Stratégiai együttműködés a Bosch és az Óbudai Egyetem között
A Bosch hosszú távú stratégiai együttműködési megállapodást kötött az Óbudai Egyetemmel. Az együttműködés elsődleges célja az oktatás fejlesztése, valamint a szakember-utánpótlás támogatása annak érdekében, hogy az egyetemről kikerülő mérnökök aktuális iparági tudással rendelkezzenek. A megállapodás emellett a jövőt meghatározó technológiák területén közös kutatás-fejlesztési tevékenységre is kiterjed.
„A tudásmegosztás és a folyamatos fejlődés a Bosch csoport legfontosabb alapértékei között szerepel. Hiszünk benne, hogy az egyetemi partnerségekkel egyszerre járulunk hozzá a technológia fejlődéséhez és az utánpótlásneveléshez, hiszen egyik sincs meg a másik nélkül” – mondta Dr. Szászi István, a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban.
Szerteágazó egyetemi együttműködés az Óbudai Egyetemmel
A Bosch nagy hangsúlyt fektet a kutatás-fejlesztésre, elsősorban olyan jövőt formáló megoldásokra fókuszálva, mint az elektromobilitás, a mesterséges intelligencia vagy a kiberbiztonság. Ehhez kapcsolódva az őszi szemeszterben a Bosch kezdeményezésére, elindult egy új, választható tantárgy az Óbudai Egyetemen ’Szoftver validáció az autóiparban’ címmel és elkezdődött egy szoftverfejlesztési projekt is a Neumann János Informatikai Karral együttműködésben. A projekt a Bosch-ban már használt, úgynevezett fuzzing tesztrendszert támogatja és lehetővé teszi az állapotfüggő protokollok hatékonyabb tesztelését. A Bosch szakértői és mérnökei részt vesznek a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Kar tantervének fejlesztésében, javaslatokat tesznek, hogy az még inkább az aktuális iparági igényekhez igazodjon.
A Bosch multifunkcionális teret és tanulószobát alakított ki a Kandó Kálmán Kollégiumban, otthont adva szakmai előadásoknak és közösségi térként segítve a hallgatók közti együttműködést. A tanulószoba kisebb létszámú közösségi munkának adhat teret, továbbá workshop szobaként is használhatják a diákok. A tervek között szerepel egy olyan programsorozat megvalósítása, amely többek között a Bosch csoport különböző mérnöki szakterületeit mutatják be hallgatóknak a Budapesti Fejlesztési Központ kollégái.
Kutatás-fejlesztési ökoszisztéma kialakítása a cél
A magyarországi Bosch csoport fontos partnerként tekint a magyar egyetemekre a mérnökképzés és a kutatás-fejlesztés területén egyaránt. A Robert Bosch Kft. az elmúlt időszakban több budapesti egyetemmel alakított ki szoros, stratégiai szintű együttműködést. A Bosch még magasabb szintre kívánja emelni az ipari és az akadémiai szféra kooperációját, ennek érdekében egy átfogó kutatás-fejlesztési ökoszisztémát épít ki további egyetemek bevonásával országos szinten. Ennek a kezdeményezésnek tagja többek között az Óbudai Egyetem is.
A Bosch kutatás-fejlesztési ökoszisztémájában a hazai egyetemek elsőkézből tájékozódhatnak az ipari trendek felől, és az együttműködések révén az akadémiai szektor még hatékonyabban tudja támogatni a technológia fejlődését Magyarországon.
Kapcsolódó cikkek
- Ez lesz a következő években a 4 legfontosabb soft skill
- Több száz siket fiatal életét befolyásolja a jelnyelv használata
- Tudóspalánták éjszakája
- Virtuális valóság is segíti a mérnökképzést a Bosch laboratóriumában a Debreceni Egyetemen
- Magyar diákok az unió egyik legbefolyásosabb digitális innovációs egyetemi képzésén
- A nagyvállalatok beszállnának a hazai oktatásba
- Egyenes út az IT világába
- Szövetségre lépett a mérnökökkel a Miskolci Egyetem
- Egyetemi képzéseket támogat a Schneider Electric
- Együttműködési megállapodást kötött a PMI Budapest, Magyar Tagozat és az Óbudai Egyetem
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.