A Maserati MC20-as modelljét választották 2021 legszebb szuperautójának
A Párizsi Nemzetközi Autófesztiválon (Festival Automobile International) a Maserati MC20 modellje nyerte el a 2021 legszebb szuperautójának járó díjat (“most beautiful supercar of the year 2021”). A sportautót tavaly szeptemberben, Modenában, az MMXX nemzetközi autóshow-n mutatta be a gyártó a nagyközönségnek.
Klaus Busse, a Maserati vezető tervezője az elismerés kapcsán úgy fogalmazott: "Hatalmas megtiszteltetés számunkra ez a jelentős szakmai díj, mely egy teljes csapat elkötelezett, szívvel-lélekkel végzett munkájának elismerése, hiszen egy olyan különleges autót alkottunk meg, amely új fejezetet nyit a Maserati történetében.”
A torinói Centro Stile Maserati tervező központjában megálmodott MC20 stílusa az eleganciát, az egyéniséget és a sportosságot hivatott ötvözni, és ezzel egy teljesen új korszakot nyit a szigonyos márka életében. A gyártó ugyanis ezzel a modellel tér vissza a szuper sportautók szegmensébe, egy olyan csúcsteljesítményre képes járművel, amelynek megalkotásához a legújabb technológiai innovációkat és merész műszaki megoldásokat alkalmazták.
Az MC20 az egyedülállóan olaszos karaktert testesíti meg. Formaterve ízléses, letisztult, és túlzások nélküli, a Maserati modellekre jellemző időtálló stílusjegyekkel.
A sallangmentes és elegáns vonalvezetés minden elemében a sportosságot hangsúlyozza: az autó karosszériája egy igazi műalkotás, mely a csúcstechnológia színtiszta koncentrációját rejti. Az MC20 formaterve az ellentétek tökéletes harmóniájára törekszik, a mérnöki csúcsteljesítmény és az aprólékos tervezés ideális keverékét testesíti meg, a kézműves mesteremberek munkáját ötvözve a legfejlettebb gyártási technológiával.
Az MC20 száz százalékban Olaszországban készül: az autót a Maserati Innovációs Laborja fejlesztette ki, a gyártásnak pedig a márka legendás modenai gyára ad otthont.
A sportautó legmarkánsabb megkülönböztető jegyei a felfelé nyíló pillangóajtók, melyek nem csak esztétikai élményt nyújtanak, hanem a sofőr és az utas számára is biztosítják a könnyű be- és kiszállást. Az MC20 az első olyan Maserati, amely függőleges első fényszórókat kapott, ezzel is egyfajta dizájn-forradalmat hozva el a márka történetében. A széles, keskeny, vízszintes hátsólámpák ugyancsak megkülönböztető jelleget kölcsönöznek az autónak.
Az MC20 lélegzetelállító megjelenése egy kompromisszumok nélküli sportautót takar, a teljes egészében a Maserati által tervezett, fejlesztett és szabadalmaztatott új, 630 lóerős, V6-os Nettuno motor hajtja, amellyel 2,9 másodperc gyorsul fel az autó 100 km/h-ra, és 325 km/h-ás végsebességre képes.
Kapcsolódó cikkek
- A világ vezető autógyártói ismét a Bridgestone-t választották 2020-ban
- Jaguar I-PACE modellfrissítés: gyorsabb töltés, több online kapcsolódási lehetőség
- Elektromos autós portál indult
- 25 ezer életet menthet meg a következő két évtizedben az autó utasait monitorozó technológia
- Az autófedezetes hitel jelentése és feltételei
- MTD főtengelyek kertészeti munkagépekhez
- Budapesten is megtekinthető az életnagyságú LEGO Technic Bugatti Chiron
- CES 2017: A csapból is önvezető autó folyik...
- Az egész autóiparban forradalom zajlik
- Neves design díjat nyert a Goodyear Eagle-360
Automobil ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Elektromobilitás: több mint egymillió töltőállomáshoz kínál hozzáférést a Bosch világszerte
Az elektromos autónk gyors, kényelmes és – ami a legfontosabb – bárhol rendelkezésre álló töltése: az elektromos autók vezetői számára világszerte mindez gyakran sokkal inkább vágy, mint valóság. A hatótáv és a költségek mellett a töltés az e-autósok egyik legfőbb gondja, ahogy az a Német Energia- és Vízgazdálkodási Szövetség (BDEW) tanulmányából is kiderül.
Kávét rendel majd az LG autós asszisztense, ha fáradt a sofőr
Az LG Electronics (LG) bemutatta a fejlett autóipari technológiai koncepciókat felvonultató Mobility Labworks sorozat legújabb tagját, a jövő önvezető autóiba szánt Digital Cockpit gamma elnevezésű megoldást. Az alfa és beta modellek tavalyi debütálása után ez a harmadik az innovatív digitális interfészek sorozatában, amelyek izgalmas bepillantást nyújtanak a mobilitás jövőjébe.
Rangos szabadalmi díjat nyert az LG innovatív megoldása
Valószínűleg minden autóvezető találkozott már azzal a szituációval, amikor egy komplex csomópontban, bonyolult kereszteződésnél, ismeretlen útvonalon a megszokottnál nagyobb kihívást jelent a tájékozódás, a továbbhaladáshoz szükséges távolságok vagy az irányok azonosítása. Az LG Electronics (LG) által kifejlesztett kiterjesztettvalóság-technológia (AR) éppen erre kínál megoldást, mégpedig úgy, hogy az autóba épített kijelzőn egyértelmű, az irányokat mutató, könnyen értelmezhető utasításokat, illetve különböző vezetési forgatókönyveket jelenít meg 3D-s grafikák generálásával.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.