Hamarosan lezárul a jelentkezés a Vodafone Digitális Díjra
Néhány nap és lezárul a 15 millió forint összdíjazású Vodafone Digitális Díj pályázati időszaka. A korábbi évek sikereit követően idén harmadik alkalommal meghirdetett pályázat célja, hogy ösztönözze és elismerje azokat az innovátorokat, akik digitális megoldásukkal valamely társadalmi kihívásra kínálnak megoldást. A Vodafone Digitális Díjra egyaránt várják magánszemélyek és vállalkozások projekteit, melyek az oktatás, az egészségügy vagy a környezetvédelem területén könnyíthetik meg mindennapjainkat.
A Vodafone Digitális Díjjal a Vodafone Alapítvány célja, hogy teret adjon a társadalomban meglévő és jobbító szándékú digitális innovációknak, mindezt társadalmunk legfontosabb és legaktuálisabb kihívásaira reflektáló témakörök – így az oktatás, az egészségügy vagy a fenntarthatóság – mentén.
A Vodafone Digitális Díjra idén is három kategóriában – Digitális Oktatás, Digitális Egészségügy, Bolygónk és Fenntarthatóság – várják a magánszemélyek és vállalkozások jelentkezését. A pályamunkák előrehaladottságát tekintve idén is kész, működő vagy bevezetés álló projektekkel lehet pályázni.
A tavalyi évben közel 150 társadalmi célú digitális projekttel pályáztak a hazai innovátorok, amelyek közül összesen 10-et díjazott a szakmai zsűri. A nyertes projektek között több olyan, ma már egyre ismertebb kezdeményezés is található, mint például a telemedicina szolgáltatást kínáló applikáció, a DokiApp, amely a pácienseket és az appban elérhető orvosokat köti össze, lehetőséget kínálva egy zárt és biztonságos rendszerben történő videókonzultációra. A díjazottak közé került továbbá az olvasást forradalmasító, interaktív hangoskönyveket fejlesztő BOOKR Kids is, a Compocity okoskomposztáló eszköze pedig a dolgozói különdíjat nyerte el. A Vodafone Digitális Díj pénznyereményének köszönhetően a nyertesek projektjeiket a következő szintre emelhették: prototípusból kész termékké, szolgáltatássá alakították, továbbfejlesztették vagy még szélesebb körhöz – köztük hátrányos helyzetű csoportokhoz – juttatták el.
A nyertesek között összesen 15 millió forintot fognak kiosztani, amely kiemelkedőnek számít ma Magyarországon a vállalatok által kiírt pályázatok között. A Vodafone Alapítvány április 20-ig várja a pályamunkákat ezen a linken, ahol a pályázattal kapcsolatos további részletek, valamint a jelentkezési lap is elérhető.
Kapcsolódó cikkek
- A Gartner hetedik alkalommal nevezte meg a Vodafone-t piacvezető IoT szolgáltatóként
- Új pályázatokat indít az EIT Digital
- Normál nyitvatartással és szolgáltatásokkal, biztonsági létszámkorlátozással nyitottak a Vodafone üzletei
- Egy infokommunikációs innováció idén is 1 millió forintot ér
- 3D modellező pályázat diákoknak felkészítő oktatással a Téregértől
- Húsvéti tanácsokkal is segít az ÉletMentő applikáció chatbot funkciója
- Kreatív pályázatot hirdet iskolásoknak az Epson
- A Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat díjazottjai
- Vodafone segítség a korlátozások alatt
- Médiatanács: 520 millió forint tévéműsorok készítésére
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.
A Jane Goodall Intézet nyerte a Telekom pályázatát
Körforgásban, kölcsönhatásban, közösségben – címmel hirdetett pályázatot kifejezetten magyarországi nonprofit szervezetek számára a Magyar Telekom és a Hello Nonprofit. A felhívásban olyan szervezetek jelentkezését várták, melyek az e-hulladék és a digitális környezetszennyezés csökkentésére; a városi éghajlati alkalmazkodásra; vagy a hazai ökoszisztémák ellenállóképességének támogatására fókuszálnak. A zsűri 21 pályázatból választotta ki a győztes Jane Goodall Intézet „Passzold vissza, Tesó!” programját, amely 16 millió forint támogatásban részesül.
Jelentős szakmai sikerrel zárult az ELTE pályaorientációs és tehetséggondozó programja
A Kulturális és Innovációs Minisztérium megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő, „STEMpont” komplex pályaorientációs és tehetséggondozó program (NTP-STEM-23) megvalósítására kiírt pályázatán az ELTE Informatikai Kar 20 millió forint, a Természettudományi Kar pedig csaknem 18 millió forint támogatási összeget nyert el.
24. alkalommal lehet jelölni a reáltárgyak legjobb oktatóit a Rátz Tanár Úr Életműdíjra
Az Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért 2024-ben is várja a jelöléseket a Rátz Tanár Úr Életműdíjra, amelyet immáron 24. alkalommal ítélnek oda olyan tanároknak, akik különösen sokat tettek a hazai reáloktatásért.