Az IOI Tudományos Bizottságának tagjává választották az ELTE oktatóját
Németh Zsoltot, az ELTE Informatikai Karának oktatóját a Nemzetközi Informatikai Diákolimpia Tudományos Bizottságába választották 5 éves időtartamra.
Az IOI (Nemzetközi Informatikai Diákolimpia) International Scientific Committee tagja lett Németh Zsolt (ELTE IK Numerikus Analízis Tanszék adjunktusa) öt éves időtartamra. A Tudományos Bizottság egy 7-8 fős folyamatosan változó testület, ami az olimpiai feladatok kiválasztásáért, előkészítéséért, kitűzéséért felel. A Nemzetközi Informatikai Diákolimpiát, amely az egyik legrangosabb tudományos diákverseny egyike, 1989-ben rendezték meg első alkalommal. Az esemény mára világméretűvé nőtte ki magát, amelyen mintegy 80 ország vesz részt rendszeresen (egy ország maximum 4 versenyzőt indíthat).
2023-ban Magyarországon, Szegeden rendezik meg a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiát, magyarországi rendezésének külön apropóját adja, hogy 2023-ban lesz a modern számítógép atyja, Neumann János matematikus születésének 120. évfordulója. Hazánk eddig egy alkalommal, 1996-ban, Veszprémben adott otthont a versenynek.
Kapcsolódó cikkek
- Idén online rendezik meg az ELTEfesztet
- Mind a négy magyar csapattag ezüstérmet szerzett a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián
- Európai összefogás a biztonságos ember-gép kapcsolatért
- A Wolfram Research minősített oktatója lett az ELTE docense
- Az ELTE Informatikai Kar tovább erősítette pozícióját a felsőoktatásban
- Tématerületi Kiválósági Program online Workshopja az ELTE-n
- Az ELTE és a BME egy-egy oktatója kapott idén Gács András-díjat
- Az NJSZT közreműködésével valósul meg a 2023-as Nemzetközi Informatikai Diákolimpia
- Felkészültek az egyetemek: új IT rendszerrel várják a tanév indulását
- Az ELTE oktatója kapta a Gács András-díjat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.