Az LG első microLED kijelzője új mércét állít az üzleti kijelzők piacán
Amerika, Európa, Ázsia és Közép-Kelet főbb piacaival megkezdődik az LG Electronics (LG) új Micro LED üzleti kijelzője, az LG MAGNIT értékesítése, amely úttörő a képminőség és a tartós kivitel terén. Az új megoldás az LG szabadalmazott Black Coating kijelzőborításával, valamint gyorsan összeilleszthető, több kijelzőelemből álló kialakítással érkezik.
A kijelzőtechnológia fejlődésének történetében új fejezetet képviselő Micro LED-képernyők közvetlenül a panelre helyezett, alig egy mikrométer nagyságú, önálló fénykibocsátásra képes pixelekből állnak, amelyek a korábbi megoldásoknál pontosabb képmegjelenítést eredményeznek, jobb kontrasztarány és szélesebb betekintési szög mellett. Az LG új Black Coating technológiája — azaz a kijelzők külsején alkalmazott speciális fedőréteg — révén javul a kontrasztarány és a színhelyesség, miközben a borítás védi az apró LED-képpontokat a nedvességtől, a portól és más egyéb külső hatásoktól. A tükröződés- és ujjlenyomatmentes Black Coating borítás minimalizálja a zavaró visszatükröződéseket, és megkönnyíti a kellemetlen foltok eltávolítását is.
A sokoldalú LG MAGNIT ideális a luxusminőséget keresők számára, akik a prémium, nagyszabású megoldás otthoni installálásával 163 hüvelykes méretű, 4K felbontású kijelzőn élvezhetik kedvenc filmjeiket, sorozataikat és sportközvetítéseiket. A beépített LG webOS okosplatform révén a felhasználók könnyen navigálhatnak a számos hasznos megoldás — például az extra funkciók és előre programozott üzemmódok — között, miközben a kiváló képminőségért az LG csúcskategóriás televízióiban is megtalálható, mesterséges intelligenciát alkalmazó α (Alpha) processzor felel, amely a lejátszott tartalom típusának és forrásának azonosítása és elemzése alapján automatikusan, valós időben optimalizálja a képminőséget.
A kivételes képminőségen túl az LG MAGNIT további előnye a gördülékeny telepítés és üzembe helyezés lehetősége. Minden Micro LED egység csupán 600 mm széles x 337,5 mm magas x 44,9 mm mély és könnyen összekapcsolható a többi képernyővel — ennek köszönhető, hogy a technikusok gyorsan és könnyedén installálhatnak akár nagyméretű kijelzőket is egy új helyszínen. A jelek egységek közötti, vezeték nélküli küldése és fogadása az LG érintkezésmentes csatlakozási technológiájával gördülékenyen, zökkenőmentesen zajlik. Az LG külön panelekből álló, összeszerelhető dizájnja lehetővé teszi, hogy a kijelzőegységek ne egyesével, hanem a teljes LED-rendszer szélén elhelyezett tűs csatlakozókon keresztül, közvetetten kapjanak áramot. Ezzel az LG MAGNIT csökkenti a kábelek rendszerezéséhez szükséges időt, hiszen a kijelzőket elegendő csupán néhány, az egységek hátoldalán lévő vezetékkel összekötni ahhoz, hogy minden pixel kapcsolódjon a teljes rendszer vezérlőegységéhez és az elektromos hálózathoz.
„Mindig izgalmas valódi innovációt bemutatni az üzleti LED-kijelzők piacán, az LG MAGNIT debütálását azonban különösen vártuk” — mondta Paik Ki-mun, az LG üzleti megoldások divíziójának kereskedelmi kijelzőkért felelős szenior alelnöke és üzletágvezetője. — „Kivételes képminőségével, bővíthetőségével és könnyen telepíthető kivitelével az LG MAGNIT számos kereskedelmi és közösségi térben — konferenciaközpontokban, vállalati és szállodai lobbikban, luxusüzletekben, közvetítőszobákban, vezérlőtermekben, kiállítóterekben és múzeumokban — kiválóan megállja majd a helyét.”
Kapcsolódó cikkek
- Hátulról is látható az LG szupervékony OLED kijelzőjének képe
- Mobil forgatható kijelzővel: bemutatkozott az új LG WING okostelefon
- Új szintre emelik a játékélményt az LG 8K OLED televíziói
- Az LG új Cinebeam projektora új szintre helyezi az otthoni mozizást
- Az LG a 2020-as IFA-n mutatta be legújabb, otthonokba szánt innovációit
- Az LG elindítja a felfedezésre összpontosító kezdeményezését
- Az LG “Come Home Challenge” kihívása a család és az otthon értékét helyezi a középpontba
- Viselhető, akkumulátoros légtisztító eszközt fejlesztett ki az LG
- Új mércét állít a teljesítmény és a kényelem terén az LG
- Online jövőbemutatót tart az LG a 2020-as IFA-n
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.