A Slack kulcsfigurájával és a Szilícium-völgy fejvadászával is találkozhatsz a Startup Safarin áprilisban!
Ahogy már a startupok világában és hazai innovációs szcénában otthonosan mozgók megszokhatták, idén is áprilisban jön a Budapest Startup Safari a legaktuálisabb témákkal és a legmenőbb innovátorokkal. 2021-ben minden eddiginél interaktívabb konferenciára készülnek a szervezők, ahol nem csak az általános kérdésekre kaphatnak választ a résztvevők, hanem személyes dilemmáikat is lesz alkalmuk kitenni az asztalra, és megbeszélni akár egyéni konzultáción vagy kiscsoportos workshopokon, a hazai és nemzetközi szakértőkkel.
A Startup Safari egy országokon átívelő kezdeményezés, ami által világszerte megismerhetik az emberek a közelükben működő startupokat és vállalkozásokat, azok legújabb fejlesztéseit, a legkorszerűbb üzleti és technológiai trendeket, de találkozhatnak olyan nemzetközi szupersztárokkal is, akik csak ritkán jutnak el a CEE régióba. A budapesti csapat tavaly a pandémia miatt beállt korlátozások okán újragondolta a konferencia korábbi koncepcióját és bejelentette a home conference intézményét. Idén pedig még tovább fejlesztették, és a három napos programsorozat alatt valódi lehetőséget biztosítanak majd az online térben a networkingre, a találkozásokra és az interakciók széles palettájára.
“Már a tavalyi évben is hittünk abban, hogy a koronavírus nem állíthatja meg a tudásmegosztást, az üzleti szinergiák születését és az emberi kapcsolatok kialakulását. A Budapest Startup Safarival célunk az, hogy idén is megmutassuk: mennyi lehetőségünk van a digitális világ szolgáltatásaival arra, hogy a startup ökoszisztéma szereplői találkozhassanak egymással, megoszthassák az elmúlt év tapasztalatait és új kapcsolatokat teremthessenek egymással és a világ különböző pontjairól érkező, virtuálisan bekapcsolódó szakértőkkel, példaképekkel” - mondta el Kovács Péter, a Budapest Startup Safari társalapítója.
Három nap alatt, április 21-23. között közel 100 online program várható, jelen lesz többek között a Slack fejlesztői csapatának egyik vezetője, Colm Doyle, az Amazon kulcsfontosságú mérnöke, Adam Keller, a londoni InReach Ventures befektetője, Roberto Bonanzinga, az észt StartupWiseGuys ügyvezető igazgatója, Cristobal Alonso, de a svéd Norrsken Accelerator társalapítója Funda Sezgi is. Lehetőség nyílik arra is, hogy kifaggassuk a Szilícium-völgyből érkező, óriási kapcsolati hálóval rendelkező Joeseph Yeh fejvadász szakembert, aki jelenleg a Sunshine nevű applikáción dolgozik Marissa Mayers (Yahoo CEO) társaságában.
A hazai innovációs szektorból is szép számmal képviseltetik magukat a legjobban fejlődő technológiai vállalkozások - többet között első kézből osztja meg sikereinek történetét a Shapr3D, akiknek az applikációjuk a világ első iPad Pro-ra készült 3D modellező szoftvere már a globális siker küszöbén áll. De rajtuk kívül találkozhatnak a résztvevők a LogMeIn, a Starshema, a Shiwaforce, az Appercell, a BrokerChooser, a Solvo Biotech, a Parkl, a BlueColibri, a Webshippy, a GreenGo, a Briefly és még sokan más hazai sikerre ítélt startup képviselőjével.
Idén először a Startup Safari Budapest keretében kerül megrendezésre a BME és a Corvinus által kezdeményezett Danube Cup nemzetközi döntője, Európa egyik legrangosabb felsőoktatási vállalkozási versenye, mely Regensburgtól Belgrádig a Duna-menti egyetemek legtehetségesebb hallgatóinak biztosít lehetőséget innovatív ötleteik megmérettetésére. A Danube Cup meghívására előadást tart a passaui big data elemző cég, a OneLogic ügyvezető igazgatója, Andreas Böhm és több más regionális feltörekvő startup. Szintén izgalmas programpontként a tavalyi nagy sikerre való tekintettel idén is nyílt igazgatói ülést tart az OXO Technologies Holding, ahol az érdeklődők meghallgathatják a befektetők előtt bemutatkozó startupokat, majd a bizottság döntéshozatali folyamataiba is bepillantást nyerhetnek online közvetítésen keresztül.
A hazai startup ökoszisztéma számos jelentős szervezete képviselteti magát, hogy szakmai ismereteit megoszthassa a résztvevőkkel: részt vesz a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, a NKFIH, a Startup Hungary, a Design Terminal, a Startup Campus, a BME Z10 inkubátor is. A multinacionális vállalatok tudásmegosztását pedig a Morgan Stanley, a Grow with Google és az SAP biztosítja majd. Lesz szó digitális márkaépítésről, az adatelemzés és adatbiztonság jelenéről és jövőjéről, szoftverfejlesztői kihívásokról, üzletfejlesztési trendekről, nemzetközi piacralépési tippekről is. Szakértőként többek között olyan nagyágyúkkal is találkozhatnak a résztvevők, mint Franz Kury, Jan Ameri, Philippe Reinisch, Csendes Olivér, Kende-Hofherr Krisztina, dr. Oszkó Péter és Balogh Péter.
Az érdeklődők számára jó hír, hogy a járványügyi korlátozásokra való tekintettel a konferenciára 2021. március 19-ig még Super Early Bird áron lehetséges jegyet vásárolni, melyre a https://budapest.startupsafari.com oldalon van lehetőség. Érdemes figyelemmel kísérni az esemény Facebook oldalát és honlapját is, ugyanis folyamatosan jelentik be az új izgalmas programokat és előadókat a szervezők!
Kapcsolódó cikkek
- Három napos programmal jön a hatodik Startup Safari Budapest
- Online konferenciát tartott az Okos Jövő Innovációs Klaszter
- Mire van szükségük a gyerekeknek a digitális oktatásban?
- Újraindítás helyett újragondolás
- Online konferenciát rendez a Neumann Társaság
- A vírusveszély miatt idén online rendezik meg a cégvezetők csúcskonferenciáját
- Átalakuló vezetői szerepek: ilyen egy jó főnök most
- Online konferenciát tartott az Okos Jövő Innovációs Klaszter
- A koronavírus digitalizációs forradalmat hozott a magyarországi vállalatoknál
- Ezeket ne hagyd otthon, ha szafarizni indulsz
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.