A Red Bull a kreatív álmoknak is szárnyakat ad
Szeptembertől várja a nevezéseket a Red Bull Basement kezdeményezés, amely a jövő innovátorait és gondolkodóit tereli egy mederbe. A több hétig tartó inkluzív ötletbörze során a bolygó legnagyobb fiatal koponyái gyűlnek össze, hogy megreformálják a diákéletet és pozitív hatást gyakoroljanak a világra.
Miért várnál a diploma megszerzéséig, ha már ma megvalósíthatod úttörő ötleteidet?! A Red Bull Basement már harmadik éve hozza össze az egyetemi élet ifjú tehetségeit, akik projektjeikkel közvetetten világunk fejlesztését célozzák meg. Az eseménysorozat nevezési fázisa idén szeptember 1-jén indult a 18 évüket betöltött ambiciózus egyetemi hallgatók jelentkezésére számítva.
A Red Bull Basement célja összekötni, valamint csapatmunkával és közös ötleteléssel inspirálni a lehető legkülönbözőbb területek innovatív gondolkodóit. Emiatt nem szükséges, hogy a jelentkező tanulmányai kizárólag a műszaki és technológiai területhez kapcsolódjanak – a rendezvény bárkit szívesen fogad, aki hajlandó cselekedni a szebb holnap érdekében, és van ötlete hogyan segítheti akár a környezetvédelem, az energiafelhasználás, az oktatás vagy a digitalizálódó társadalom ügyeit.
A beküldött pályázatok közül először közönségszavazással jutnak tovább a jelentkezők, majd a Red Bull Basement zsűrije választ ki minden országból egy-egy ígéretes fiatalt. Ezután következik a hat hétből álló fejlesztési periódus, ahol a projektek kidolgozása zajlik. Munkájuk anyagi vonzatát, a network kiépítését és a mentorálást a Red Bull Basement fedezi. Utolsó állomásként az ifjú innovátorok egy 2020. december 10-13. közt megrendezett négynapos globális workshop végén prezentálják kidolgozott projektjeiket.
A Red Bull Basement így válik egy hatalmas lehetőséggé a pályakezdés előtt álló egyetemi hallgatók számára. A nevezési űrlap és bővebb információk a Red Bull Basement oldalán találhatók.
Kapcsolódó cikkek
- Milyen technológiai innovációk színesíthetik a diákéletet?
- „Mindent is” automatizálnának az SAP legújabb, házon belül indított startupjai
- Gondolkodó protézistől a beton újrahasznosításáig
- Koronavírus leküzdése országhatárok nélkül
- Elindult az EIT válságkezelési kezdeményezése
- A 2019. évi Magyar Innovációs Nagydíj pályázat Innovációs díjasai
- Százféle innováció, egy közös szikra
- Magyar diákok válthatják valóra egészségügyi innovációs ötleteiket
- Elindult az innovatív egyetemisták startup képzése
- A technológiai innovációk bevezetésében élen járó vállalatok megduplázhatják bevételeiket
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.