Alkalmazásfejlesztőknek indít nemzetközi versenyt a Huawei
Egymillió dollár összdíjazású alkalmazásfejlesztő versenyt indított a Huawei Technologies. Az AppsUP program célja inspirálni a tehetséges fejlesztőket arra, hogy innovatív helyi alkalmazásokat fejlesszenek. A verseny során a nevezők a Huawei saját, HMS-ökoszisztémáját használhatják.
A viadal győztesei a komoly pénzdíjak és a nemzetközi elismerés mellett teljes körű technikai támogatást is kapnak a Huaweitől alkalmazásaik kifejlesztéséhez. A versenyre a világ bármely országából bárki nevezhet, tanulóktól kezdve újonc és tapasztalt fejlesztőkig.
Indulása óta a Huawei AppsUp vonzza a fiatal mérnököket és alkalmazásfejlesztőket. A tavalyi évben több mint háromezer csapat nevezett és több ezer innovatív HMS-alkalmazás ötletét nyújtották be a legkülönbözőbb területeken, többek között az egészség és fitnesz, oktatás, mezőgazdaság, környezetvédelem, közlekedés és közbiztonság területén is új appok születtek. A tavalyi nyertesek között volt a Catrobat fejlesztőcég, amely a Pocket Code nevű, kódolást tanító alkalmazással elnyerte a Legjobb App díját, illetve a svéd Runbit, ami arra ösztönzi a felhasználókat, hogy sétáljanak, fussanak vagy kocogjanak, mindezt egy szórakoztató játék keretei között.
„HMS Innovate for All”
A Huawei AppsUp fejlesztői versenye lehetőséget ad a tehetséges fejlesztők számára, hogy nemzetközi elismerést szerezhessenek, emellett a viadal összdíjazása eléri az egymillió dollárt. A sikeres nevezők átfogó technikai támogatást is kapnak a vállalattól ahhoz, hogy új ajtókat nyissanak meg az alkalmazás-innováció világában. A versenyre bárki nevezhet, tanulóktól kezdve újonc és tapasztalt fejlesztőkig. A verseny öt régióban – Európa, Ázsiai-Csendes-óceáni térség, Latin-Amerika, Közel-Kelet és Afrika, illetve Kína – zajlik majd, tematikája pedig a „HMS Innovate for All”.
Az idei AppsUP versenyzői a fődíj mellett több más elismerésért is megküzdhetnek majd. Ezek egyike például az idén bevezetett Tech Women’s Award, az Excellent Student Award és a Best HMS Core Innovation Award. A pénzjutalmak mellett a döntősök alkalmazásai a Huawei AppGalleryben is kiemelt helyre kerülnek, így akár 700 millió Huawei mobileszköz-felhasználóhoz is eljuthatnak.
„A Huawei elkötelezett amellett, hogy a technológia mindenkihez eljusson és a digitális világunkban senki nem maradjon le a fejlődésben. Reméljük, hogy az AppsUP versenyünkkel valódi kihívás elé állíthatjuk alkalmazásfejlesztők következő generációját, hogy olyan appokat fejlesszenek, amivel a felhasználók könnyedén eligazodnak majd az egyre összekapcsoltabb digitális világban. A verseny középpontjában az innováció áll, és várjuk azokat a megoldásokat, amelyeket a fejlesztők a Huawei Mobile Services segítségével létrehoznak majd” – mondta Dr. Jaime Gonzalo, a Huawei Mobile Services európai alelnöke.
Augusztus 20-ig lehet nevezni
Az AppsUp versenyre augusztus 20-ig a Huawei Technologies hivatalos honlapján lehet regisztrálni egyénileg, vagy legfeljebb háromfős csapatban. Minden alkalmazást a HMS Core-ral kell fejleszteni és feltölteni a verseny honlapján 2021. augusztus 20-án 18:00-ig. A technológiai, pénzügyi és játékipari szakértőkből, illetve a Huawei vezetőiből álló zsűri minden nevezést a funkcionalitás, az innováció, a társadalmi érték és a felhasználói élmény alapján értékel majd.
Az öt régió legjobb húsz-húsz alkalmazására ezután a verseny honlapján és az AppGalleryben lehet majd szavazni. Az értékelés a szavazatok és az adott alkalmazás letöltéseinek száma alapján történik majd.
A döntősök októberben regionális eseményeken mutathatják be alkalmazásukat a szakértői zsűrinek, akik átfogó értékelési módszer alapján rangsorolják a húsz nevezést a végső győztesek megállapításához.
Díjak
A Huawei AppsUp nyolc kategóriában hirdet győzteseket. A Best App, a Best Game, a Best Social, az Impact, Excellent Student Award, a Tech Women’s Award és a Best HMS Core Innovation Award kategóriában egyaránt három-három, míg az All Scenario Coverage Award egy, a Honourable Mention indulóit pedig öt díjjal jutalmazza.
Kapcsolódó cikkek
- Globálisan rekordszámú magyar diák vett részt a Huawei technológiai tehetségprogramján
- Új okosórákat mutatott be Magyarországon a Huawei
- A SofaScore-ral indít közös EB-játékot a Huawei
- Új kiberbiztonsági központot nyitott a Huawei Technologies
- Számos új eszközt és saját operációs rendszerét is bemutatta a Huawei
- A magyarok közel kétharmada már a felhőben tárolja az adatait
- A fiatal felhasználókat célozza meg a Huawei új notebookja
- Magyar fejlesztésű appok, melyek meghódították a világot
- A Huawei új technológiájával sokkal gyorsabban juthat el a szélessávú internet minden otthonba
- Két új MateBook-ot hoz Magyarországra a Huawei
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.