A Baker McKenzie segít a családon belüli erőszak elleni küzdelemben
Nemzetközi jogösszehasonlító felületet indított a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda a családon belüli erőszak elleni küzdelemhez. A Fighting Domestic Violence elnevezésű platform célja, hogy az egyes országokban érvényben lévő törvények felmérésével és összehasonlításával világítson rá a családon belül erőszakra vonatkozó jogi keretrendszer esetleges javításra szoruló pontjaira.
A Global Rights for Women és az Every Woman Treaty koalíció támogatásával, a Google, a Merck, a 3M, a Cummins, a HP Inc., az Accenture és a Baker McKenzie összesen több mint 500 önkéntesének közreműködésével megvalósuló projekt jelenleg az EMEA-régió (Európa, Közel-Kelet és Afrika) 85 országát fedi le, köztük Magyarországot is.
A nemzetközi kezdeményezés feltárja a családon belüli erőszakkal kapcsolatos szabályozás és fellépés jogi hátterét, és országonként összesíti a releváns gyakorlati információkat. A platform létrehozásához az önkéntesek felkutatták az egyes államokban a családon belüli erőszakra vonatkozó jogszabályokat, majd értékelték a bűnüldözési gyakorlatot és a kapcsolódó szociális, áldozatvédelmi és biztonsági intézkedéseket. A kezdeményezés célja, hogy a meghatározott nemzetközi és regionális jogi normák összehasonlításával feltárják az egyes jogrendszerek a családon belüli erőszakra vonatkozó hiányosságait. Ezzel a nemzetközi szervezetek (ENSZ, Európai Bizottság), a nemzeti jogalkotó és jogalkalmazó szervek, valamint az áldozatsegítő civil szervezetek munkáját, jövőbeli intézkedéseit és kampányait támogatják.
A projekt következő fázisában a résztvevő önkéntesek együttműködnek a családon belüli erőszak témakörével foglalkozó szakemberekkel annak érdekében, hogy minél részletesebben megismerhessék az igényeiket. Mindezek alapján továbbfejleszthető a platform és a közzétett tartalmak a lehető leghatékonyabban támogathatják a szakembereket mindennapi munkájuk során.
A hazánkban idén 35 éve jelen lévő Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda már régóta foglalkozik a családon belüli erőszak kérdésével, valamint egyéb társadalmi problémákkal. Ehhez kapcsolódó munkája elismeréseként 2016-ban megkapta a társadalmi ügyek jogi vonatkozásaira fókuszáló nemzetközi szervezet, a PILnet magyarországi Év Pro Bono Ügyvédi Irodája díját.
„A Baker McKenzie-nél fontosnak tartjuk, hogy a magunk eszközeivel támogassuk a családon belüli erőszak áldozatait Magyarországon is – mondta Dr. Lendvai Zsófia, a Baker McKenzie ügyvédje. – Pro bono munkával jelenleg is segítjük a területen jelentős feladatot végző Hintalovon Gyermekjogi Alapítványt."
Kapcsolódó cikkek
- Rendhagyó versenyen indultak a fiatal joghallgatók
- Veszélybe kerülhetnek személyes adataink a koronavírus miatt?
- Új vezető a Baker McKenzie adatvédelmi jogi csapatának élén
- A kiberbiztonsági kérdéseket nem lehet szőnyeg alá söpörni
- Néhány lépés a GDPR-nak megfelelő blokklánc megtervezéséhez
- 2 milliárd euró megtakarítást hoz az uniós cégek számára a GDPR
- Bajbajutott cégek gyors segítsége a „Dawn Raid” nevű alkalmazás
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már több mint 600 iskola használja az egyik leginnovatívabb magyar matekoktatási platformot
A 2024/2025-ös tanévtől a mateking teljesen ingyenessé tette a tanórai használatot az általános és középiskolákban dolgozó matematikatanárok számára. Eddig a hazai iskolák közel hetede csatlakozott, és csaknem 6000 tanár kapott már hozzáférést az oktató platformhoz, amely a hagyományos tantermi tanítást kiegészítve nyújt izgalmas, innovatív oktatási megoldásokat.
Az ABB az elektrifikációra és automatizálásra összpontosít a márka újrapozicionálásával
Az ABB bemutatja új márkapozicionálását: “We help industries outrun – leaner and cleaner” („Segítünk az iparágaknak, hogy túlszárnyalják korábbi eredményeiket – gazdaságosabban és tisztábban működve”), ezzel megerősítve a vállalat fejlődésének következő fázisát, mint az elektrifikáció és automatizálás vezetője a sikeres átalakulási időszak után. Az új szlogen azt fejezi ki, amiről az ABB ismert szeretne lenni ügyfelei körében.
Az AI segítségével teszi hatékonyabbá az energetikai rendszerek felügyeletét a Ganz
Új, mesterséges intelligencia alapú szakértői megoldást fejlesztett ki a Ganz Transzformátor- és Villamos Forgógépgyártó Kft. A Ganz Intelligent Solutions Expert System a villamosenergia-ipari eszközök, különösen teljesítmény transzformátorok, motorok és generátorok állapotfelméréséhez, diagnosztikájához és karbantartás ütemezéséhez nyújt digitális megoldást.
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.