A MiR és a CSi közösen automatizálja az anyagmozgatást az FMCG üzemekben
A raklapozással foglalkozó CSi autonóm mobil robot-megoldást (AMR-t) telepít a MiR új robotja, a piac első IP52 besorolással rendelkező AMR-je, azaz a MiR1350 segítségével, és bemutatja, milyen előnyökkel képes szolgálni a teljesen automatizált raklapozás az FMCG piacok számára.
A Mobile Industrial Robots A/S (MiR) bejelentette, hogy integrációs partnerkapcsolatra lép a holland CSi raklapozó-vállalattal, amely teljes körű raklapozási megoldásokat nyújt a világ legnagyobb gyorsan mozgó fogyasztási cikkekkel (FMCG) és csomagolt fogyasztási cikkekkel (CPG) foglalkozó vállalatainak. Az új együttműködés első ajánlata magában foglalja a CSi magas szintű szállítószalagos, réteges raklapozó megoldásának a MiR új MiR1350 autonóm mobil robottal (AMR-el) való integrálását, amely lehetővé teszi a nehézsúlyú raklapok vagy anyagok teljesen automatizált szállítását az FMCG/CPG üzemekben.
A CSi Taros raklapozóját már korábban több szállítószalaggal integrálták a késztermékek raktárakba történő szállítása, illetve az üres raklapok a gép felé történő mozgatása érdekében. A vállalat most a MiR AMR-jét fogja integrálni, amely a raklapokat egy szállítószalagra viszi tárolás céljából, vagy egy raklapcsomagoló futószalagjára adagolja őket. A teljes megoldás zökkenőmentesen működik az ügyfél automatizálási rendszereivel (ERP/WMS).
„A rugalmatlan infrastruktúráknak – melyeknek gyakran részei az olyan szállítószalagok, amelyeket nehezen lehet áthelyezni, amennyiben az üzem kialakításán változtatni kell – már valóban lejárt az idejük. Éppen ezért egy önállóbb és rugalmasabb módot kerestünk a késztermékek mozgatására” – mondta Jan de Bruijn, a CSi Group vezérigazgatója. „Az autonóm mobil robotok képesek biztosítani azt a hatékonyságot, amivel kiváló lehetőséget tudnak teremteni a teljesen automatizált raklapozási munkafolyamatok megteremtésére. A MiR partnereként elhozzuk a piacra az FMCG vállalatoknak világszerte szánt raklapozás következő generációját.”
A MiR1350, amely önállóan szállít akár 1350 kg-s súlyokat is, biztonságosan és gördülékenyen közlekedik emberek és egyéb szállítóeszközök között dinamikus környezetben. A MiR kisebb teherbírással rendelkező AMR-modelljeihez hasonlóan, amelyek csakugyan kompatibilisek a CSi raklapozó megoldásaival, a MiR1350 is szenzorokkal, 3D kamerákkal, és a legújabb lézeres szkennelő-technológiával biztosít 360 fokos látást a pontos és biztonságos közlekedéshez és működéshez. A MiR1350-et arra tervezték, hogy megfeleljen a legfrissebb iparági szabványoknak, beleértve az ISO 3691-4-et és az ANSI/RIA R15.08-1-2020-at is. Továbbá a MiR600-al együtt a piac első IngressProtection52 besorolással rendelkező AMR-je is, ami azt jelenti, hogy alkatrészei védelemmel rendelkeznek a por és a vízcseppek ellen, így magas teljesítményszintet képes biztosítani és alkalmas megbízható működésre gyártósorok végén, valamint raktárakban.
Az együttműködés új alkalmazási területeket nyit meg az AMR-ek előtt az FMCG és egyéb iparágakban
A CSi, amely sikeresen mutatta be a MiR1350-re épített Taros megoldását az idei Fachpack csomagolástechnikai szakkiállításon Németországban, számos szintű automatizálási alkalmazást helyezett már üzembe ügyfeleinek munkafolyamataiban.
“A CSi már alapból rendelkezik olyan rendszerekkel, amelyek közvetlenül képesek csatlakozni az ügyfelek gyártási folyamataihoz, így az AMR-jeink a munkafolyamatba való integrálása szinte zökkenőmentes, mivel egyik rendszerük már részét képezi a munkafolyamatnak” – mondta Vladimir Vovk, a Mobile Industrial Robots globális FMCG-ügyféligazgatója. „Ahogyan a vállalatok meglátják milyen előnyökkel képesek szolgálni a mobil robotok a vállalkozásuk számára, például rugalmassággal, nagyobb biztonsággal, vagy megnövekedett termelékenységgel, további alkalmazásokat is találnak, amelyek szintúgy előnyükre válhatnak. Az a tapasztalatunk, hogy a lehetőségek tárháza szinte végtelen, és a CSi segítségével támogatni tudjuk az FMCG/CPG vállalatokat, hogy ezekből minél többet meg tudjanak valósítani.”
Kapcsolódó cikkek
- Újabb robotikai ágazat van feltörekvőben
- Robotikai világszínvonal Esztergomból
- A belső logisztika fejlesztése autonóm mobil robotok nagy flottáival
- Robotizáció – válasz a pandémia által okozott kihívásokra
- Nagyteljesítményű autonóm mobil robotokat dob piacra a Mi
- Mobil munkapaddá váltak a robotok egy olaszországi üzemben
- Automatizált belső szállítás
- Magas termelékenység, alacsony költségek
- Globális stratégiai együttműködésre lép a MiR és a Koch Industries
- Repülőrajtot vett 2021-ben a MiR
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.