A digitalizációt is a klímavédelem szolgálatába állítaná Bécs
Miként tehetik a digitális szolgáltatások és eszközök klímabarátabbá a városokat? Milyen technológiai kihívásokkal jár a városok együttműködése és hálózatosodása? Ilyen és hasonló kérdésekre keresik a választ a Digital Days konferencián, amelyet 2021. október 18-19-én rendeznek meg Bécsben.
A digitalizáció és a fenntarthatóság kölcsönhatásai, a digitális technológiákban rejlő lehetőségek, ezek szerepe a klímacélok megvalósításában – ezek a fő témái az idei Digital Days konferenciának, amelyet „Zseniálisan digitális: a fenntartható Bécs” mottóval rendeznek meg. A kétnapos rendezvényen politikai, közigazgatási, gazdasági és tudományos szakemberek a közönséggel közösen járják körbe a digitalizáció és a fenntarthatóság összekapcsolásának lehetőségeit és határait annak érdekében, hogy a városok megvalósíthassák klímavédelmi céljaikat és együttműködhessenek ezen a területen.
Elisabeth Oberzaucher, a Bécsi Egyetem viselkedésbiológusa nyitóbeszédében például arra keresi majd a választ, miként lehet úgy kialakítani az okosvárosokat, hogy azzal egyidejűleg azok minden lakójánál ösztönözzék a fenntarthatóságra való törekvést.
A 2021. október 18-19. között az Erste Campuson és online megtartott konferenciának két angol nyelvű nemzetközi panele is lesz, amelyen Bécs mellett Krakkó, Zágráb, Ljubljana, Szófia, Prága, Berlin, Amszterdam és a Svájci Smart City Szövetség képviselői is részt vesznek. Szó lesz többek között arról, hogy az új digitalizációs technológiák mennyiben járulhatnak hozzá a projektek sikeres megvalósításához, illetve ezek átadásához más városok számára. Hiszen a digitális standardizáció megkönnyíti az együttműködést és a valós időben történő hálózatépítést. Melyek azok a területek, ahol a digitális technológiák támogatják a városok közötti tapasztalatcserét és az egymástól tanulást, és hol van az a pont, ahol már akadályozzák?
Pódiumbeszélgetés a tavalyi Digital Days konferencián / Urban Innovation Vienna / David Bohmann
Előadások, workshopok, a 10 éves évfordulóját ünneplő Open Data Wien és Digital Girls Hackathlon is szerepelnek a konferencia programján. A rendezvény lezárásaként negyedik alkalomal ítélik oda a Hedy Lamarr-Díjat. A tízezer euróval dotált elismerést olyan osztrák kutatónők vehetik át, akik kiemelkedő teljesítményt nyújtottak az információtechnológia területén.
A rendezvényen a részvétel ingyenes. Regisztráció és live-stream: https://didays.digitalcity.wien/
Kapcsolódó cikkek
- Digiméter: látszólag megakadt a hazai kkv-k digitalizációja
- Világpremier: A DB és a Siemens bemutatják az első önvezető vonatot
- Összefogás a hazai KKV-k digitális felzárkóztatásáért
- Budapestre érkeznek a világ legfejlettebb digitális társadalmának megalkotói
- A legjobb munkatársait veszítheti el az a cég, aki nem biztosít home office-t
- A 3G küszöbön álló búcsúja során a hírközlési hatóság a fogyasztók védelmére összpontosít
- A média hatása a gyermekekre és fiatalokra
- Digitális összefogásra hív fel az idei MENTA konferencián az IVSZ
- Egész napos konferenciával várja az e-sport iránt érdeklődőket a HUNESZ
- Idén is megrendezik a think.BDPST konferenciát
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.