Megérkezett a munkaerő-piac Tindere
Négy rövid videó, pár alapinformáció megadása és már mehet is a jelentkezés a kiszemelt állásra – ennyire egyszerű és gyors lehet az álláskeresés az itthon egyedülállónak számító Pozi mobilalkalmazással. A megoldás a vállalkozások számára is nagy előnyöket tartogat, hiszen akár egy hét alatt lebonyolítható a toborzási folyamat az applikáció segítségével.
Már elérhető a Google Play alkalmazásboltokban a Cvonline.hu új mobilalkalmazása, a Pozi. Az applikáció segítségével bárki akár néhány perc alatt elkészítheti a saját bemutatkozó videóját, amit az alkalmazáson belül rögtön el is küldhet az állást meghirdető munkaadónak. Nincs szükség hosszas töprengésre, hogy mi kerüljön az önéletrajzba: a Poziban előre megadott négy kérdésre kell négy, rövid videóban válaszolni, majd megadni néhány alapvető adatot és el is készült a profil.
Az álláskeresést még könnyebbé teszi, hogy akár tartózkodási hely alapján is megjelenít álláslehetőségeket a rendszer, de természetesen más városokban is lehet munkát keresni a segítségével. Mivel a Poziba a munkaadók is feltöltik a saját bemutatkozó videóikat, az álláskeresők azonnal láthatják, hogy megvan-e a „kémia” köztük és az adott cég között. Emellett minden állásajánlatnál fel van tüntetve a fizetés is.
A Pozi komoly segítséget jelent a munkaadóknak, elsősorban a fiatal, kékgalléros munkavállalók toborzásában, hiszen egy olyan eszközön keresztül tudják megszólítani őket, amit mindennap használnak. Az álláshirdetések feladói is videóban mutatkozhatnak be, illetve mondhatják el, hogy milyen pozícióra keresnek munkatársat. A Pozi számukra akár a munkáltatói márkaépítés eszköze is lehet, hiszen imázs videókat, vagy a már meglévő dolgozók beszámolóit is feltölthetik a vállalati profilokba.
„A Pozi teljesen egyedülálló, és úgy gondoljuk, hiánypótló megoldás a hazai toborzási piacon. Hiszünk abban, hogy a jövő toborzó platformja a mobiltelefon, a Z generáció tagjai már nem szívesen ülnek le önéletrajzot írni, viszont teljesen természetes számukra, hogy a mobiljukkal rövid videókat készítsenek. A munkatársakat kereső cégek számára pedig nagyon felgyorsítja az applikációnk a toborzási folyamatot, hiszen akár egy óra alatt össze lehet állítani egy shortlistet a jelöltekből, illetve egy hét alatt az egész toborzás, kiválasztás lebonyolítható” - mondta el Balla Zoltán, a Cvonline.hu ügyvezetője.
A Pozi használata az álláskeresők számára teljesen ingyenes, a munkaadók pedig 3, 6 vagy akár 12 hónapos tagságot is vásárolhatnak, amiért cserébe korlátlan mennyiségű pozíciót hirdethetnek meg a mobilalkalmazáson keresztül. A Cvonline.hu úgy döntött, hogy a gazdaság újraindítását a saját eszközeivel is támogatja, ezért most egy hónapig ingyen tagságot kap minden, a Pozi applikációt használó társaság.
Kapcsolódó cikkek
- Új, swipe-alapú munkakereső app segíti a diákokat
- Új funkciókkal és erős társadalmi üzenettel érkezik a LiveRobe 2.0
- Nálunk is elérhető a gyerekek számára kifejlesztett pénzmenedzsment app
- Mobiljegy a Tüke Busz Zrt. járatain
- Hamarosan indul a Bolt ételrendelő szolgáltatása Magyarországon
- Mától Budapesten is elérhető a Lime heti bérletet kínáló LimePass szolgáltatása
- Várakozáson felül teljesített az év első napjaiban a MÁV app
- Már bérletet is lehet vásárolni a MÁV mobilalkalmazás segítségével
- Dunakeszin sem kell futni a busz után
- Így lehetsz képben 52 ország adózási híreivel egy csapásra!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.