A magyar startup felhasználói 100 milliót kerestek az elmúlt évben
Minden bizonnyal sokakban felmerül a kérdés, hogy pontosan mit is takar az, hogy egy vállalkozás „startup”-nak minősül. Alapvetően egy mikro- vagy kisvállalkozásként induló cégforma, amely tőke befektetőkre vár, melyből megvalósíthatja önálló és nagyratörő terveit. Egy startup cég esetében az egyik legszembetűnőbb képessége, az az innováció. A startup világban folyamatos az újra törekvés, az újítás jellemzi, legyen szó termékről, szolgáltatásról de nem utolsó sorban egy módszerről. Leginkább ami meghatározó, az az a mentalitás, hogy valami olyan értéket közvetítsen és adjon, amely eddig nem volt jellemző, elérhető.
Egy startup vállalkozás további ismérve, hogy rövid időn belül képes megugrani azt a szintű növekedést, amit egy átlagos elinduló vállalkozás inkább a lassabb, dinamikusabb építkezéssel ér el, óvatos léptekkel haladva. A startup cégek esetében cél a robbanásszerű fejlődés, emellett a több piacon való jelenlét sem ismeretlen terep számukra.
Az egyik ilyen egyre sikeresebb vállalkozásnak bizonyul hazánkban a Qjob.hu - szakemberkereső. Maga a projekt ötlete 2019 februárjában pattant ki, s egy évvel később, 2020 januárjában el is indult a Qjob hivatalos weboldala kis hazánkban. A projekt sikerességét igazolja, hogy kevesebb, mint három hónap elteltével már több, mint 10.000 felhasználót számlált az oldal, majd ennek a megduplázására sem kellett sokat várnunk, szeptemberre ez a szám elérte a 20.000 aktív regisztrálót, akik 2020-as év alatt több mint 100,000,000 Ft-ot kerestek az elvégzett megbízásokból.
Számos olyan problémával szembesülhetünk a hétköznapok során, amelyek nem tűrnek halasztást, s nem feltétlenül tudtunk mindeddig készhez kapni egy jó szakembert röpke idő alatt, aki megbízhatóan, ámde mégsem horror áron végzi el a rá bízott munkát. Egy szakemberkereső oldal pontosan ezt az űrt célozza meg és próbálja betölteni. A pandémia ideje alatt ahogyan az online kereskedelem is jelentősen megnőtt, úgy a felhasználók által az online szakemberkeresés is egyre elterjedtebbé vált hazánkban. A felhasználóbarát kialakításnak, az innovatív üzleti modellnek és a gyors kommunikációt lehetővé tévő felületnek köszönhetően pedig már nem kell azon rágjuk a körmünket, hogy vajon találunk-e megfelelő szakembert a problémáinkra!
Számos startup vállalkozás indul kis hazánkban is minden év során, hisz az ötletek tárháza végtelen, már csak az a kérdés, hogy a tőkebefektetők mely mikro vállalkozásokat karolják fel – s hogy az ötletek megvalósítása sikeres tud-e lenni.
Forrás: Qjob.hu
Kapcsolódó cikkek
- A virtuális térben is nagyszabású startup találkozót szervezett a Hiventures
- Bírságoktól menti meg a cégeket az új magyar startup
- Automatizált Facebook indul startupoknak
- Két magyar startup nyert az EIT Health InnoStars kiemelt versenyeiben
- Profi szakembert találni még nem volt ilyen egyszerű!
- Kreativitás, bátorság és kitartás: ezek nélkülözhetetlenek egy startup indításához
- Új magyar turisztikai startup indult
- Átmentek a startupok a pandémiás vizsgán
- „Mindent is” automatizálnának az SAP legújabb, házon belül indított startupjai
- AerinX: 700 milliós befektetést kapott a magyar légiipari startup
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.