Hibakeresés helyett okos szoftver

forrás: Prím Online, 2021. szeptember 28. 19:20

Már szinte minden szervezetnél használnak valamilyen monitoring- vagy naplózó szoftvert arra, hogy nyomon kövessék a vállalati rendszerekben zajló informatikai folyamatokat és eseményeket, és ellenőrizzék az alkalmazások teljesítményét. A problémát csupán az jelenti az IT-szakemberek számára, hogy átlássák ezt a rengeteg adatot, amelyek mennyisége folyamatosan nő, így megnehezíti a rendszerben előforduló hibák, illetve azok okainak azonosítását. 

A Micro Focus szakértői szerint azonban a megfelelő ernyőeszköz segítségével minden szükséges információ rendszerezhető és kinyerhető, így a mesterséges intelligencia és a prediktív analitika képességeinek kihasználásával akár előre is megjósolhatók az esetleges problémák. 

 

Az adatok mennyisége óriási mértékben nő a különböző IT-szolgáltatásokban, alkalmazásokban és eszközökön. A vállalati IT-csapatok számára pedig komoly kihívást jelent, hogy a különféle szolgáltatások teljesítményére vonatkozó adatmennyiséget kezeljék, és megfelelő információkat nyerjenek ki belőlük. Az adatok ugyanis szétszórtan találhatók az infrastruktúrában, így az azokat összegyűjtő rendszerek nem biztosítanak rálátást a teljes környezetre, hiába próbálják őket átfogó módon kezelni, elemezni és értelmezni.

 

 

Mindent egy kalap alatt

A kihívásra megoldást jelenthet egy olyan ernyőeszköz, amely képes összegyűjteni, integrálni és feldolgozni minden adatot az összes rendszerből, így hasznos támogatást jelent az IT-szakemberek számára. A Micro Focus Operations Bridge például minden olyan nyers adatot és naplófájlt tud elemezni, amit a különböző monitoringeszközök gyűjtenek az infrastruktúrán belül. Majd ezeket összesíti is egyetlen felületen, így teljes átláthatóságot kínál, ezáltal lehetővé teszi különféle hasznos jelentések készítését. 

 

A szoftver arra is lehetőséget nyújt az IT-szakértőknek, hogy az esetleges meghibásodások során gyorsan feltérképezzék a hibák kiváltó okát, és megtalálják rájuk a megoldást. Ez azért lehet hasznos, mert például egy alkalmazás váratlan leállásánál rengeteg különféle összetevő okozhatja a problémát, és manuális módszerekkel hosszú időbe telne egyesével megvizsgálni, melyik komponens okozza a meghibásodást. 

 

Kiemelkedő intelligencia

A piacon több hasonló eszköz is található, amely képes bizonyos szintű automatizálással és elemzéssel segíteni a működés hatékonyabbá tételét. A Micro Focus megoldása azonban nem csupán összesíti és elemzi az adatokat, de mesterséges intelligenciát is alkalmaz a felmerülő problémák azonosításában és orvoslásában. 

 

Emellett prediktív analitikával már nem csupán a meglévő problémákat tudja azonosítani, de előre is jelzi az esetleges teljesítménybeli problémákat, illetve kihívásokat minden szolgáltatásban és alkalmazásban, még mielőtt azok üzleti problémákat okoznának. A megoldás innovatív big data analízist használ, melynek eredményét könnyen kezelhető felhasználói felületen és gyorsan lekérdezhető adatbázisban összesíti és teszi elérhetővé minden IT-szakember számára, akinek szüksége lehet ezekre az eredményekre. 

 

A kiemelkedő képességeket nemrégiben a Research in Action piackutató vállalat is elismerte, és ezek alapján a piacvezetők közé sorolta a Micro Focust az IT-üzemeltetést segítő, mesterséges intelligenciát és prediktív analitikát is használó megoldások között. Az elemző a jelentésében kiemelte, hogy az Operations Bridge a beágyazott új OPTIC platformmal kiegészülve jelentős előrelépést képvisel a digitális átalakulásban.

 

Mindenkinek hasznos

A megoldás eredetileg az IT-üzemeltetők feladatát hivatott megkönnyíteni, ám a fejlett funkcióknak köszönhetően már az alkalmazásfejlesztő és support csapatoknak is hasznos információkat nyújt, és teljes rálátást biztosít a saját területeikre. Ezzel pedig lehetővé teszi számukra, hogy előre jelezzenek és szükség esetén megelőzzenek bizonyos problémákat a fejlesztés alatt álló alkalmazások, illetve az általuk támogatott szolgáltatások esetében. Ez az ő esetükben is hasznos segítség, hiszen a hibák okainak manuális felkutatása sok időt és energiát emésztene fel. 

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.

2024. december 18. 13:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32

Először készült felmérés a magyarországi retail media helyzetéről

2024. december 6. 18:14