Magyar nyelvű szekció az idei Ignite programjában
A Windows 11-ről is szó lesz, sok egyéb újdonság mellett, az idei Microsoft Ignite nemzetközi fejlesztői konferencián, amelyre 2021. november 2. és 4. között kerül sor a virtuális térben. Aki nem tud részt venni az esemény mindhárom napján, az a legfontosabb újdonságokról egy félórás összefoglalót is meghallgathat a Microsoft Magyarország szakértőinek tolmácsolásában. A magyar nyelvű szekció november 3-án, délután 4:30 és 5 óra között lesz. Regisztrálni azonban már most is lehet!
Október elején elérhetővé vált a Windows 11, de még mindig nem tudunk eleget róla. November 2-4-én viszont lesz újra Microsoft Ignite, a Microsoft éves, nemzetközi fejlesztői konferenciája, amelynek az egyik kiemelt témája éppen ez lesz.
Olyan előadók szólalnak fel, mint Satya Nadella, a Microsoft vezérigazgatója, Scott Guthrie, a cég felhőtechnológiáért és mesterséges intelligenciáért felelős ügyvezető alelnöke, vagy James Phillips, a digitális transzformációs platformért felelős vezető. Lesz szó hibrid munkavégzésről, újgenerációs üzleti megoldásokról, felhőtechnológiai innovációkról és kiberbiztonsági megoldásokról. Ahogy máskor is: lesz képzés, szakértői tanácsadás és lesz mód az ismerkedésre, kapcsolatépítésre is.
A Microsoft Magyarország az idén először magyar nyelvű szekcióval is csatlakozik az eseményhez, ahol hazai szakértőkkel lehet megbeszélni az Ignite-on elhangzottakat. A magyar szekcióban november 3-án délután fél öttől a Microsoft Magyarország szakértői foglalják majd össze az Ignite konferenciának kifejezetten a magyar piac számára érdekes újdonságait. A “Minden, amit az Ignite-ról tudni akarsz, de nem volt (lesz) időd meghallgatni” című blokk résztvevői a Microsoft Magyarország részéről Csanak Gabriella, operatív és marketing vezető, Kis Zoltán, a felhőüzletág vezetője, Török Zsolt fejlesztő lesznek, hozzájuk csatlakozik a vállalat egyik kiemelt partnere, a KingSol Zrt. vezérigazgatója. Az előadók, természetesen, szívesen válaszolnak a résztvevők kérdéseire is.
Az esemény jó alkalom lesz a hazai közönség tagjaival való találkozóra is. Az időpontot érdemes már most elmenteni a naptárba! Regisztrálni az eseményre itt lehet.
Kapcsolódó cikkek
- A Microsoft megtartotta éves partnerkonferenciáját
- Jog és digitalizáció: az online ügyletek kockázatai
- Ignite 2018 bejelentések
- Rengeteg új bejelentés hangzott el a Microsoft vasárnapi konferenciáján
- Azure-ra optimalizált Apache Spark, új mesterséges intelligencia megoldások, IoT és gépi tanulás a fejlesztők szolgálatában
- A digitális érettség mérhető és fejleszthető
- A Microsoft új szolgáltatásaival könnyen építhető mesterséges intelligencia a most készülő és a régi alkalmazásokba egyaránt
- Izgalmas bejelentések a Microsoft globális partnerkonferenciáján
- Új felhőszolgáltatások, fejlesztői, hatékonyság növelő megoldások a Microsofttól
- Az Intel, a Microsoft és a Baidu vezetői is csatlakoznak a Lenovo Tech Worldhöz
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.