SpaceLogic-kal lehetnek zöldek és intelligensek a jövő épületei
Egyszerűség, megbízhatóság, rugalmasság, jövőálló kialakítás, gyártófüggetlenség, növekvő hatékonyság és fenntarthatóság – többek között ezeket az előnyöket kínálja a Schneider Electric új, SpaceLogic termékcsaládja. A KNX szabványt használó berendezéseket a piaci igények alapján fejlesztette ki a vállalat és a lakóházaktól az irodákon át a szállodákig lényegében minden ingatlan esetébe megteremtik a gazdaságos és zöld üzemeltetés feltételeit.
A tavalyi 66,3 milliárd dollárról 2025-re 108,9 milliárd dollárra nőhet az okosépületek kialakítását támogató megoldásokra költött összeg a MarketsandMarkets év elején bemutatott előrejelzése szerint. Az elemzés alapján a jelentős fejlődés mögött az IoT-alapú (dolgok internete) épületmenedzsment rendszerek fokozott alkalmazása, az egyre tudatosabb térkihasználás, illetve az energiahatékony működés iránti igény áll majd.
A COVID-19 járvány rámutatott arra is, hogy a biztonság, a változó körülményekhez történő gyors és rugalmas alkalmazkodás kulcsfontosságúvá váltak az épületüzemeltetésben is, a fenntarthatósági szempontok pedig már az elmúlt években is egyre nagyobb hangsúlyt kaptak ezen a területen is. A Schneider Electric az elmúlt tíz évben begyűjtött piaci igények alapján megújította a KNX kommunikációs szabványt használó termékcsaládját, és SpaceLogic márkanév alatt most egyszerre több mint egy tucat új, illetve frissített terméket vezet be a piacra. A SpaceLogic berendezések között a villamossági hálózatok alapvető komponenseit és intelligens vezérlőegységeket egyaránt találhatunk, és az új brandhez tartozó készülékek már most lehetővé teszik a jövő kihívásainak is megfelelő épületek kialakítását.
A SpaceLogic termékek egyszerű megoldást jelentenek az intelligens ingatlanok létrehozásához, mivel gyártófüggetlen kommunikációs szabványt használnak nem jelent problémát az sem, ha már létező rendszerekkel kell integrálni őket. A Schneider Electric berendezéseinek fejlesztésénél figyelmet fordítottak arra is, hogy a jövő kihívásainak is meg tudjanak felelni, az eszközök szoftvere könnyen és egyszerűen frissíthető.
A SpaceLogic termékcsalád kiterjedt csatlakoztathatóságot biztosít az IoT korszakban, lehetővé téve a csatlakoztatott berendezésekről történő adatátvitelt, valamint a problémák gyorsabb észlelését és elhárítását. Ez hatékonyabb üzemeltetést tesz lehetővé, ami mind a költségek kordában tartásában, mind a fenntarthatósági célok elérésben támogatja az ingatlantulajdonosokat.
„Az új SpaceLogic termékeink között a világítást, az árnyékolást, a hűtést-fűtést vezérlő megoldások is megtalálhatók. Az üzembe helyezést segítő eszközök és a mobilalkalmazások leegyszerűsítik és felgyorsítják a terméktervezést és -telepítést a partnereink számára, hogy fokozott termelékenységet és kényelmet nyújtsanak a végfelhasználóknak és a lakóknak. A nagyon kedvező ár-érték arányú új termékcsaládunkat most vezetjük be a magyar piacra és teljes körű támogatást nyújtunk hozzá a tervezőknek és kivitelezőknek egyaránt” - mondta el Veller Tamás, épületautomatizálási mérnök, a Magyarországon már 30 éve jelen lévő Schneider Electric termékmenedzsere.
A vadonatúj SpaceLogic KNX termékcsalád:
Gyártófüggetlen KNX szabvány szerinti, számos praktikus újdonságot és hatékonyságnövelő funkciót tartalmazó világítás- és árnyékolásvezérlő készülékek a fényerősség automatikus szabályozásához; redundáns tápegységek az üzembiztonság maximalizálásához; fűtés-hűtés vezérlő egységek továbbfejlesztett hőmérséklet-szabályozási logikával; megújult fali kezelők és számos további készülék a legmodernebb épületek igényeinek kielégítéséhez.
Kapcsolódó cikkek
- Energiamegtakarítással törhetne Budapest az élre
- Hadat üzent a CO2-kibocsátásnak a Schneider Electric
- Univerzális automatizálással léphetnek új szintre a gyártócégek
- Hat tipp a felvillanyozó felújításhoz
- Hazánkba is megérkezett a Wiser!
- Frissítette épületfelügyeleti szoftverét a Siemens
- Flottacserével pörög az e-mobilitás
- Beszáll a Föld Órája akcióba a Schneider Electric
- Digitalizációval javulhat a vízgazdálkodás
- Így gondozd az irodád COVID idején
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.