Elindult a K&H Vigyázz, kész, pénz! vetélkedő
A pénzügyi tudatosság fejlesztését több mint tíz éve kiemelten kezelő K&H ismét megrendezi a K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedőt, amelyen 3-5 fős csapatokban általános és középiskolába járó diákok vehetnek részt. Az idei vetélkedés középpontjában a fenntarthatóság és a mindennapi életet átszövő digitalizáció áll majd. A csapatok díjazására a K&H közel 4 millió forint összértékben készül, a legjobbak innovatív digitális eszközöket nyerhetnek. A versenyre több ezer diák jelentkezését várják 2022. január 14-ig az ország minden részéből.
A mindennapi pénzügyek kezelése, a takarékoskodás, összességében a tudatos pénzügyi döntések meghozatala nem mindig egyszerű feladat. A K&H társadalmi felelősségvállalási programjának már több mint tíz éve szerves része a pénzügyi edukáció, mivel hisznek abban, hogy az általános pénzügyek ismerete hosszú távon hasznos tudást jelent a később helyes döntések meghozatalához.
Miért?
A K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedő különlegessége, hogy a gyerekek gyakorlati pénzügyi ismeretekre tehetnek szert játékos formában. A verseny feladatai elsősorban a vigyázz#KáPé vlogon és az ehhez kapcsolódó mobilapplikáción található tananyagra épülnek. A verseny korábbi évadaihoz hasonlóan a K&H naprakész és a korosztály igényeihez igazodó felkészítő anyagokkal segíti a csapatokat. „A K&H vetélkedőjében, idén az utóbbi évek trendjének megfelelően a digitalizáció és újdonságként a fenntarthatóság kap kiemelt szerepet. Úgy gondoljuk, hogy ezek ma már alapjaiban határozzák meg a mindennapjainkat és nagy hatást gyakorolnak az élet más területeire is.” - mondta a versenyről Horváth Magyary Voljc Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója.
Kiknek és mikor?
A versenyre 3-11. osztályos, általános és középiskolások nevezhetnek, 3-5 fős csapatokat alkotva. Az indulókat a csapatok 18. év feletti felkészítője - például a pedagógus vagy az egyik csapattag gondviselője - nevezheti be a versenyre.
- K&H Vigyázz, kész, pénz! vetélkedőre a verseny hivatalos weboldalán már lehet nevezni, a végső nevezési határidő 2022. január 14.
- A vetélkedőre kizárólag online nevezést fogad el a K&H.
A verseny több szakaszból áll, melyet a fenntarthatóság jegyében teljesen online tartanak, az első két forduló után lesz a regionális középdöntő, amit az országos döntő követ, amelyre várhatóan 2022. május 10-11-én kerül sor.
Hogyan?
A verseny zsűrije megoldókulcs alapján dönt, vagyis nem ismeri az indulók kilétét. A bírálók a döntést a feladatok helyes megoldása; a kreativitás, újszerű látásmód; a pénzügyi tanulságok, következtetések helyessége; pénzügyi tanácsok, módszerek hasznosíthatósága; beadott feladatmegoldás részletes kidolgozottsága; valamint a megvalósíthatóság alapján dönt a továbbjutásról és a helyezésekről.
A K&H közel 4 millió forint összértékű nyereménnyel készül a vállalkozó kedvű diákok díjazására. A vetélkedőn legjobb eredményt elérő diákok, iskolák és felkészítők többek között táblagépet, okosórát, felső kategóriás okostelefont, digitális fényképezőgépet, és több 100 ezer forint értékű ajándékutalványokat nyerhetnek.
Kapcsolódó cikkek
- Magyar informatikusok kiemelkedő sikere Grazban
- K&H: újabb, menő fizetési megoldás a mindennapokra
- Magyar újítók ötleteit is várja innovációs versenyén a Siemens
- Nemzetközi tudományos versenyen szereztek bronzérmet a SZTAKI kutatói
- Egyetemi hallgatók fogtak össze a pandémia ellen
- A legnagyobb hazai vasútrajongót keresi a Dunakeszi Járműjavító
- A holnap mérnökeit keresik az Engineering Newcomer versennyel
- Hasznos és gondoskodó robotokat fejlesztenének a lányok
- A világ legnagyobb középiskolai tehetségkutató versenyén magyar tizenévesek a legjobbak között
- Élőben követhető Magyarország legnagyobb informatikai versenyének díjkiosztó ünnepsége
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.