági és skálázhatósági szempontok, illetve a járvánnyal szembeni védekezésben mért hatékonyság alapján értékelik.
A részletes pályázati kiírás és regisztrációs felület ezen a honlapon található angol nyelven, további információ a szervezőktől kérhető e-mailben.
Kapcsolódó cikkek
- Érintésmentes testhőmérséklet-mérés a SOTE Klinikán
- Ilyen volt 2020 első negyedéve a hazai munkaerőpiacon
- Koronavírus: hasonló digitalizációs problémákkal küzdenek a magyar és az amerikai cégek
- Nyugdíjastérképpel segíti az önkormányzatokat egy hazai vállalat
- Eldobható papír szájmaszkot fejlesztett egy magyar nyomda
- Egészségügyi dolgozóknak és hátrányos helyzetűeknek adott támogatást a HungaroControl
- Négy fal a nagyvilág - Szívünkből köszönjük!
- A tartósan tiszta otthon titka a tudatos takarítás
- Vállalati stratégiává vált a digitális munkahelyek kialakítása
- Az ABB ingyenessé tette a digitális szolgáltatásokat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.