Siemens infrastruktúrán tölti kibocsátásmentes elektromos buszait Ausztrália
A Custom Denning, Ausztrália egyik vezető buszgyártója, a Siemens elektromos busztöltő állomásait és digitális pályaudvar-felügyeleti megoldását választotta hazai tervezésű és gyártású Element e-buszaihoz.
Huszonegy százalékos részesedéssel a teherautók és az autóbuszok adják az ausztrál közlekedés gázkibocsátásának második legnagyobb szeletét. Az állami kormányzatok ezért Ausztrália-szerte az alacsony kibocsátású közlekedésre történő átállást szorgalmazzák. Új-Dél-Wales célja például, hogy 2030-ra 8300 buszt számláló, teljes flottáját kibocsátásmentessé teszi.
A Siemens Sicharge UC rendszere 50-től 600 kilowattig a teljes teljesítménytartományt lefedi, és akár 1000 volt feszültségen is működtethető, ami optimális rugalmasságot biztosít az elektromos buszpályaudvarok kialakításához.
„Tekintettel arra, hogy a töltő infrastruktúrák technológiája gyorsan változhat, a helyi gyártóknak érdemes olyan élenjáró szállítóval dolgozniuk, mint a Siemens” – mondta Scott Dunn, a Custom Denning ügyvezető igazgatója.
A Siemens okos depófelügyeleti megoldása a töltés intelligens ütemezését is lehetővé teszi. A közlekedési vállalatok így az éjszakai, alacsonyabb tarifákból származó előnyöket kiaknázva biztosíthatják, hogy a reggeli üzemkezdésre minden elektromos autóbuszuk elérje a megcélzott töltöttségi szintet.
Kapcsolódó cikkek
- A Siemens kapcsolja össze digitálisan az Expo 2020 épületeit
- A világ legokosabb kampuszát hozzák létre
- Önvezető villamos a kocsiszínben
- Magyar újítók ötleteit is várja innovációs versenyén a Siemens
- E-közlekedéssel erősítenek a svájci nagyvárosok
- Útnak indult a Yunex Traffic márka
- A Siemens Mobility 3,4 milliárd dollár értékben szerződött egy amerikai vasúttársasággal
- A Siemens Mobility korszerűsíti Hollandia legnagyobb rendezőpályaudvarát
- Vezetőváltás a hazai Siemensnél
- Frissítette épületfelügyeleti szoftverét a Siemens
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.