3D modellező pályázat diákoknak felkészítő oktatással a Téregértől
A Téregér 3D modellezési pályázatot hirdet 12-17 éves diákoknak, melyben arra kérik az indulókat, hogy képzeljék el és alkossák meg Álmaik Szigetét. Az ilyen kreatív pályázatok története során talán először abban is segítséget nyújtanak, hogy a pályaművek elkészítéséhez szükséges tudást azok is megszerezzék, akik teljesen kezdők. Csak el kell végezniük az ingyenes Téregér kurzusokat és már készen is állnak saját 3D álomszigetük megalkotására május végéig.
A pályázaton való részvételnek egyfajta díja, hogy új tudást szereznek az indulók - de azért ennél még csábítóbbá szeretnék tenni a részvételt, ezért az alábbi díjakat osztják ki:
Egyéni szakmai díjak
1. Díj: Oculus Quest 2 VR szemüveg az ARworks felajánlásából
2. Díj: JBL Flip 5 hordozható hangszóró
3-10. Díjak: Téregér számítógépes egér
Közönségdíj
- Nintendo Switch Lite játékkonzol
A közönségdíjat a beérkező pályaművek közül a legtöbb szavazatot kapó Sziget alkotója kapja
Iskolák/osztályok különdíja: Az a 6 osztály, ahonnan a legtöbb diák ad le érvényes pályázati alkotást, 2021. szeptemberétől egy kiválasztott időpontban 2 hétre egy Oculus Quest 2-t kap iskolai használatra.
A pályázat további fontos felételei itt találhatóak: http://tereger.hu/pages/competition
Itt pedig az ingyenes kurzusok láthatók: https://elearning.tereger.hu/
Rossz időre, karanténra tökéletes, hasznos és egyben szórakoztató kihívás - várnak minden diákot.
Kapcsolódó cikkek
- Kreatív pályázatot hirdet iskolásoknak az Epson
- A Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat díjazottjai
- Médiatanács: 520 millió forint tévéműsorok készítésére
- A jelen diákjai a jövő kihívásaival szemben
- Már lehet jelentkezni a Vodafone Digitális Díjra
- Megvannak a Marketing Diamond Awards győztesei
- Közeleg a 29. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
- Növénytermesztési eljárást automatizálnak a SZTAKI kutatói
- Az év információbiztonsági újságírója 2021
- Száz többletpont jár az innovációs verseny dobogósainak
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.