Mennyi időbe telne kiolvasni a világ legjobb bestseller köteteit?
A Picodi.com analízis csapata kiszámolta mennyi időt vesz igénybe a világ bestsellereinek elolvasása.
Gyakran előfordul, hogy a mozikban és streaming platformokon sikeressé váló filmek és sorozatok híres könyvek filmadaptációi. A „Trónok harca”, az egyik legnézettebb tévésorozat sem kivétel. A népszerű sorozat George R. R. Martin „A tűz és jég dala” című fantasy regénye alapján jött létre. A sorozat két utolsó kötete ugyan még nem jelent meg, de így is már 5 kötetet olvashattak ki a rajongók. A Westeros világának felfedezése egy átlagos olvasó számára 124 órát jelent – ez a leghosszabb idő az összehasonlításban.
A második helyet a rangsorban ugyancsak egy varázsló foglalja el – Harry Potter. Milliók nézték meg a mozikban a J. K. Rowling által írt könyvek filmadaptációit. A varázslóvilág olvasása ebben az esetben 83 órát vesz igénybe.
A harmadik helyen egy modern kori vámpír love-sztorit találunk az amerikai Stephenie Meyertől, az „Alkonyat”-ot – 4 kötet tartozik hozzá, ami összesen 43,5 órányi olvasást jelent.
A legkevesebb időt igénylő könyvek olyan címeket tartalmaznak, mint a „Kis herceg” Antoine de Saint-Exupéry-től (1 óra), „Alice csodaországban” Lewis Carroll-tól (2 óra) és „Az alkimista” Paulo Coelho tollából (3 óra).
Habár a világ legnépszerűbb könyveinek listáját amerikai és brit szerzők uralják, nem csak az ő műveik a legeladottabak a világon. A milliós számban elkelt világsikerek között szerepel „A rózsa neve” Umberto Eco-tól (Olaszország, 16 óra), „Száz év magány” Gabriel García Márquez-tól (Kolumbia,11 óra), vagy a „A Mester és Margarita” Mihail Bulgakov tollából (11 óra) és Vladimir Nabokov „Lolitája” (10,5 óra) – mindkettő orosz szerzőtől.
Ha napi 8 óra olvasással számolunk, akkor az ezen sikerkönyvek elolvasása közel 58 napot venne igénybe.
A keresés módszertana
A világ bestsellereinek rangsorában a világ több mint 30 millió példányban eladott kötetei szerepelnek. Az olvasás ideje azon a feltételezésen alapult, hogy egy átlagos magyar nyelvű olvasási idő percenként 250 szót vesz igénybe.
Források
Marc Brysbaert – Hány szót olvasunk percenként? Az olvasási arány áttekintése és metaanalízise.
Kapcsolódó cikkek
- Mennyi ideig tartana végignézni minden idők legjobb sorozatait?
- Új műsorvezetőt igazolt a legnépszerűbb magyar kulturális podcast
- Szabadszájú, őszinte könyvet írt az ország vadállatbefogója, Both Zoltán
- Valentin nap Magyarországon: elvárások és a valóság
- Névjegykártya 2.0: új könyv segíti a cégek online kommunikációját
- A Netflix belső működését mutatja be az alapító
- Mennyibe kerül Gamer-nek lenni?
- Hiánypótló űrtávközlési szakirodalom az NMHH szakembereitől
- Megjelent a Road Movie album
- Zoom tanterem
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.