Alkalmazásfejlesztőknek indít nemzetközi versenyt a Huawei
Egymillió dollár összdíjazású alkalmazásfejlesztő versenyt indított a Huawei Technologies. Az AppsUP program célja inspirálni a tehetséges fejlesztőket arra, hogy innovatív helyi alkalmazásokat fejlesszenek. A verseny során a nevezők a Huawei saját, HMS-ökoszisztémáját használhatják.
A viadal győztesei a komoly pénzdíjak és a nemzetközi elismerés mellett teljes körű technikai támogatást is kapnak a Huaweitől alkalmazásaik kifejlesztéséhez. A versenyre a világ bármely országából bárki nevezhet, tanulóktól kezdve újonc és tapasztalt fejlesztőkig.
Indulása óta a Huawei AppsUp vonzza a fiatal mérnököket és alkalmazásfejlesztőket. A tavalyi évben több mint háromezer csapat nevezett és több ezer innovatív HMS-alkalmazás ötletét nyújtották be a legkülönbözőbb területeken, többek között az egészség és fitnesz, oktatás, mezőgazdaság, környezetvédelem, közlekedés és közbiztonság területén is új appok születtek. A tavalyi nyertesek között volt a Catrobat fejlesztőcég, amely a Pocket Code nevű, kódolást tanító alkalmazással elnyerte a Legjobb App díját, illetve a svéd Runbit, ami arra ösztönzi a felhasználókat, hogy sétáljanak, fussanak vagy kocogjanak, mindezt egy szórakoztató játék keretei között.
„HMS Innovate for All”
A Huawei AppsUp fejlesztői versenye lehetőséget ad a tehetséges fejlesztők számára, hogy nemzetközi elismerést szerezhessenek, emellett a viadal összdíjazása eléri az egymillió dollárt. A sikeres nevezők átfogó technikai támogatást is kapnak a vállalattól ahhoz, hogy új ajtókat nyissanak meg az alkalmazás-innováció világában. A versenyre bárki nevezhet, tanulóktól kezdve újonc és tapasztalt fejlesztőkig. A verseny öt régióban – Európa, Ázsiai-Csendes-óceáni térség, Latin-Amerika, Közel-Kelet és Afrika, illetve Kína – zajlik majd, tematikája pedig a „HMS Innovate for All”.
Az idei AppsUP versenyzői a fődíj mellett több más elismerésért is megküzdhetnek majd. Ezek egyike például az idén bevezetett Tech Women’s Award, az Excellent Student Award és a Best HMS Core Innovation Award. A pénzjutalmak mellett a döntősök alkalmazásai a Huawei AppGalleryben is kiemelt helyre kerülnek, így akár 700 millió Huawei mobileszköz-felhasználóhoz is eljuthatnak.
„A Huawei elkötelezett amellett, hogy a technológia mindenkihez eljusson és a digitális világunkban senki nem maradjon le a fejlődésben. Reméljük, hogy az AppsUP versenyünkkel valódi kihívás elé állíthatjuk alkalmazásfejlesztők következő generációját, hogy olyan appokat fejlesszenek, amivel a felhasználók könnyedén eligazodnak majd az egyre összekapcsoltabb digitális világban. A verseny középpontjában az innováció áll, és várjuk azokat a megoldásokat, amelyeket a fejlesztők a Huawei Mobile Services segítségével létrehoznak majd” – mondta Dr. Jaime Gonzalo, a Huawei Mobile Services európai alelnöke.
Augusztus 20-ig lehet nevezni
Az AppsUp versenyre augusztus 20-ig a Huawei Technologies hivatalos honlapján lehet regisztrálni egyénileg, vagy legfeljebb háromfős csapatban. Minden alkalmazást a HMS Core-ral kell fejleszteni és feltölteni a verseny honlapján 2021. augusztus 20-án 18:00-ig. A technológiai, pénzügyi és játékipari szakértőkből, illetve a Huawei vezetőiből álló zsűri minden nevezést a funkcionalitás, az innováció, a társadalmi érték és a felhasználói élmény alapján értékel majd.
Az öt régió legjobb húsz-húsz alkalmazására ezután a verseny honlapján és az AppGalleryben lehet majd szavazni. Az értékelés a szavazatok és az adott alkalmazás letöltéseinek száma alapján történik majd.
A döntősök októberben regionális eseményeken mutathatják be alkalmazásukat a szakértői zsűrinek, akik átfogó értékelési módszer alapján rangsorolják a húsz nevezést a végső győztesek megállapításához.
Díjak
A Huawei AppsUp nyolc kategóriában hirdet győzteseket. A Best App, a Best Game, a Best Social, az Impact, Excellent Student Award, a Tech Women’s Award és a Best HMS Core Innovation Award kategóriában egyaránt három-három, míg az All Scenario Coverage Award egy, a Honourable Mention indulóit pedig öt díjjal jutalmazza.
Kapcsolódó cikkek
- Globálisan rekordszámú magyar diák vett részt a Huawei technológiai tehetségprogramján
- Új okosórákat mutatott be Magyarországon a Huawei
- A SofaScore-ral indít közös EB-játékot a Huawei
- Új kiberbiztonsági központot nyitott a Huawei Technologies
- Számos új eszközt és saját operációs rendszerét is bemutatta a Huawei
- A magyarok közel kétharmada már a felhőben tárolja az adatait
- A fiatal felhasználókat célozza meg a Huawei új notebookja
- Magyar fejlesztésű appok, melyek meghódították a világot
- A Huawei új technológiájával sokkal gyorsabban juthat el a szélessávú internet minden otthonba
- Két új MateBook-ot hoz Magyarországra a Huawei
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.