Sikeres tehetséggondozó verseny a műszaki középiskolákban
Idén, az elmúlt évek után, már kilencedik alkalommal rendezték meg a középiskolák számára kiírt országos Solid Edge és EDGECAM versenyt, amely a számítógép által támogatott tervezést és gyártást tanuló diákok tehetségfelmérője. Idén is több tucat pályaművel neveztek a diákok, hogy a legjobbak bekerüljenek az országos döntőbe.
Az Enterprise Group, mint a hazai CAD/CAM/CAE/PLM piac meghatározó szereplője társadalmi felelősségének tartja, hogy az általa forgalmazott és támogatott ipari alkalmazások a gépészeti oktatással foglalkozó intézmények számára is elérhetőek legyen. Ez a nagyszabású szakmai terv 2020-ban egy komplex programmá nőtte ki magát, amelynek egyik alappilére a diákok versenyeztetése. A nappali tagozaton tanuló hallgatók számára a számítógéppel támogatott tervezés (CAD) és a számítógéppel támogatott megmunkálás (CAM) területein szerzett tudás megmérettetésére van lehetőség a verseny keretein belül.
„Fontosnak tartottuk egy olyan átfogó együttműködési rendszer kialakítását, amely az oktatási intézményekben tanuló diákok és oktatóik számára nyújt szakmai előnyöket. A szervezett egyedi képzések, előadások és gyakorlati lehetőségek mellett a megfelelő szoftverinfrastruktúra is elérhetővé válik az iskolák számára. Tapasztalataink alapján az oktatási intézmények olyan megoldásokat keresnek, amelyek magyar nyelvűek, könnyen tanulhatók és az iparban széleskörűen elterjedtek. Az Enterprise Group Oktatási Mentor programja keretében elérhetők mind az eszközök és a szakismeret is, ennek eredményeként a CAD-CAM tudás megszerzése, illetve folyamatos bővítése biztosítottá válhat” – mondta el Szűcs Imre, az Enterprise Group PLM ügyféltámogatási vezetője és a szakmai program vezetője.
Az esemény elismerését tükrözi, hogy a 2012 óta évente rendezett megmérettetésen nemcsak a hazai intézmények diákjai, hanem a határon túli (Románia, Szerbia, Szlovákia) magyarajkú hallgatók is indulnak és napjainkig közel 300 pályamű került nevezésre. Idén is több tucat pályázat érkezett a selejtezőre, amelyek közül a két első díjat Balog Kornél – a magyarkanizsai Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont, valamint Király Kornél – győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium tanulói nyerték el az online megrendezett országos döntőben.
Az eredményhirdetésen résztvevő felkészítő pedagógusok közül Tihanyi György, a győri SZC Jedlik Ányos Gépipari és Informatikai Technikum és Kollégium tanára az alábbiakat emelte ki: „Szeretném megköszönni a szervezőknek, hogy már másodszor a kialakult vírushelyzet ellenére is megszerveztétek az eseményt, energiát és időt nem sajnáltak, hogy ilyen színvonalas verseny jöhessen létre ismét. Azt gondolom, hogy nagyon jó alkalom a verseny arra, hogy megnézzük, hol tartunk és mi az, amiben még előre kell lépnünk. Minden egyes alkalommal rengeteget tanulunk mi is.”
A verseny többi díjazottja megtalálható az esemény weboldalán: https://enterprisegroup.hu/hirek/tehetseggondozas-a-ix-orszagos-solid-edge-es-edgecam-verseny-kereteben
Kapcsolódó cikkek
- Az EIT Health Wild Card programja idén is várja a startupok jelentkezését
- Keresik Magyarország hallgatói vállalkozóit
- Rekordmennyiségű szavazat érkezett az Ország Játéka versenyen
- Otthonról is bekapcsolódhatnak a diákok az ország legnagyobb informatikai versenyébe
- Magyar fejlesztők dobtak ötletet a NASA-nak
- Lányok ötleteit várja a Microsoft az MI felhasználására
- Jó ügyeket szolgáló, innovatív technológiák fejlesztését támogatja a HONOR
- Van még idő jelentkezni az „Az Év Honlapja” pályázatra!
- Elindult az Imagine Cup Junior AI for Good jövő évi versenye
- Összemérik tudásukat a hazai informatikus szakemberek
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.