Az ABB digitalizálja a folyamatbiztonság-irányítást
A SafetyInsight bevezetésével az ABB a nagy kockázattal járó folyamatokat működtető ügyfeleit segíti gyártási veszteségeik és karbantartási költségeik csökkentésében, valamint biztonságuk és teljesítményük optimalizálásában.
Az ABB által bevezetett digitális alkalmazáscsomag, az ABB Ability SafetyInsight, a folyamatbiztonság-irányítás (PSM) teljes életciklusa alatt támogatja az energia- és folyamatirányítási szektorban működő vállalatokat.
Központi információforrásként működve a szoftver a korai szakaszban elérhető mérnök-technológiai (ET) adatok digitalizálásával létrehoz egy digitális folyamatbiztonsági másolatot, majd ezeket az adatokat felhasználva kontextusba helyezi az információtechnológiai (IT) és működéstechnológia (OT) rendszerek által generált hatalmas adathalmazt.
Karl Watson, az ABB Energy Industries folyamatbiztonságért felelős globális termékmenedzsere szerint: „A nagy kockázattal járó ágazatokban működő vállalatok időt és erőfeszítést nem kímélve fektetik le a biztonság alapjait a létesítmény műszaki kivitelezési fázisa során. Ezt a kulcsfontosságú tudásanyagot aztán hagyják a polcokon porosodni, az üzemeltetési és karbantartási csoportok pedig kénytelenek „újra feltalálni a spanyol viaszt” a folyamataikat érintő veszélyek és kockázatok megértése során.”
Az IT és OT adatok ET adatokkal való egyedi kombinálásával a SafetyInsight lehetővé teszi az értékes mérnöki adatok (például HAZOP és LOPA elemzések) bedigitalizálását, amelyekhez az üzemeltetési és karbantartási csoportok egyszerűen, intuitívan és közérthető vizuális módokon közvetlenül hozzáférhetnek.
A bedigitalizált biztonsági adatok ezt követően alapját képezhetik a folyamatban lévő kockázatelemzéseknek. Mivel a felvett IT/OT adatok közel valós idejű tájékoztatást nyújtanak, az üzemeltetési és karbantartási tevékenységek halmozott hatása egy dinamikus kockázati mátrixon is megjeleníthető, amely további segítséget nyújt a kockázatok kiértékelésében és a működést érintő veszélyek kezelésében.
Watson elmondta továbbá: “Mint minden digitális másolatot, a mérnök-technológiai adatokat is validálni kell. A SafetyInsight ezt a folyamatot a tényleges üzemeltetési és karbantartási adatok rögzítésével segíti elő, és a korai szakasz tervezési felvetéseinek kontextusába helyezve teszi lehetővé a fejlesztési irányok beazonosítását és megvalósítását, más szóval „bezárja a kört”. A nagyobb biztonságon kívül ezek a fejlesztések nem csak az állásidők minimalizálásához járulnak hozzá, de a karbantartási költségeket is csökkentik.”
Folyamatbiztonsági jelzőrendszereivel a szoftvercsomag a megfelelő információt a megfelelő időben a megfelelő személyhez juttatja el, aki ezáltal helyes és jól megalapozott döntést hozhat.
Watson ezzel a gondolattal zárja: „Az ABB SafetyInsight, a cég egyéb információkezelő rendszeralkalmazásaival (IMS) karöltve, jelentős eredményekkel segíti a nagy energetikai vállalatokat abban, hogy eszközeik rendelkezésre állási idejét növeljék – az egyik vállalat 99%-ot meghaladó eredményt ért el. Egy másik globális energetikai vállalat a szoftvercsomag segítségével nem kevesebb, mint 30%-kal tudta csökkenteni a biztonsági rendszer szelepeinek éves átvizsgálását.”
Az ABB Energy Industries biztonságos, okos és fenntartható projektekkel és működéssel segíti az olajipari, gázágazati, vegyipari, élettudományos, villamosipari és vízügyi szektorok vállalatait. Az iparágat automatizáló, digitalizáló és villamosító integrált megoldások kidolgozásával vállalatunk kapocsként működik ember és technológia között, ezáltal elősegítve ügyfeleink alkalmazkodását és sikerét. A területen megszerzett több mint 50 éves tapasztalatunkra alapozva folytatjuk az energetikai szektorban alkalmazott hagyományos megközelítések innovatív átalakítását a működési hatékonyság növelése, illetve a kockázatok, az energiafelhasználás és hulladék csökkentése érdekében.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB új megoldásokat mutat be a Kínai Nemzetközi Ipari Vásáron
- Az ABB Energetika divíziója segítségével intelligens ipari parkot létesítettek Sanghajban
- Partnerkapcsolati központ segíti a közös értékteremtést az ABB ügyfelei számára
- Az ABB növeli az ügyfél-műveletekhez szükséges távkapcsolatainak sebességét
- Az ABB és a Microsoft AI technológiával segíti a fenntartható élelmiszertermelést
- Az ABB technológiája biztosítja a Burdzs Kalifa felhőkarcoló megbízható energiaellátását
- Az ABB szoftvermegoldása segít javítani Japán energiaellátásának megbízhatóságát és hatékonyságát
- Az ABB és a Hewlett Packard informatikai hálózatokba kapcsolja az ipari megrendelőket
- Az ABB automata pantográffal bővítette az e-busztöltési portfólióját
- Az ABB digitális megoldásait használják a bajor gazdák
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.