Együttműködésre lépett a Delta Systems és a Vantage Towers Magyarország
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az egyik vezető magyar informatikai vállalat, a Delta Systems Kft. és Európa egyik vezető toronyvállalata, a Vantage Towers Magyarország. A partnerség keretében a két vállalat az ország második legnagyobb mobilhálózati infrastuktúrájára építhet közösen 5G, IoT (Dolgok Internete), Ipar 4.0 és Smart Building megoldásokat ipari, vállalati, intézményi és oktatási ügyfeleknek.
A Vodafone Csoport a hatékonyabb eszközhasznosítás érdekében tavaly szervezte ki egy önálló vállalatcsoportba passzív bázisállomás-elemeit, köztük tornyait, épületre szerelt állomásait és beltéri antenna egységeit. A novemberben megalakult Vantage Towers célja, hogy fenntartható módon tegye elérhetővé a szükséges infrastruktúrát Európa digitális fejlődéséhez, ezért a berendezések működéséhez szükséges áramot is a környezettudatosság jegyében 100 százalékban megújuló forrásból biztosítják. A Vantage Towers Magyarország több mint 2000 magyarországi bázisállomással rendelkezik, a hálózatmegosztási konstrukciók elterjedésével pedig az iparág más szereplői is igénybe vehetik a passzív hálózati elemeket.
Egyre gyakoribb ugyanis, hogy egy gyár, vállalat, intézmény vagy egyetem privát mobilhálózatra tart igényt, de az önvezető autózás vagy a távműtétek terjedéséhez is szükség van ilyen infrastruktúrára. A magán 5G hálózatok például a gyártósorok esetében lehetnek nagyon előnyösek, ugyanis a gyártók gyorsabb és rugalmasabb módosításokat valósíthatnak meg a nagy teljesítményű vezeték nélküli kapcsolatnak köszönhetően. A privát hálózatok lehetővé teszik továbbá, hogy a keletkezett adatok ne hagyják el az ügyfelek saját rendszerét, ami nagyobb biztonságot és még rövidebb válaszidőt tesz lehetővé.
A Budapesti Értéktőzsdén jegyzett Delta Technologies Nyrt. 100 százalékos tulajdonú leányvállalatával, a Delta Systems Kft.-vel történő együttműködés célja, hogy – a fentebb említett privát hálózatok mellett – innovatív, magas hozzáadott értékű informatikai megoldásokat építsenek piaci és kormányzati szereplőknek a meglévő infrastruktúrára, kiemelten 5G, IoT, Ipar 4.0 és Smart Building területeken. A Delta Systems Kft. Magyarország egyik vezető rendszerintegrátor vállalata, erős hálózatépítési és adatvédelmi kompetenciákkal, valamint gyártói kapcsolatokkal rendelkezik, amelyeket kamatoztathat majd jelen együttműködés keretein belül is.
„Úgy látjuk, hogy az újgenerációs mobilhálózat, valamint az arra épülő szolgáltatások széles körű elterjedéséhez erős partneri együttműködésekre lesz szükség. A Delta Systems Kft.-vel kötött együttműködési megállapodásunk célja, hogy a hazai vállalkozások minél szélesebb köre részesülhessen a legújabb technológiák előnyeiből. Nagy öröm számunkra, hogy olyan partnerre leltünk, akik technológiánkra épülő, a vállalatok hatékonyságát és versenyképességét növelő megoldásokat szállítanak” – mondta el Dr. Budai J. Gergő, a Vantage Towers Magyarország vezérigazgatója.
„Folyamatosan keressük a lehetőségeket és a szakmai partnereket a leginnovatívabb technológiák eredményes magyarországi piacra vitelére. A most elindított együttműködés az ország egyik vezető infrastruktúra-üzemeltetőjével számos ígéretes technológiai és kereskedelmi projekt lehetőségét hordozza magában üzleti stratégiánk fókuszterületein, amelyek a magyar gazdaság digitalizációját is nagymértékben előmozdíthatják” – mondta a Delta Systems oldaláról Németh Attila kereskedelmi vezérigazgató-helyettes.
Kapcsolódó cikkek
- A Delta Systems a hazai ipari digitalizáció felgyorsítását célozza meg
- Az 5G kulcsszerepet játszhat a gazdaság klímabarát újraindításában
- Új fejezetet nyit a hálózatbiztonságban az Ericsson 5G RAN slicing technológiája
- A Vodafone és a Delta közösen segíti a vállalkozásokat a technológiai forradalomban
- Debrecen digitális oktatását támogatja a Delta
- Jövőkutató: az 5G nélkül az emberiség elfelejtheti a jólétet
- Bővíti budapesti 5G lefedettségét a Telekom
- Az Ericsson 190 millió 5G előfizetést jósol 2020 végére
- A járvány lassítja az 5G terjedését, de Magyarország jól áll a régióban
- IoT megoldásokkal készül a Telekom Csoport az 5G ipari alkalmazására
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.