Bővíti partnerségi kapcsolatát a VELUX Cégcsoport és a Schneider Electric

forrás: Prím Online, 2021. szeptember 23. 09:58

A tetőablakok piacán vezető VELUX Cégcsoport, valamint az energiakezelés és az automatizáció terén végbemenő digitális átállásában érdekelt világvezető vállalat, a Schneider Electric bejelentette partnerkapcsolatuk bővítését, amelynek célja, hogy lehetővé tegye a VELUX Cégcsoport számára a karbonsemlegességi vállalásainak elérését 2030-ra. A vállalatok célja, hogy felgyorsítsák a teljes karbonsemlegesség megvalósítását, az éghajlatváltozást érintő, egyre inkább szükségessé váló, proaktív gondolkodás jegyében.

 

•  A Velux Cégcsoport a Schneider Electric közreműködésével gyorsított ütemű dekarbonizációs stratégiát dolgoz ki, amely lehetővé teszi a teljes karbonsemlegességi vállalás korábbi elérését

•  A most bejelentett partnerkapcsolati bővülés a korábban már ismertetett, megújuló energiával kapcsolatos szolgáltatásokra épülve jön létre

 

Míg a korábbi bejelentés értelmében a Schneider Electric csupán az RE100-as célkitűzések elérésében támogatta volna a VELUX Cégcsoportot, 2023-ra 100%-ban átállítva a vállalatcsoportot a megújuló elektromos áram használatára, az új megállapodás következtében a Schneider Electric egy olyan zéró károsanyag-kibocsátást célzó, átfogó programcsomagot állít majd össze, amely a VELUX Cégcsoport valamennyi gyára számára az energiahasználat csökkentése mellett, a megújuló energiakapacitás növelését kívánja előmozdítani.

 

„A vállalatoknak, a kormányzati szerveknek és a társadalomnak együttesen többet kell tennie ahhoz, hogy a szén-dioxid-kibocsátás csökkentésével párhuzamosan képesek legyünk megbirkózni az éghajlatváltozás problémájával, ráadásul gyorsan kell cselekednünk” – nyilatkozta Jörn Neubert, a VELUX Cégcsoport ellátásért felelős alelnöke. „Amellett, hogy jelentős összegeket különítettük el az éghajlatváltozással kapcsolatos tevékenységek finanszírozására, a VELUX Cégcsoport azon dolgozik, hogy felszámolja a működési korlátokat, ha a klímastratégia, valamint a vállalásainak priorizálásáról van szó. Azért esett a választásunk a Schneider Electric vállalatra, mert közösek az értékeink, és a Schneider Electric képességeire támaszkodva közösen kialakítható, majd meg is valósítható egy globális programcsomag. Együttműködésünk biztosítja majd, hogy a lehető leggyorsabban haladjunk.”

 

 

A kibővített partnerség célja, hogy a VELUX Cégcsoport 2030-ra 100%-ban karbonsemlegessé váljon, majd a cégcsoport fennállásának 100. évfordulójára 2041-ben elérje a teljes, történelmi karbonsemlegességet (1. és 2. számú célkitűzés). Az úttörő jellegű elköteleződés értelmében a cégcsoport nemcsak az eddigi, hanem a jövőbeni karbonlábnyomának méretét is csökkenteni kívánja, összhangban a Párizsi Egyezmény 1,5 °C-os forgatókönyvével, miközben a Természetvédelmi Világalap (WWF) erdővédelmi projektjeiben is világszerte szerepet vállal. A VELUX Cégcsoport ugyanakkor azon is dolgozik, hogy 2030-ra teljes értéklánca mentén a felére csökkentse a szén-dioxid-kibocsátását (3. számú célkitűzés).

 

„Igazán büszkék vagyunk arra, hogy a VELUX Cégcsoport karbonsemlegességi partnere lehetünk” – mondta Christel Heydemann, a Schneider Electric európai tevékenységeiért felelős ügyvezető alelnöke. „A gyors természetvédelmi lépések megtétele kulcsfontosságú ahhoz, hogy elkerülhessük a globális felmelegedés legkellemetlenebb következményeit. Tisztában vagyunk vele, hogy az olyan bizonyított dekarbonizációs megoldásoknak köszönhetően, mint az erőforrás-hatékonyság, a megújuló energia onsite és offsite beszerzése, valamint a minőségi szén-dioxid-kibocsátási egységek és kompenzációk, meg lehet valósítani a 1,5 °C-os felmelegedés forgatókönyvét – akár már ma is. Örülünk, hogy a VELUX Cégcsoport felismerte a klímaváltozás sürgető problémáját, és gyorsítani szeretne a környezetvédelmi intézkedéseinek folyamatán, megcélozva az abszolút nulla kibocsátást jóval 2050 előtt.”

 

A hároméves partnerkapcsolati egyezmény hatálya a VELUX Cégcsoport valamennyi telephelyére kiterjed. A Schneider Electric globális dekarbonizációs programcsomagjának részét képezi:

•  a VELUX Cégcsoport valamennyi gyártelepének energetikai kiértékelése, majd az eredmények alapján egy karbonsemlegességet célzó program összeállítása és bevezetése;

•  a VELUX Cégcsoport energetikai kiválósági programjának támogatása az ISO50001-es szabványnak megfelelően, az energiahatékonysági tevékenységek segítése, a helyszíni megújuló energiára épülő fűtés és energiakapacitás kiépítése a fosszilis tüzelőanyagok fokozatos kivezetése jegyében;

•  az energiahasználat nyilvántartására és kielemzésére szolgáló globális felügyeleti rendszer bevezetése a Schneider Electric EcoStructure™ erőforrás-tanácsadó megoldásának használatával.

 

A VELUX Cégcsoport elsődlegesen a két legtöbb energiával működő üzemében fogja mérni az akcióterv hatékonyságát; a németországi JTJ Sonneborn Industrie GmbH, valamit a lengyel NM Polska Sp. z.o.o. gyárakban. Ez a két telephely a VELUX Cégcsoport energiafelhasználásának mintegy 25%-áért felelős. A helyszíneken jelentős beruházásokra lehet számítani; a zöld villamos energiával működő hőszivattyúk telepítésével vagy a helyszínen rendelkezésre álló tanúsított (FSC/PEFC) erdőkből származó fahulladék felhasználásával megvalósulhat a megújuló energiával működő fűtésrendszer kiépítése. A tervek szerint a VELUX napelemmel működő berendezésekre is beruház majd, tovább javítva a telephelyek energiahatékonyságát, az ellátási rendszerek, a termelési folyamatok, továbbá az energiagazdálkodás optimalizálása révén.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01