Elektromobilitás: több mint egymillió töltőállomáshoz kínál hozzáférést a Bosch világszerte
Az elektromos autónk gyors, kényelmes és – ami a legfontosabb – bárhol rendelkezésre álló töltése: az elektromos autók vezetői számára világszerte mindez gyakran sokkal inkább vágy, mint valóság. A hatótáv és a költségek mellett a töltés az e-autósok egyik legfőbb gondja, ahogy az a Német Energia- és Vízgazdálkodási Szövetség (BDEW) tanulmányából is kiderül.
• Négy kontinensen több mint egymillió töltőállomás válik elérhetővé a Bosch szoftverével
• Egyetlen alkalmazásban a töltőállomás-keresés, a jármű töltése és a fizetés folyamata
• Rugalmas hozzáférés a szolgáltatáshoz, akár az autóból, akár az alkalmazásból
Ezt kívánja orvosolni a Bosch saját fejlesztésű platformja, amely négy kontinens összesen több mint egymillió töltőállomásának egységes elérését teszi lehetővé. Ezzel a Bosch hálózata ezen a területen a világ egyik legnagyobb rendszerévé léphet elő. „A Bosch elkötelezett abban, hogy széles körben elérhetővé tegye a töltőállomásokat, és megszüntesse a különböző töltőalkalmazások okozta káoszt” – hangsúlyozta Marco Zehe, a Bosch Electrified Motion üzletágának elnöke.
A Bosch töltőszolgáltatásait okostelefonos alkalmazással érhetik el a felhasználók. A Bosch emellett a járműgyártók és a vállalatok számára is kínál az elektromos autók töltésére szolgáló megoldásokat. Ezek mind funkcionálisan, mind vizuálisan rugalmas, egyszerű módon integrálhatók az egyes gyártók arculatába (Look and Feel), valamint infotainment-rendszerébe, ebből adódóan a vezetési és a töltési élmény az adott gyártó márkavilágába illeszkedve őrizheti meg annak egyedi megjelenését. A töltéshez és a fizetéshez mindössze néhány kattintás is elegendő, mégpedig a költségek teljes átláthatósága mellett. Jelenleg Európában, Észak-Amerikában, Ázsiában és Ausztráliában vehető igénybe töltés az app segítségével, egyedül Európában mintegy 800 ezer, míg Észak-Amerikában 130 ezer, 2024 végétől pedig Ausztráliában, Új-Zélandon és Ázsiában nagyjából 200 ezer töltőállomással – és ez a szám folyamatosan nő. „A több mint egymillió töltőállomás egyetlen platformba integrálva világszerte óriási segítség az elektromos autók vezetőinek, hiszen ezzel sokkal könnyebb megtalálni a töltőállomásokat. Az elektromobilitás ennek köszönhetően könnyebben elérhető lesz a nagyközönség számára” – mutatott rá Marco Zehe.
A Bosch várakozásai szerint 2030-ra már világszerte minden harmadik, 2035-re pedig minden második újonnan forgalomba helyezett gépkocsi tisztán elektromos üzemű lesz. „Az elkövetkezendő években a töltőszolgáltatások iparágának bővülésére számítunk, mivel egyre több és több elektromos jármű jár majd az utakon és az egyszerű és teljeskörű töltési megoldások iránti igény is nő” – emelte ki Marco Zehe. A Bosch az évtized végéig a töltési megoldások üzletágának 50 százalék feletti éves növekedésére számít.
Charge my EV: már Magyarországon is elérhető a Bosch applikációja
Egyetlen kattintással már Magyarországon is letölthető a Charge My EV alkalmazás a Google Play és App Store felületén. Az egyszerű és gyors regisztráció után egyetlen fiókkal vehetjük igénybe az applikációban megjelenő töltőpontokat. A keresést térkép és szűrési funkció segíti, a kiválasztott töltőpontra kattintva navigáció mutatja az útvonalat.
A találatokat szűrőkkel is pontosíthatjuk, kereshetünk például a töltőállomás elérhetősége, a csatlakozó típusa, a töltési teljesítmény, a töltőállomás üzemeltetője, a nyitvatartás szerint. A kiválasztott töltési pontra kattintva megjelenik a töltőpont típusa/korlátozásai, hitelesítési módja, egyedi tarifáinak áttekintése, energiatípusa és a töltőponton végzett utolsó sikeres töltési folyamat.
A töltés elindítása szintén gyors és egyszerű: az alkalmazáson vagy RFID-kártyán keresztüli hitelesítés után automatikusan fizethetünk a tárolt fizetési móddal.
Kapcsolódó cikkek
- Fellendülő elektromobilitás: A Drees & Sommer támogatást nyújt az autógyártóknak
- Közösen telepít e-kamion töltőállomásokat a Siemens és az OMV
- Összefogtak a jövőért az ipar, a tudomány és a művészetek képviselői
- Valóban csak az elektromos autókon múlna a fenntartható közlekedés?
- A Robert Bosch-sztori: egy autóipari legenda nyomában
- Az innováció új hulláma: a Z-generációról szól a Bosch×Richter Innovátorok Napja
- Mérnökök szkafanderben: út a Boschtól a világűrig
- Büntetővámok bevezetését tervezi az EU a kínai elektromos autók importjára
- A kvantumtechnológia alapjaiban változtatja meg jövőnket
- Bosch Tech Day 2024 – Szoftverekkel is elérhetők lesznek a Bosch „életre tervezett” technológiái
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.