A holnap mérnökeit keresik az Engineering Newcomer versennyel
A nyolcadik éve megrendezésre kerülő Engineering Newcomer verseny a kezdő mérnököknek nyújt lehetőséget arra, hogy rangos díjat nyerjenek, bemutassák terveiket és pénzdíjat vigyenek haza.
Az Engineering Newcomer verseny alapítója, a szabványos gépelemek globális szakértőjének számító norelem megerősítette, hogy idén a zsűri a tervezési innováció; a technológiai előny és a piaci lehetőségek; a gépelemek használhatósága és a költségszempontok; a funkcionalitás és a kezelhetőség; nyerő kombinációjára, valamint a műszaki megvalósításra helyezik majd a hangsúlyt.
A CADENAS-szal, valamint a Fachschule für Technik, az MDESIGN, valamint két új résztvevő vállalat, a TENADO és a ZUKEN E3 által alkotott szövetségi együttműködési körrel karöltve megvalósított Engineering Newcomer díjra a világ minden részéről pályázhatnak mérnökök. Korábban olyan tervek vitték el a pálmát, mint az innovatív, könnyű és tartós Ina´lite termosztatikus generátor, amely hőt alakít tiszta villamos energiává; egy innovatív palacktöltő rendszer hobbi- és kézműves sörfőzdék számára; valamint egy kompakt elektromos hajtóműterv és prototípusgyártás, ami megnöveli a járókeretek biztonságát.
A fiatal tehetségek felkarolása, a képzés támogatása és a mérnöki ismeretek átadása vállalati filozófiánk szerves részét képezi - jelentette ki Marcus Schneck, a norelem ügyvezető igazgatója. - A verseny immár nyolcadik éve zajlik és évről évre bővül. Kiemelkedő és inspiráló pályaművek érkeznek a világ minden táján élő hallgatóktól. A készséghiányokat központba állítva befektetünk iparágunk jövőjébe, arra ösztönözve a fiatal tehetségeket, hogy mutassák be alkotásaikat, és mutassák meg a világnak, milyen izgalmas is tud lenni a mérnöki munka.
A Engineering Newcomer 2021 elismerés mellett az 1. hellyel 2000, a 2. hellyel 1000, a 3. hellyel pedig 500 euró pénzjutalom is jár. norelem emellett ingyenes szabványos gépelemekkel és kezelőelemekkel is támogatja a fiatal tehetségeket, amelyeket a jelenlegi és a jövőbeli projektekhez használhatnak fel.
A tavalyi versenyre számos hihetetlen pályamű érkezett. Mindazonáltal az első helyet a német, mönchengladbachi Berufskolleg für Technik und Medien hallgatói szerezték meg, akik egy emelő- és forgatóeszközt fejlesztettek ki, amely lehetővé teszi a kezelő számára, hogy fizikai erőfeszítés nélkül érje el a dobozokban tárolt árukat. Ez megkönnyíti az üzemeltető számára a bent tárolt alkatrészek elérését, különösen fogyatékossággal élő emberek számára - a komissiózást a munkaállomások váltása nélkül lehet lebonyolítani.
A versenyre egyetemek vagy műszaki főiskolák műszaki tudományágainak hallgatói pályázhatnak. A pályaműveket, beleértve a fényképeket, videókat vagy riportokat 2021. július 31-ig kell beadni. A nyertesek megnevezésére és a díjátadó ünnepségre az októberi stuttgarti Motek szakkiállításon kerül sor.
A jelentkezők online jelezhetik érdeklődésüket a https://norelem-academy.com/engineering-newcomer internetes oldalon.
Kapcsolódó cikkek
- Hasznos és gondoskodó robotokat fejlesztenének a lányok
- A világ legnagyobb középiskolai tehetségkutató versenyén magyar tizenévesek a legjobbak között
- Élőben követhető Magyarország legnagyobb informatikai versenyének díjkiosztó ünnepsége
- Sikeres tehetséggondozó verseny a műszaki középiskolákban
- Minden, amire egy egyszerű, automatizált pick-and-place géphez szükség lehet
- Az EIT Health Wild Card programja idén is várja a startupok jelentkezését
- Gépgyártás: A fényes jövő - a jövő szabványos gépelemei
- Keresik Magyarország hallgatói vállalkozóit
- Rekordmennyiségű szavazat érkezett az Ország Játéka versenyen
- Otthonról is bekapcsolódhatnak a diákok az ország legnagyobb informatikai versenyébe
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Most is a Debreceni Egyetem a legjobb választás
Megjelent az online általános felsőoktatási felvételi tájékoztató, melyben a Debreceni Egyetem valamennyi jövő szeptemberben induló képzése, köztük hét új mesterszak is megtalálható. A Debreceni Egyetem jövőre is az ország legszélesebb képzési kínálatával várja a felvételi előtt állókat.
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.