Épületautomatizálás egyszerűen
Új képességekkel bővült a Siemens Gamma épületautomatizálási termékcsalád. Az új kezelőfelületnek köszönhetően még egyszerűbben lehet kapcsolatot létesíteni kapcsolók, érzékelők, szenzorok és elektromos berendezések közt, lehetővé téve olyan automatizációs folyamatokat, mint például ablaknyitáskor a fűtés automatikus leállítása. Az egységek az ipari sztenderdnek számító KNX (Konnex) épületautomatizálási szabványt használják, így beilleszthetők már meglévő rendszerekbe is. Széles felhasználási lehetőségekkel rendelkeznek: lakóépületektől kezdve irodaépületeken át egészen ipari csarnokokig megállják a helyüket, és akár nyolc eszköz vezérlését is el tudják látni.
A termékcsalád tagjai a lámpák kapcsolásán és fényerőszabályozásán vagy a redőnyök vezérlésén kívül olyan kifinomult feladatokat egyaránt el tudnak látni, mint a színesfény-vezérlés vagy az impulzusszámlálás, melynek során az érzékelt jeleket paranccsá alakítják. Utóbbi képességük lehetővé teszi például olyan beléptető megoldás megvalósítását is, amely érzékeli a helyiségben tartózkodó személyek aktuális számát.
Az újgenerációs bemeneti modulokat kiemeli versenytársai közül az új, intuitív kezelőfelület. Ennek membrános billentyűzete és LED-es állapotjelzője lehetővé teszi a Gamma termékcsalád többi eszközén már megismert közvetlen működtetést, így az üzembe helyezés során ki lehet próbálni az automatizálási parancsokat anélkül, hogy kapcsolókat, nyomógombokat vagy érintkezőket csatlakoztatnánk a modulhoz. A gyorscsatlakozós kábelrögzítésnek köszönhetően pedig szerszámok nélkül köthetjük hozzá a rendszer többi elemét.
A hazánkban januártól elérhető új N 262 és N 263 bináris bemeneti modulok rendelhetők potenciálmentes (feszültségmentes kontaktusok számára) és feszültséggel terhelt változatban, 4 MU (4 bemenet) és 8 MU (8 bemenet) szélességben is.
Kapcsolódó cikkek
- Digitális vonatvezérlő rendszer a frankfurti metrónak
- A Siemens új alkalmazása gördülékennyé teszi az üzemek helyszíni karbantartását
- Mekkora a karácsonyi ajándékok szénlábnyoma?
- Megújul az Észak-Dunántúl villamos hálózata
- Biztonság mindenekelőtt – Siemens vezetéstámogató rendszert tesztel a BKV
- A Siemens szoftverével vezet be okosmérést Litvánia
- Autonóm töltőállomást mutatott be a Siemens
- Siemens infrastruktúrán tölti kibocsátásmentes elektromos buszait Ausztrália
- A Siemens kapcsolja össze digitálisan az Expo 2020 épületeit
- A világ legokosabb kampuszát hozzák létre
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.