Új adatközponti megoldás a piacon
Tovább bővítette adatközponti portfólióját a Schneider Electric, a társaság bemutatta az Easy Micro Data Center termékcsaládot. Az új termékek méretük és integrált kialakításuk miatt gyorsan és költséghatékonyan telepíthetők.
A több telephellyel rendelkező vállalkozások számára kínál újabb lehetőséget számítási feladatokat végző berendezéseik megbízható, gyors és költséghatékony telepítésére a Schneider Electric Micro Data Center termékcsaládjának új sorozata, az Easy Micro Data Center, ami szabványos IT és kereskedelmi környezetben is kiválóan alkalmazható. Az Európában, Dél-Amerikában, Kelet-Ázsiában, a Közel-Keleten és Afrikában már elérhető Easy Micro Data Centerek a Schneider Electric közelmúltban bevezetett Easy Racks és Enclosures szabványosításával készülnek. Gyárilag integrálták beléjük az Easy UPS szünetmentes tápegységeket (UPS), az Easy Power Distribution Units energiaelosztó megoldást (PDU), valamint környezeti érzékelők és hűtési rendszerek teljes választékát is tartalmazzák. Az Easy Micro Data Center termékek emellett hálózati kapcsolattal is rendelkeznek, ami lehetővé teszi a webalapú távfelügyeletet, illetve kiegészítő opciók is rendelkezésre állnak a Schneider Electric EcoStruxure IT-szoftveréhez, így bárhonnan biztonságosan, valós időben menedzselhetők.
A magas szintű előzetes integrációnak és az alapos tesztelésnek köszönhetően az Easy Micro Data Center lényegesen felgyorsítja az IT-megoldásszállítók, rendszerintegrátorok és értéknövelt viszonteladók (VAR) számára a telepítést, akár 2-4 héten belül konfigurálhatják és a helyszínre szállíthatják ezeket a berendezéseket. Ennek köszönhetően a Schneider Electric új termékcsaládja kiváló választás azon vállalkozások számára, amelyek rövid telepítési idővel szeretnének rugalmas, megbízható és költséghatékony adatközponti megoldáshoz jutni.
Méretük és integrált kialakításuk miatt ugyanis az Easy Micro Data Center költséghatékonyan telepíthetők bármilyen edge computing vagy elosztott IT-környezetben. A Schneider Electric adatai szerint a telephelyeken elhelyezett mikroadatközpontok akár 42-48 százalékos költségmegtakarítást is hozhatnak a hagyományos, központosított létesítményekhez képest.
Az Easy Micro Data Center C-sorozatú modelljei zárt burkolatban készülnek, amelyek kereskedelmi környezetben, például egy szabványos irodában vagy üzlethelyiségben történő telepítésre is alkalmasak. Az Easy Micro Data Center S-sorozata pedig szellőztetett burkolatot tartalmaz, így szabványos IT-környezetekben, például hálózati szekrényekbe és szerverszobákba telepíthető.
"Napjainkban a rugalmasság, a hatékonyság és a telepítés gyorsasága alapvető szempontok a fizikai informatikai infrastruktúra esetében. Az a képesség, hogy az informatikai erőforrások bármilyen környezetben rendelkezésre állhatnak, nagyfokú rugalmasságot nyújt a vállalkozások számára, de ehhez az is kell, hogy biztosak lehessenek abban, hogy megbízhatóan, a specifikációnak megfelelően és a költségkereten belül jutnak hozzá ezekhez a megoldásokhoz. A felhőn keresztüli távfelügyeletet lehetővé tevő, beépített menedzsmentszoftver révén az Easy Micro Data Center lehetővé teszi a több telephelyen található informatikai infrastruktúra hatékony kezelését, ezáltal a megbízhatóság, a megfizethetőség és az agilitás optimális kombinációját biztosítják az ügyfelek számára" – mondta el Rob McKernan, a Schneider Electric Secure Power üzletágának Europáért felelős vezető alelnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Így lehetnek versenyképesek az adatközpontok
- Még több adatközponti fejlesztés jön, kulcskérdés lehet a biztonság
- Különleges fejlesztéssel hódíthatnak az MI-megoldások
- Adatközpont-bővítés a nulláról 7 hónap alatt
- Sláger a hibrid, de nehéz kezelni
- Egyre forróbbak az adatközpontok!
- Perem, ahol a babér terem, avagy edge computing költséghatékonyan
- Ne csak a kibertámadásoktól védjük adatainkat!
- Komoly változások a peremen
- A Schneider Electric új energiaellátási megoldásokkal támogatja az előregyártott, moduláris adatközpontokat
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.