Thaiföld Ipar 4.0-val kapcsolatos céljait segíti az ABB és az Ericsson

forrás: Prím Online, 2020. november 24. 14:58

Az ABB Thailand és az Ericsson Thailand bejelentette: a két vállalat az ázsiai csendes-óceániai térségben létrehozta az első partneri együttműködését, amelynek célja, hogy az Ericsson 5G megoldásaival támogassa Thaiföldön az ABB ügyfeleit és a vállalkozásokat.

A bejelentés része a két vállalat 2019-ben aláírt globális stratégiai partnerségének, amely közös jövőképet és együttműködést irányoz elő a két fél számra a jövőbeni rugalmas gyártás terén, amelyet a negyedik ipari forradalom (Ipar 4.0) és a digitalizálás keretein belül automatizálási rendszerekkel és vezeték nélküli kommunikációval kívánnak elősegíteni. 

 

A most aláírt megállapodásnak köszönhetően az Ericsson az ABB „Preferred Connectivity Partner”-e („kiemelt hálózati kapcsolat-fejlesztési partnere”) lesz Thaiföldön. A megállapodás keretet és lehetőséget nyújt az ABB és az Ericsson számára, hogy együtt felgyorsítsák a digitális átalakulási folyamatot a Thaiföldön működő különböző vállalkozásoknál, és az 5G hálózati kapcsolódási lehetőségekkel kapcsolatos szaktudással tovább erősítsék az ABB ügyfeleinek támogatását. 

 

 

A partneri együttműködés kiemelt területei az ABB Robotika és Gyártásautomatizálás, az Ipari automatizálás és a Hajtások üzletágai, valamint az ABB Ability Platformhoz kapcsolódó szolgáltatások.  Az együttműködés – az Ericsson kommunikációs szolgáltató partnerei és az IoT-Accelerator platformja segítségével – többek között kiterjed a gyártási környezetekre kifejlesztett távoli üzembe helyezésnél alkalmazható 5G-alapú Augmented Reality Lenses-re (kiterjesztett valóságú lencsék), valamint a keskenysávú dolgok internetére (NB-IoT-ra) csatlakozó motorokra és hajtásokra is.  

 

„Az ABB és az Ericsson már hosszú ideje partnerként vesz részt olyan európai projektekben, amelyek keretében az 5G lehetséges szerepét és előnyeit tanulmányozzák a rugalmas automatizálásban és gyártásban.  A nagy, 5G technológiával támogatott, autonóm gépparkok és robotflották telepítése és üzemeltetése napjainkban lassan valóra válik. A thaiföldi partneri együttműködésünk keretében azon dolgozunk majd, hogy az ipari gyártásban felgyorsítsuk az 5G-ben rejlő lehetőségek valóra váltását, és a digitalizálás kínálta új lehetőségek feltárásával támogassuk Thaiföld Ipar 4.0-val kapcsolatos céljainak elérését,” – nyilatkozta Gianandrea Bruzzone, az ABB Thailand ügyvezető igazgatója.     

 

   

 

Az ABB azóta vesz részt a thaiföldi közüzemi és ipari ágazatok fejlesztésében, hogy 1913-ban motorokat szállított a SIAM Cement vállalatnak. Az 1988-ban fúzió révén létrejövő ABB két jogelődje, az ASEA és a BBC 1978-ban, illetve 1982-ben hozta létre thaiföldi leányvállalatát.  „Az ABB Thailand már közel négy évtizede együttműködik a közüzemi és ipari ágazatokban, valamint az épületek, illetve a közlekedési és infrastrukturális szektorokban működő vállalatokkal, hatóságokkal és szervezetekkel, és hatékonyan támogatja a thaiföldi gazdaság növekedését,” – nyilatkozta Bruzzone.  

 

Nadine Allen, az Ericsson Thailand vezetője elmondta: „Az ABB-vel folytatott partneri együttműködésnek köszönhetően az ötödik generációs (5G) mobilhálózati technológia előnyeit kínálhatjuk a vállalkozásoknak az ipar teljes spektrumában, így a gyártásban, a légi és tengeri kikötőkben, az olaj és gáz szektorban, valamint a bányászatban is. Az 5G hálózatok a jövőben olyan fontosak lesznek az ipari vállalatok számára, mint amennyire nélkülözhetetlenné vált a 4G az okostelefonok felhasználói számára.  Sokak számára az 5G közvetlen, azonnali értékét nem is annyira annak nagy sebessége és alacsony késleltetése jelenti majd. E helyett a megbízhatóságra, a valós idejű pozícionálásra, a biztonságra és az adatvédelemre vonatkozó követelmények számítanak majd a legtöbbet.” 

 

Az Ericsson már 114 éve van jelen Thaiföldön, a mobilhálózati technológia több generációját segítette már bevetni az országban. „Büszkék vagyunk rá, hogy támogatni tudjuk Thaiföldet a negyedik ipari forradalommal kapcsolatos törekvéseiben. A 61 működő hálózaton elvégzett 5G telepítés során szerzett tapasztalatainknak köszönhetően kellő felkészültséggel rendelkezünk ahhoz, hogy átalakítsuk és digitalizáljuk a helyi gyártók üzemeit,” – tette hozzá Allen.  

 

A 2020 januárjában, a svájci Davosban tartott Világgazdasági Fórumon, az ABB és az Ericsson közös program keretében, először mutatta be, hogy az 5G valós idejű kommunikációs képességeinek alkalmazásával milyen könnyen és hatékonyan vezérelhetők a robotok nagy távolságból.  

Kulcsszavak: Ipar 4.0 Ericsson ABB

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01