Összemérik tudásukat a hazai informatikus szakemberek
Elindult a regisztráció a legnagyobb hazai IT versenyre, ahol 21+1 kategóriában mérettetik meg magukat az informatika szerelmesei. A többek között fejlesztési, IT biztonsági, tesztelési, üzemeltetési kihívásra vágyók mellett azok számára is érdekes lehet a verseny, akik egyelőre csak gondolkodnak a karrierváltáson IT irányba. Újdonság, hogy külön kategóriával várják azokat, akik informatikai érdeklődésük mellett gazdasági ismeretekkel is rendelkeznek. Szeptember 30-ig pedig ingyenesen lehet nevezni a versenyre.
Idén 4. alkalommal kerül megrendezésre az Országos IT Megmérettetés, ahol október 22-től hét héten át hazai informatikai vállalatok szakértői által összeállított kérdéssorokat oldanak meg az online versenyen résztvevők. Az idén teljesen új versenyzői felülettel készülnek a szervezők, ahonnan elérhetőek lesznek a forduló feladatlapjai, illetve az eredmények is nyomon követhetőek lesznek. A könnyen használható platform létrehozásakor a biztonságra is kiemelt hangsúlyt fektettek. Emellett a még magasabb színvonal érdekében független szakmai lektorálók is nyomon követik a versenyt és ellenőrzik a feladatsorokat.
Elindult az ingyenes előregisztráció, 2020. szeptember 30-ig nevezési díj megfizetése nélkül tudnak regisztrálni az érdeklődők. A résztvevők nevezhetnek egy, de akár mind a 21 + 1 kategóriában.
A legrangosabb elismerést, azaz “Magyarország legsokoldalúbb informatikusa” címet az a versenyző kapja, aki a legtöbb kategóriában összesítve a legjobb eredményt éri el. Természetesen az élmény és a saját tudás felmérése mellett, valamennyi kategória győztese díjazásban részesül. A fődíjat idén is a Huawei Technologies Hungary Kft. biztosítja: a Huawei Matebook 13 2020 laptop, 10. generációs Intel processzorral, 2160 x 1440 felbontású, 2K-s érintőképernyővel, 42Wh akkumulátorával, akár 10 órás üzemidővel és ultravékony kialakításával támogatja a legsokoldalúbb informatikust.
“A verseny azért is különleges, mert nem egy programnyelv vagy irány köré épül, hanem igyekszünk az informatika széles palettáján mozogni, így a fejlesztés, tesztelés, üzemeltetés, adatbázisok, DevOps, IT biztonság stb. témakörében is megmérettetik a tudásukat a szakemberek. Tavaly átlagosan egy versenyző 4 kategóriában is kipróbálta magát” - mondta Pulay Gellért, a versenyt szervező Human Priority Kft. ügyvezetője.
A megmérettetés remek lehetőség az IT szakembereknek, hogy objektív képet kapjanak a jelenlegi tudásukról, hogy összemérhessék magukat szakmailag, és a visszajelzések alapján fejlődhessenek. Emellett találkozhatnak a legújabb technológiai újdonságokkal, és olyan megközelítés módokat láthatnak, amire saját maguk nem is gondoltak volna. “Ez egy valódi inspiratív lezárása lehet az évnek, hiszen a versenyben résztvevők láthatják, mely területeken kell még fejlődniük, és a jövő évi versenyen lehetőségük van ezt ellenőrizni is” - tette hozzá Pulay Gellért.
Az Országos IT Megmérettetésre jelentkezni 2020. október 21. éjfélig van lehetőség, és az alábbi kategóriákban tudnak nevezni a versenyzők:
- .NET fejlesztés C# nyelven
- A jövő üzleti elemzője
- Adattárház elemző
- Angular Front-end fejlesztés
- Beágyazott rendszerek (C)
- Cloud Engineering
- DevOps
- Hálózati ismeretek
- IT Biztonság
- JAVA - Spring - Hibernate
- JAVA EE
- Linux rendszerfejlesztés és üzemeltetés
- Microsoft SQL (MS BI)
- Modern Microsoft webfejlesztés
- Nyelvfüggetlen programozás és adatbáziskezelés
- Probléma-analízis enterprise rendszerekben
- Python
- Térinformatika
- Tesztautomatizálás
- Webfejlesztés modern hagyományos eszközökkel
- Windows Server üzemeltetés
- Akadálymentes weboldalak
Kapcsolódó cikkek
- Melyik lesz 2020 legjobb gyára?
