Sulinyugi karácsonyi adománygyűjtés a gyerekek és tanárok lelki egészségéért
Mind jól tudjuk, hogy a világjárvány miatt egyre több stressz éri a gyerekeket és a pedagógusokat, így egyre nagyobb a szükség az iskolai stressz kezelésére. A Sulinyugi program ezekben a rendkívüli időkben is eljutott a tanárokhoz, gyerekekhez, és pedagógusokhoz élő, online vagy hibrid formában, mikor mire volt lehetőség.
Tevékenységeikre egyre nagyobb az igény, jelenleg országszerte 47 osztály, azaz több mint 1200 gyerek vár arra, hogy „sulinyugizni” tudjon, és elsajátíthassa velük a stresszkezelés alapjait. Ehhez keresnek most karácsonyi kampányuk alatt támogatókat. Szigeti Réka, egészségfejlesztő szakpszichológus, a Sulinyugi vezetője részletezi, hogy ebben a bizonytalan időszakban, amikor olyan sok minden kérdőjeleződik meg, még fontosabb, hogy biztonságot nyújtsunk, koncentráljunk arra, amit tudunk, és hogy szülőként, tanárként is figyeljünk a saját pszichés jóllétünkre is.
Miért pont most kérnek segítséget?
- A válság minket is nagyon érzékenyen érintett, hiszen a stabil bevételünket jelentő forprofit rész is jelentősen lecsökkent, és az adományozás helyzete is bizonytalanabb. Ezzel együtt nagyon büszkék vagyunk rá, hogy fenn tudtunk maradni a legnehezebb hónapokban, és a válságot mi magunk is megújulásra, innovációra használtuk. Szeptemberben az újabb önkéntes képzésünknek hála még növekedni is tudtunk! Saját forrásainkat azonban minden szinten elhasználtuk, miközben azt tapasztaljuk, hogy az igény egyre nagyobb a csoportos együttlétek során átadott nyugi üzenetekre, mind a tanárokat, mind a gyerekeket, mind a szülőket tekintve. Ezért indítottuk el a karácsonyi nyugi kampányunkat, ahol a várólistán lévő iskolák ellátására gyűjtünk pénzt.
Miről is szól az, amit csinálnak? Mire gyűjtenek most forrásokat?
- A Sulinyugi órák a gyerekeknek, a tanári workshopok a tanári karnak alapozzák meg a nyugodt iskolai légkört! A játékos Sulinyugi foglalkozáson abban erősítjük meg a gyerekeket, hogy képesek saját feszültségük kezelésére, és a közös megbeszélés után ki is próbálunk sok jó feszültséglevezetési módot. Ismétlő alkalom során fenntartható tudásról gondoskodunk, játékosan ráerősítünk a tudásukra, elmélyítjük a gyakorlást. Ezekről a tippekről és kipróbált módszerekről a szülők is kapnak információs lapot, így otthon is használhatják a nyugi eszköztárat. Ezt a tudást átadjuk a tanároknak is, bevonva őket az iskolai stresszkezelés jó módszereinek terjesztésébe. Tanári workshop formájában egy nyugis délelőtti programon az iskola tanári kara is kipróbálja a Sulinyugit, megkapja a tanári nyugi eszköztárat is. Így fenntarthatóvá tesszük a stresszkezelés módszereit az iskolákban. Ez a program csomag biztosítja az osztály hatékonyabb együttműködését a tanórán, és hozzájárul az iskola nyugodtabb, fenntarthatóbb légköréhez.
Mit tapasztalnak, a jelenlegi helyzetet hogyan élik a pedagógusok, gyerekek?
- Talán előzőleg sose volt még ekkora szükség arra, hogy ebben a szorongató, félelmekkel teli helyzetben újra és újra visszaszerezzük a nyugalmunkat. Másfajta stressz ez, mint amit békeidőkben megélnek az iskola szereplői. A pandémiás fáradtság mindannyiunkra hat: nyűgösebbek, irritáltabbak vagyunk, már csak azért is, mert olyan sokat kellett alkalmazkodjunk. A túlfeszítettség és időhiány azzal együtt nagy teher, hogy bár elvileg egy csomó időt nyerünk az utazás hiánya miatt, vagy mert kevesebb programunk van, mégis elnyúlhatnak a gép előtt töltött napjaink. Az online oktatásban résztvevőknek a családtagokkal való összezártság, beszűkültség, a struktúra hiánya is nagyon megnehezíti a mindennapokat. Arra is ki szoktunk térni éppen ezért a foglalkozásokon, hogy mik azok a dolgok, amik akár még most is segíthetnek nekünk, hogy levezessük ezeket a túlzó feszültségeket. Abban segítünk, hogy megláthassuk, vannak lehetőségeink arra, hogy a saját hangulatunkat, állapotunkat kezünkbe tudjuk venni, még ha sok külső tényezőt most nem is tudunk kontrollálni.
A Sulinyugi Facebook oldalán most az adventi időszakban is ilyen nyugi ötleteket, hasznos tényeket osztunk meg, amik szülőként, tanárként is alkalmazhatóak a mindennapokban. Várjuk a követőinket, és azokat, akik össze tudnak minket kötni cégekkel, vagy saját maguk adományoznának, hogy minél több osztálynál kerülhessen Nyugicsomag a karácsonyfa alá.
Kapcsolódó cikkek
- Online ünnepségen díjazták a kiemelkedő tanáregyéniségeket
- Szinte minden második diák jelentkezne hazai mesterképzésre
- Kódolás: esély a felemelkedésre
- Egy Waldorf-iskola nyerte a VISZ digitalizációs pályázatát
- Online alapszakos nyílt napok a Corvinuson
- A tizenévesek több mint háromnegyede diplomára vágyik
- A továbbképzés most mindennél fontosabb lehet
- Kitárja kapuit az ELTE Informatikai Kar
- Mától elérhető az ingyenes hozzáférés a főbb oktatási weboldalakhoz a Telenornál
- Piacképes online tanfolyamok 2020-ban
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.