3D modellező pályázat diákoknak felkészítő oktatással a Téregértől
A Téregér 3D modellezési pályázatot hirdet 12-17 éves diákoknak, melyben arra kérik az indulókat, hogy képzeljék el és alkossák meg Álmaik Szigetét. Az ilyen kreatív pályázatok története során talán először abban is segítséget nyújtanak, hogy a pályaművek elkészítéséhez szükséges tudást azok is megszerezzék, akik teljesen kezdők. Csak el kell végezniük az ingyenes Téregér kurzusokat és már készen is állnak saját 3D álomszigetük megalkotására május végéig.
A pályázaton való részvételnek egyfajta díja, hogy új tudást szereznek az indulók - de azért ennél még csábítóbbá szeretnék tenni a részvételt, ezért az alábbi díjakat osztják ki:
Egyéni szakmai díjak
1. Díj: Oculus Quest 2 VR szemüveg az ARworks felajánlásából
2. Díj: JBL Flip 5 hordozható hangszóró
3-10. Díjak: Téregér számítógépes egér
Közönségdíj
- Nintendo Switch Lite játékkonzol
A közönségdíjat a beérkező pályaművek közül a legtöbb szavazatot kapó Sziget alkotója kapja
Iskolák/osztályok különdíja: Az a 6 osztály, ahonnan a legtöbb diák ad le érvényes pályázati alkotást, 2021. szeptemberétől egy kiválasztott időpontban 2 hétre egy Oculus Quest 2-t kap iskolai használatra.
A pályázat további fontos felételei itt találhatóak: http://tereger.hu/pages/competition
Itt pedig az ingyenes kurzusok láthatók: https://elearning.tereger.hu/
Rossz időre, karanténra tökéletes, hasznos és egyben szórakoztató kihívás - várnak minden diákot.
Kapcsolódó cikkek
- Kreatív pályázatot hirdet iskolásoknak az Epson
- A Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat díjazottjai
- Médiatanács: 520 millió forint tévéműsorok készítésére
- A jelen diákjai a jövő kihívásaival szemben
- Már lehet jelentkezni a Vodafone Digitális Díjra
- Megvannak a Marketing Diamond Awards győztesei
- Közeleg a 29. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
- Növénytermesztési eljárást automatizálnak a SZTAKI kutatói
- Az év információbiztonsági újságírója 2021
- Száz többletpont jár az innovációs verseny dobogósainak
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.