A magyar startup felhasználói 100 milliót kerestek az elmúlt évben
Minden bizonnyal sokakban felmerül a kérdés, hogy pontosan mit is takar az, hogy egy vállalkozás „startup”-nak minősül. Alapvetően egy mikro- vagy kisvállalkozásként induló cégforma, amely tőke befektetőkre vár, melyből megvalósíthatja önálló és nagyratörő terveit. Egy startup cég esetében az egyik legszembetűnőbb képessége, az az innováció. A startup világban folyamatos az újra törekvés, az újítás jellemzi, legyen szó termékről, szolgáltatásról de nem utolsó sorban egy módszerről. Leginkább ami meghatározó, az az a mentalitás, hogy valami olyan értéket közvetítsen és adjon, amely eddig nem volt jellemző, elérhető.
Egy startup vállalkozás további ismérve, hogy rövid időn belül képes megugrani azt a szintű növekedést, amit egy átlagos elinduló vállalkozás inkább a lassabb, dinamikusabb építkezéssel ér el, óvatos léptekkel haladva. A startup cégek esetében cél a robbanásszerű fejlődés, emellett a több piacon való jelenlét sem ismeretlen terep számukra.
Az egyik ilyen egyre sikeresebb vállalkozásnak bizonyul hazánkban a Qjob.hu - szakemberkereső. Maga a projekt ötlete 2019 februárjában pattant ki, s egy évvel később, 2020 januárjában el is indult a Qjob hivatalos weboldala kis hazánkban. A projekt sikerességét igazolja, hogy kevesebb, mint három hónap elteltével már több, mint 10.000 felhasználót számlált az oldal, majd ennek a megduplázására sem kellett sokat várnunk, szeptemberre ez a szám elérte a 20.000 aktív regisztrálót, akik 2020-as év alatt több mint 100,000,000 Ft-ot kerestek az elvégzett megbízásokból.
Számos olyan problémával szembesülhetünk a hétköznapok során, amelyek nem tűrnek halasztást, s nem feltétlenül tudtunk mindeddig készhez kapni egy jó szakembert röpke idő alatt, aki megbízhatóan, ámde mégsem horror áron végzi el a rá bízott munkát. Egy szakemberkereső oldal pontosan ezt az űrt célozza meg és próbálja betölteni. A pandémia ideje alatt ahogyan az online kereskedelem is jelentősen megnőtt, úgy a felhasználók által az online szakemberkeresés is egyre elterjedtebbé vált hazánkban. A felhasználóbarát kialakításnak, az innovatív üzleti modellnek és a gyors kommunikációt lehetővé tévő felületnek köszönhetően pedig már nem kell azon rágjuk a körmünket, hogy vajon találunk-e megfelelő szakembert a problémáinkra!
Számos startup vállalkozás indul kis hazánkban is minden év során, hisz az ötletek tárháza végtelen, már csak az a kérdés, hogy a tőkebefektetők mely mikro vállalkozásokat karolják fel – s hogy az ötletek megvalósítása sikeres tud-e lenni.
Forrás: Qjob.hu
Kapcsolódó cikkek
- A virtuális térben is nagyszabású startup találkozót szervezett a Hiventures
- Bírságoktól menti meg a cégeket az új magyar startup
- Automatizált Facebook indul startupoknak
- Két magyar startup nyert az EIT Health InnoStars kiemelt versenyeiben
- Profi szakembert találni még nem volt ilyen egyszerű!
- Kreativitás, bátorság és kitartás: ezek nélkülözhetetlenek egy startup indításához
- Új magyar turisztikai startup indult
- Átmentek a startupok a pandémiás vizsgán
- „Mindent is” automatizálnának az SAP legújabb, házon belül indított startupjai
- AerinX: 700 milliós befektetést kapott a magyar légiipari startup
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.