Felgyorsulhat a gépi azonosítás egy hazai fejlesztésnek köszönhetően
Az AB Consulting Group Zrt. a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal „Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása” pályázati felhívásán 141,24 millió forint állami támogatást nyert. Az összeget a vállalat egy olyan mesterséges intelligencia alapú univerzális szoftvermegoldás kifejlesztésére és piacra dobására fordítja, mellyel háromdimenziós (3D) testeket lehet azonosítani és osztályozni. A projekt összköltsége 238,59 millió forint.
A szoftverrel azon szervezetek, vállalatok is képesek lesznek 3D felismerő alkalmazásokat készíteni, használni, ahol nem rendelkeznek programozói ismeretekkel, valamint nem jártasak a gépi tanulás és a neurális hálózatok területén. A rendszernek, a benne megbúvó mesterséges intelligenciának, továbbá az intuitív kezelőfelületének köszönhetően egy átlagos felhasználó is meg tudja tanítani, hogy mit „lásson”.
Az AB Consulting Group fejlesztésének egyik versenyelőnyét az univerzalitás jelenti, mellyel a 3D felismerési feladatok alkalmazási területtől függően könnyen beállíthatóak.
A moduláris, testreszabható alkalmazáscsomagot a gazdaság számos szektorában lehet majd használni. Ilyen többek közt az egyedi azonosítás (pl. kameraképen látható tárgyak felismerése), kategóriafelismerés (pl. nem odaillő tárgy megjelenése egy gyártószalagon), minőségellenőrzés (pl. mintadarabtól való apró eltérés). A megoldással hatékonyabbá válhat a minőségellenőrzés, a kármegelőzés folyamata. Az automatizálásnak köszönhetően a vállalatok a monoton munkák helyett a magasabb hozzáadott értékű feladatokra tudják átcsoportosítani az értékes emberi munkaerőt.
A fejlesztési terv szerint a szoftver egyszerűen fog tudni kommunikálni más, elterjedt üzleti rendszerekkel, így végponttól végpontig terjedő megoldás jön létre. A Python programozási nyelven megszülető alkalmazáscsomag hagyományos, helyileg telepített módon, valamint a felhőből is elérhető lesz. A szoftvert a hazai mellett a nemzetközi piacra is tervezik bevezetni.
A projekt a vállalat budapesti székhelyén valósul meg, magyar fejlesztők, kutatók bevonásával. A feladat 2020. január 1-én indult, és várhatóan 2021. december 31-éig zárul.
Kapcsolódó cikkek
- Így virágozhatnak ki a magyar kkv-k
- UV-fénnyel fertőtlenítő robotot mutatott be az LG
- A jövő egészségügye
- Durván felpörög a vállalati digitalizáció 2021-ben
- MI TUDÁSKÖZPONTOK: Robotszimuláció támogatja az önvezető járművek fejlesztését
- Jövőre Budapesten találkoznak a legnagyobb sztártudósok?
- Mesterséges intelligencia segíti szűrni a korai tüdőrákot!
- Sztárok vallanak élőben a mesterséges intelligenciáról ma 18 órától
- A mesterséges intelligenciáról rendez nemzetközi talk show-t az MVM
- Elindult a Téregér ingyenes 3D modellező online oktatás
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.