Hazánkba is megérkezett a Wiser!
Magyarországon is elérhetővé tette Wiser okosotthon-megoldását a Schneider Electric. A modulárisan bővíthető rendszer azon túl, hogy még nagyobb kényelmet biztosít, fenntarthatóbbá is teszi az otthonainkat.
Csak az elmúlt egy évtizedben jelentős mértékben megnőtt az otthonokban használt műszaki berendezések száma. A Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint például míg 2010-ben a hazai háztartások 10 százalékában volt mosogatógép, addig 2019-re már 25 százalékra emelkedett ez az arány, televízióból 11 éve még 1,37 jutott egy otthonra, most már 1,59 az átlag, laptoppal pedig a családok mindössze 19 százaléka rendelkezett 2010-ben, míg 2019-ben már 59 százaléka. Ráadásul a koronavírus-járvány miatt valószínűleg további jelentős előrelépés történt az egy háztartásra jutó számítógépek, vagy akár televíziók számában.
Az otthonokban használt egyre több háztartási gép, szórakoztató-elektronikai és számítástechnikai eszköz miatt ma már egy átlagos 50-60 négyzetméteres lakás villamosenergia-betáplálási igénye háromszor akkora, mint 5-10 évvel ezelőtt volt. Az előrejelzések szerint a globális energiafogyasztás 2050-re várhatóan megkétszereződik, és hamarosan a lakóingatlanok válnak a legnagyobb energiafogyasztókká világszerte. A fogyasztás ilyen mértékű növekedése miatt egyre fontosabb lesz, hogy a magánszemélyek folyamatosan felügyelhessék otthoni berendezéseiket, és ezáltal optimalizálják az energiaigényüket, mindezt pedig úgy tehessék meg, hogy a komfortérzetük se csökkenjen, sőt, ha lehet még növekedjen is.
A Schneider Electric Magyarországon is elérhetővé tette Wiser okosotthon-megoldását, ami támogatja azt a törekvést, hogy fenntarthatóbbak és még kényelmesebbek legyenek az otthonaink. A Wiser by SE alkalmazás segítségével a mobilkészülékeinkről egyszerűen vezérelhetjük otthonunk különböző funkcióit, de lehetőség van például az Amazon Alexa, a Google Home vagy az Apple HomeKit rendszeren keresztül történő hangvezérlésre is.
A Wiser több olyan funkciót tartalmaz, melyek a felhasználók kényelmét szolgálják. A „Hangulatok” funkció lehetővé teszi a lakástulajdonosok számára, hogy környezetük beállításait egy gombnyomásra megváltoztassák, például esti TV-nézéskor, vagy lefekvéshez készülődve. A rendszer támogatja az automatizációkat is, amelyek automatikusan aktiválódnak egy meghatározott helyzet észlelésekor, bekövetkeztekor, így például kikapcsolja a légkondicionálót az ablak nyitása esetén.
A Wiser az okostelefonunkra küldött értesítések révén azonnal információt nyújt bizonyos kritikus eseményekről is, például a vízszivárgás észleléséről, de a rendszerhez elérhető különböző érzékelőkkel akár az ajtó-/ablaknyitásokról, a hőmérséklet és páratartalom hirtelen változásáról, vagy a lakásban észlelt mozgásról is azonnal tudomást szerezhetünk. A modularitás lehetővé teszi, hogy otthonunkat a későbbiekben tovább okosítsuk, valamint a közeljövőben újabb megoldásokkal bővíthessük.
Kapcsolódó cikkek
- A PlanRadar felpörgetné a magyar építőipar digitalizációját
- Flottacserével pörög az e-mobilitás
- Beszáll a Föld Órája akcióba a Schneider Electric
- Digitalizációval javulhat a vízgazdálkodás
- Így gondozd az irodád COVID idején
- Online térkép és közösségi alkalmazás egyben
- Nőtt a női vezetők száma a Schneider Electricnél
- Magyar megoldás a sportszponzoráció élvonalában
- Fuss, túrázz, evezz és bringázz a GeoGO több mint 600 virtuális útvonalán
- Megnyitottak a Xiaomi bemutatótermek a BAUHAUS szakáruházaiban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.