Az LG első microLED kijelzője új mércét állít az üzleti kijelzők piacán
Amerika, Európa, Ázsia és Közép-Kelet főbb piacaival megkezdődik az LG Electronics (LG) új Micro LED üzleti kijelzője, az LG MAGNIT értékesítése, amely úttörő a képminőség és a tartós kivitel terén. Az új megoldás az LG szabadalmazott Black Coating kijelzőborításával, valamint gyorsan összeilleszthető, több kijelzőelemből álló kialakítással érkezik.
A kijelzőtechnológia fejlődésének történetében új fejezetet képviselő Micro LED-képernyők közvetlenül a panelre helyezett, alig egy mikrométer nagyságú, önálló fénykibocsátásra képes pixelekből állnak, amelyek a korábbi megoldásoknál pontosabb képmegjelenítést eredményeznek, jobb kontrasztarány és szélesebb betekintési szög mellett. Az LG új Black Coating technológiája — azaz a kijelzők külsején alkalmazott speciális fedőréteg — révén javul a kontrasztarány és a színhelyesség, miközben a borítás védi az apró LED-képpontokat a nedvességtől, a portól és más egyéb külső hatásoktól. A tükröződés- és ujjlenyomatmentes Black Coating borítás minimalizálja a zavaró visszatükröződéseket, és megkönnyíti a kellemetlen foltok eltávolítását is.
A sokoldalú LG MAGNIT ideális a luxusminőséget keresők számára, akik a prémium, nagyszabású megoldás otthoni installálásával 163 hüvelykes méretű, 4K felbontású kijelzőn élvezhetik kedvenc filmjeiket, sorozataikat és sportközvetítéseiket. A beépített LG webOS okosplatform révén a felhasználók könnyen navigálhatnak a számos hasznos megoldás — például az extra funkciók és előre programozott üzemmódok — között, miközben a kiváló képminőségért az LG csúcskategóriás televízióiban is megtalálható, mesterséges intelligenciát alkalmazó α (Alpha) processzor felel, amely a lejátszott tartalom típusának és forrásának azonosítása és elemzése alapján automatikusan, valós időben optimalizálja a képminőséget.
A kivételes képminőségen túl az LG MAGNIT további előnye a gördülékeny telepítés és üzembe helyezés lehetősége. Minden Micro LED egység csupán 600 mm széles x 337,5 mm magas x 44,9 mm mély és könnyen összekapcsolható a többi képernyővel — ennek köszönhető, hogy a technikusok gyorsan és könnyedén installálhatnak akár nagyméretű kijelzőket is egy új helyszínen. A jelek egységek közötti, vezeték nélküli küldése és fogadása az LG érintkezésmentes csatlakozási technológiájával gördülékenyen, zökkenőmentesen zajlik. Az LG külön panelekből álló, összeszerelhető dizájnja lehetővé teszi, hogy a kijelzőegységek ne egyesével, hanem a teljes LED-rendszer szélén elhelyezett tűs csatlakozókon keresztül, közvetetten kapjanak áramot. Ezzel az LG MAGNIT csökkenti a kábelek rendszerezéséhez szükséges időt, hiszen a kijelzőket elegendő csupán néhány, az egységek hátoldalán lévő vezetékkel összekötni ahhoz, hogy minden pixel kapcsolódjon a teljes rendszer vezérlőegységéhez és az elektromos hálózathoz.
„Mindig izgalmas valódi innovációt bemutatni az üzleti LED-kijelzők piacán, az LG MAGNIT debütálását azonban különösen vártuk” — mondta Paik Ki-mun, az LG üzleti megoldások divíziójának kereskedelmi kijelzőkért felelős szenior alelnöke és üzletágvezetője. — „Kivételes képminőségével, bővíthetőségével és könnyen telepíthető kivitelével az LG MAGNIT számos kereskedelmi és közösségi térben — konferenciaközpontokban, vállalati és szállodai lobbikban, luxusüzletekben, közvetítőszobákban, vezérlőtermekben, kiállítóterekben és múzeumokban — kiválóan megállja majd a helyét.”
Kapcsolódó cikkek
- Hátulról is látható az LG szupervékony OLED kijelzőjének képe
- Mobil forgatható kijelzővel: bemutatkozott az új LG WING okostelefon
- Új szintre emelik a játékélményt az LG 8K OLED televíziói
- Az LG új Cinebeam projektora új szintre helyezi az otthoni mozizást
- Az LG a 2020-as IFA-n mutatta be legújabb, otthonokba szánt innovációit
- Az LG elindítja a felfedezésre összpontosító kezdeményezését
- Az LG “Come Home Challenge” kihívása a család és az otthon értékét helyezi a középpontba
- Viselhető, akkumulátoros légtisztító eszközt fejlesztett ki az LG
- Új mércét állít a teljesítmény és a kényelem terén az LG
- Online jövőbemutatót tart az LG a 2020-as IFA-n
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.