- Az egész országból jelentkezhetnek az érdeklődő diáklányok a Morgan Stanley foglalkozásaira
- Év Informatikai Vezetője díj 2020
- 250 új, kereskedelmi, logisztikai és informatikai munkahelyet létesít az ALDI Magyarországon
- Early Bird kedvezménnyel indul ‘Az Év Honlapja’ pályázat
- Debrecenben nyitott regionális központot a 4iG
- Stylers Group: A hibrid munkavégzésé a jövő a techcégeknél
- Egyre többen és egyre többféle csatornán érkeznek a programozás világába
- Startup ötletgyár épül a válság ellen
- Újabb lehetőség az oktatás színvonalának emelésére
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A jövő programozói versenyeztek
A régió legjobb egyetemista és középiskolás programozói mérték össze tudásukat a Debreceni Egyetem Informatikai Karán rendezett Regionális Programozói Csapatversenyen. A résztvevők számot adhattak arról, rendelkeznek-e naprakész informatikai tudással és hogyan tudnak csapatban dolgozni.
Az AI használata a munkavállalók 22%-át érinti a magyar ingatlanpiacon
A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap az ingatlan- és építőiparban, de vajon hogyan áll Közép-Európa ezen a téren? Egy friss kutatás szerint a magyar ingatlanpiacon dolgozók mindössze 22%-a használ mesterséges intelligenciát, 23%-uk napi szinten, 46%-uk pedig heti rendszerességgel, de mégis érzékelhető a változás: az ingatlan- és építőiparban dolgozók 60%-a mindhárom piacon kifejezte, hogy szívesen elsajátítaná az új technológia alkalmazását.
Örökíts meg minden téli pillanatot a LAMAX új akciókameráival
Három új akciókamerával frissítette kínálatát a LAMAX. Kompakt és strapabíró kialakításuk és mellékelt kiegészítők révén az új akciókamerák minden terepen megállják helyüket. A kamerák a csomagolásban megtalálható vízálló tokkal a havas és vizes kalandok közben is jól teljesítenek, a tokokkal akár 40 méteres mélységig merülhetünk velük. Ugyanakkor a LAMAX W9.2 és a LAMAX 10.2 modellek esetén a kameraváz is vízálló, így tok nélkül 12 méteres mélységig is bírják a víz alatt.
Az állam megteheti, hogy digitalizál, kérdés, hogy miként fogjon hozzá
A modern közigazgatás támogatja a modern gazdaságot, és a kormányok és a közszféra szervezetei is haladnak a digitális átalakulás útján. Most azonban gyorsítaniuk kell a tempón, és dolgozniuk kell azon, hogy megfeleljenek állampolgáraik elvárásainak. A KPMG a Global Tech Report 2024 adatai alapján igyekezett választ adni a digitális közigazgatással kapcsolatos aktuális kérdésekre, és felvázolni azokat a lehetséges lépéseket, amelyeket a kormányzati tisztviselők tehetnek meg a digitális átalakulás érdekében. Az adatok 118 kormányzati technológiai vezető és döntéshozó válaszain alapulnak, többségében (60%) Európából, továbbá Ázsia és a Csendes-Óceán térségéből (21%), valamint Észak-, Közép- és Dél-Amerikából (19%).
A félelem és a kapzsiság irányítja a kriptopiacot
A befektetői hangulat jelentősen befolyásolja a kriptovaluták értékét a metaverzum kriptopiacán visszaeséskor – derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem új kutatásából.