December elején nyit az első magyar kriptotőzsde
Az áttörés éve lett 2021 a hazai kriptopiac világában. Az idei esztendőben egymástól függetlenül fél tucat kriptopénz, úgynevezett token elindulásáról döntöttek magyar szereplők. A szerencsés esetben már néhány hónap alatt akár 300-400 százalékos haszonnal kecsegtető virtuális pénz a befektetők fantáziáját is megmozgatta. A legalább százezer főre becsülhető magyar kriptopénz-tulajdonosi kör a hírek szerint nemcsak a világhírű bitcoinból és ethereumból vásárolt be előszeretettel, hanem szívesen költött a magyar fejlesztői csapattal, honlappal rendelkező kriptopénzekre is. Ennek a trendnek egy új, meghatározó állomása lehet, hogy december elején elérhetővé válik az első magyar iparági börze, a New Change Kriptotőzsde.
Raliznak a kriptovaluták, a bitcoin túlnőtte a Teslát
Soha nem látott népszerűségre tettek szert a kriptovaluták idén. A kriptopénzek együttes piaci kapitalizációja novemberre megközelítette a 3 ezer milliárd dollárt. Összehasonlításul, ez körülbelül az Egyesült Királyság gazdaságának a méretével megegyező összeg. A bitcoin darabonkénti értéke meghaladta már a 60 ezer dollárt is, ami azt jelentette, hogy nagyobb értéket képvisel, mint a villanyautók sztárjának számító Tesla. A virtuális pénzekre irányuló reflektorból a magyar kezdeményezésekre is jutott fény – mondja Rostás Sándor, a New Chance Coin (NCE) alapítója. A 100 százalékban hazai cég két magyar kripto-fizetőeszközt is megjelentetett. Elsőként július 17-én az NCE nevű tokent, majd nem sokkal később a WNCE nevű tokent is piacra dobta azzal a nem titkolt céllal, hogy a magyar befektetőket is megnyerje magának. „Mind a két token kezdettől fogva népszerű a holderek, azaz a vásárlók körében. Az indulást követően hamar elértük a több millió dolláros MarketCapot, ami gyakorlatilag a befektetés aktuális értékét jelöli” – mondja Sándor, hozzátéve: kezdetben volt olyan szemfüles befektetőjük, aki 20 ezer forintból képes volt 3 millió forintos haszon realizálására.
Határtalan befektetés lehet a magyar kriptopénz
A magyar tokenek iránti érdeklődést jól példázza az is, hogy a kriptopénzekre jellemző volatilitás dacára is népszerű az NCE és a WNCE az online térben. A budapesti alapítású pénzek aktuális helyzetét több tízezren követi világszerte. A New Chance csoport tokenjeit egyébként a világ egyik legnagyobb kripto-adatbázisa, a Coinmarketcap (CMC) is listázta, de a projekt 1 hónapon belül megjelent a p2pb2b.io és a coinsbit.io kriptotőzsdéken is. „A kriptopénzeknek nem csak a funkciója, de a kereskedelme is eltér a hagyományos részvényekétől. Ez azt jelenti, hogy egyszerre, egy időben több tőzsdén adják-veszik az adott tokeneket” – érzékelteti Bali János, a cég műszaki igazgatója. A szakember szerint a virtuális pénzek világában fontos tudni azt is, hogy bárki dönthet úgy, hogy a kriptopénzek kereskedésével kezd foglalkozni.
Jön az első magyar kriptotőzsde!
December eleje egy újabb mérföldkő lesz a hazai kriptovilágban. A magyar alapítású New Change Kriptotőzsde ekkor indul el. A börzén a New Chance tokenje mellett természetesen más tokenek, például a bitcoin megvásárlására is lehetőség nyílik itt, ráadásul az iparági átlagnál jóval kedvezőbb járulékos költségekkel. „Az első magyar kriptotőzsde nemcsak azért vonzó ajánlat, mert magyarul is elérhető minden információ hozzá, hanem azért is, mert nagyon kedvező tarifákat kínál” – jegyzi meg Rostás Sándor. Mint mondja: a kereskedési összeg náluk a befektetés 0,095%-a lesz, ami tizedakkora díj, mint amit a világ egyik legnagyobb platformja, a Binance kér el ugyanazért a munkáért. A Rostás Sándor vezette csapat ráadásul a forgalom egy részét az úgynevezett staible coin formájában visszaosztja a WNCE-tokent vásárló és ezáltal részvényessé váló befektetőknek, akik a profitot a tervek szerint 2022-ben már a saját bankkártyájukról is elkölthetik.
Kapcsolódó cikkek
- Lezárult az új magyar kriptovaluta privát értékesítése
- A művészetet támogatja az új magyar kriptovaluta
- Új magyar kriptovaluta jelent meg a piacon
- Kínai tőzsdén a vizsla
- Elkészült a világ első kriptovaluta söre
- 50.000 dollár közelében egy Bitcoin
- Nemzetközi tőzsdén a magyar vizsla
- Kutyatápért kriptovalutát
- Szeptember 16-án leplezik le a budapesti bitcoin-szobrot
- Simogatják a magyar vizslát a kriptopiacok befektetői!
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.