Vékonykliens munkaállomásokkal támogatja a Delta Technologies a debreceni szakemberképzést
A Budapesti Értéktőzsdén jegyzett Delta Technologies Nyrt. kiemelt figyelmet fordít az oktatási intézmények digitális felzárkóztatására. Ezen törekvés mentén a társaság leányvállalata, a Delta Systems Kft. a Delta Informatika Zrt-vel közösen összesen 1 000 darab vékonykliens munkaállomással járult hozzá a Debreceni Szakképzési Centrum eszközparkjának fejlesztéséhez.
Az eszközök átadására a Debreceni Szakképzési Centrumban került sor. Az ünnepélyes rendezvényen Vidra László, a Delta Systems Kft. ügyvezető igazgatója, Tirpák Zsolt, a Debreceni Szakképzési Centrum kancellárja, dr. Barcsa Lajos a Mechwart András Gépipari és Informatikai Technikum igazgatója, valamint dr. Barcsa Lajos alpolgármester úr is részt vett.
„Társaságunk elkötelezett az oktatási intézmények digitális felzárkóztatása mellett, Debrecen városával pedig évek óta szoros együttműködést folytatunk ennek mentén. Úgy gondolom, a Debreceni Szakképzési Centrum jelentős szerepet tölt be abban, hogy a várost immár a közép-kelet-európai régió egyik központjaként emlegetik – bízom benne, hogy társaságunk az átadott vékonykliensekkel hozzá tud járulni ahhoz, hogy az intézmény által biztosított képzési minőség még magasabb legyen.” – mondta el az eseményen Vidra László, a Delta Systems Kft. ügyvezető igazgatója.
A Debreceni Szakképzési Centrum kerettantervében kulcsfontosságú tényező a digitális kultúra meghonosítása annak érdekében, hogy diákjaik a 21. századi munkaerőpiaci elvárásoknak megfelelő tudással gyarapodjanak. Ezen ambícióval áll összhangban a Delta által adományozott, összesen 1000 darab HP gyártmányú vékonykliens munkaállomás.
"Az új szakképzési törvény és a Szakképzés 4.0 stratégia megteremtette azt a jogi környezetet, amelynek köszönhetően magas színvonalú szakemberképzés valósulhat meg. A stratégia alapja három pilléren nyugszik: fontos, hogy a diákok vonzó környezetben, naprakész tudással rendelkező oktatóktól tanuljanak és számukra karrierlehetőséget jelentsen a szakképzés. A vonzó környezet akkor tud megvalósulni, ha megfelelő az infrastruktúránk, tanulóink jó minőségű, korszerűen felszerelt tanműhelyekben sajátíthatják el választott szakmájuk alapjait. A Delta eszközei ezen cél elérését támogatják" – tette hozzá az adományozás kapcsán Tirpák Zsolt, a Debreceni Szakképzési Centrum kancellárja.
Kapcsolódó cikkek
- Hivatalos Amazon Web Services oktatóközpont lett a Training360
- Budapesten fejleszt a világ legnagyobb üveggyártója
- Nyílt Nap az ELTE Informatikai Karán
- A Fujitsu kisebb, nagyobb teljesítményű FUTRO vékony kliensekkel jelentkezik
- Stratégiai együttműködés a Bosch és az Óbudai Egyetem között
- A teljes papírmentesség nem reális cél a következő 10-20 évben
- Ez lesz a következő években a 4 legfontosabb soft skill
- Több száz siket fiatal életét befolyásolja a jelnyelv használata
- A MI egyre elterjedtebb a toborzásban, de a személyes találkozót nem válthatja ki
- Tudóspalánták éjszakája
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.