Megjelent a Zoom kommunikációs szolgáltatást bemutató oktatóanyag
Örömmel jelentjük be, hogy „Találkozzunk a felhőben!” címmel elkészült a Zoom kommunikációs platform számos lehetőségét a vak felhasználók szempontjai szerint bemutató oktatóanyagunk. A magyar nyelvű kiadvány hangos formában is elérhető.
A Zoom ismertsége a 2020-as világjárvány idején nőtt meg ugrásszerűen, amikor sok cég és iskola ezt a programot választotta a távmunka és távoktatás kommunikációs eszközéül.
Az oktatóanyag eredeti, angol hangoskönyv változatát Jonathan Mosen vak, informatikai szakértő készítette 2017-ben. Magyar nyelvre az Informatika a Látássérültekért Alapítvány adaptálta 2020-ban, a szerző engedélyével. Jelen kiadványunk ingyenesen használható a látássérült emberek számára. Mivel a Zoom weboldala és mobiltelefonos alkalmazásai jelenleg magyar nyelven nem érhetőek el, ezért az oktatóanyagban az angol nyelvű változat kerül bemutatásra, de megadtuk a bemutatókban előforduló szövegek magyar jelentését is.
Az angol és magyar változat készítése között eltelt három év során a Zoom rengeteg változáson ment át. A kezelőfelület jelentős áttervezése mellett számos biztonsági intézkedés és megoldás is bevezetésre került. Ezért az oktatóanyagot tartalmilag számos ponton aktualizálni kellett, hogy a Zoom jelenlegi állapotát mutassa be. Sok beállítás és funkció ismertetése csak a magyar kiadásban szerepel. Jelentősen javult a mobiltelefonos alkalmazások és a webes felület akadálymentessége, de az ilyen szempontból jelenleg is problémás kezelőfelületekre, vezérlőelemekre külön kitérünk.
A kiadványban jelezzük, hogy mely funkciók érhetők el ingyenes Zoom fiókkal, melyek váltak az utóbbi időben ingyenesen hozzáférhetővé, ill. hogy mely lehetőségek használhatók csak előfizetéses fiókkal. Kitérünk továbbá a magyar felhasználók számára releváns beállításokra, hasznos lehetőségekre is.
Az oktatóanyag jelen adaptációjához a magyar nyelvű Windows 10 operációs rendszer, a Google Chrome internet böngésző, a JAWS for Windows képernyőolvasó, valamint a Zoom Windows és iOS mobiltelefonos alkalmazásának, ill. webes felületének 2020. júliusi változata szolgált alapul.
A Zoom oktatóanyag letöltési linkjei:
Zoom oktatóanyag – hangos változat
Találkozzunk a felhőben (MP3 formátum) 315.75 MB
Találkozzunk a felhőben (MP3 formátum) letöltése
Zoom oktatóanyag – PDF-dokumentum változat
Találkozzunk a felhőben (PDF formátum) 1.66 MB
Találkozzunk a felhőben (PDF formátum) letöltése
Zoom oktatóanyag – HTML-dokumentum változat
Találkozzunk a felhőben (HTML formátum) 254.62 KB
Találkozzunk a felhőben (HTML formátum) letöltése
Kapcsolódó cikkek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.